Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha két család is a vesztemet...

Ha két család is a vesztemet akarja egy "településen", akkor szerintettek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mind a két család a nyomorát rám vetíti. Szerintük minden rosszért (bármekkora is) ami őket éri (bármelyik családtagjukat) egy ember a hibás én.

Aljasul még csak ki se mondják, hanem a hátam mögött szerveszkednek minden fele, így a szolgájukká változik mindenki és a "hős küldetés" érdekében ugyanolyan aljas dolgokat csinálnak velem szembe mint, ha ez a két "család" ott lenne és dirigálna nekik. Úgy adják elő magukat, mint, hogy ha ők hibátlanok lennének (minden apró kis megmozdulásuk, levegővételük egyenes az Isteni csoda kategóriájába tartozik, mert annyira tökéletesek), így persze mindenki (a mai szóhasználattal élve) "dúrván becsicskúl" nekik. Azt elérték már, hogy vad idegenek beszoljanak, hogy mikor döglök már meg stb.

Szerintettek mit csináljak?



2014. febr. 1. 10:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mondandót? Akkor mit találtál. Szerinted minek kellene lennie a mondandónak? Csak kérdem :-I
2014. febr. 1. 12:21
 12/22 A kérdező kommentje:
Valamit csak találtál, amire úgy érezted, hogy reagálnod kell? Kedves idegen!:-)
2014. febr. 1. 12:28
 13/22 A kérdező kommentje:

Jó felteszek egy a kérdéssel releváns újabb kérdést, ami talán tükrözi a "mondanivalót" amit nem leltél meg hiába kerested.

Miért jó érzés az, hogy ha egy valaki ki van kiáltva bűnösnek és abba úgy és akkor rugsz bele amikor akarsz, ha úgy tartja kedved? Ez lenne az "igaz és becsületes" ember ismérve?

2014. febr. 1. 12:37
 14/22 anonim ***** válasza:
Ki vagy ebben a helyzetben? Egy elhanyagolt harmadik? Egy leírt nagyapa? Ki a két család? Szomszéd? Szüleid, após-anyós? Munkatársak? Falubeliek? Távoli bolygón születtek? semmit nem írtál a környezetről! Sehová nem lehet belehelyezni a "mondandót". Iskolába, munkahelyre? Rengeteg oldalról megpróbáltam megközelíteni, csak a "pofánvágás" tetszett belőle! Sajnálom, meg sajnállak!
2014. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg! Közben rájöttem! A kérdés költői, csupán panaszkodni szerettél volna. Én meg tényleg nem láttam a lényeget, valóban segíteni szerettem volna! Bocs! Máskülönben tudom, hogy vannak ilyen emberek, de nem is tudom, nem is akarom beleképzelni magam sem a helyzetükbe, sem a lelkükbe, sem a világukba! Rengeteg olyan ember van, aki abban leli örömét, ha bántani tud valakit.


Ha talál bűnbakot, nem kell a saját hibáin gondolkodnia, ami egyébként is nehezen, vagy sehogyan sem menne. A környezetemben is vannak ilyenek. Soha nem oldanak meg semmit, hanem megoldatják a problémákat valakivel. Keresnek egy balekot, majd az kénytelen lesz megszüntetni a problémát, hogy megszűnjön bűnbak lenni.


Ez ugyanolyan rossz, mint akit hiába figyelmeztetnek a hibáira, hiába próbálnak helyes útra terelni, nem látja át, nem látja be a saját hibáit és tévedéseit. Szentül meg van arról győződve, hogy ő tökéletes, csak a környezete - meg az egész világ - ellene fogtak össze, mindenki irigykedik a feddhetetlen és megtámadhatatlan tökéletességére. Tudja, hogy nála csak isten tökéletesebb, persze ezt is csak a nagylelkűsége diktálja.


Logikával, tapasztalatokkal mindenki rádöbben majd arra, hogy isten is csak titokzatosabb, de nem tökéletesebb. Ezek az emberek csöndben panaszkodnak fűnek-fának, közben azt a látszatot keltik, hogy már egy életen keresztül szenvedtek, csak most jutottak odáig, hogy egy mondatban összefoglalják a szenvedésük.


Azt hiszem a környezeteddel ugyan nagy baj lehet, de arra jöttem rá, hogy Te tartozol azok közzé, akik egy életen keresztül hibáznak, de még csak meg sem lehet mondani nekik, mert attól csak nő a szenvedésük! Abszolút nem fedtél fel egy apró részletet sem, rébuszokban, közhelyekben beszéltél, hogy sajnáljunk és ítélkezzünk a javadra!


... hát én tényleg sajnállak! ... meg a környezetedet is!

2014. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A válaszaid (szerinted már a válaszolók is ellened vannak, gyülölködök) megerösítik az elsö véleményét: üldözési mániád van!
2014. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Peti7 válasza:
Itt mindenki ilyen idióta?Nekem az osztályomban az egyik gyerek folyamatosan oltogat,meg elémjön,meg bökdös,meg mondja közben hogy "na,na verekszünk?",és mondtam a tanárnak is hogy figyelje már hogy mit csinál,de csak vigyorogva mondja hogy következőnek jobban figyel rá,azt úgy tesz mint ha nem is hallotta volna. figyel rá jobban,pedig méghozzá jó hangosan mondja a gyerek a magáét,de a tanárnőt ezt egyáltalán nem érdekli.És képzeljétek.A kérdezőt nem egy gyerek oltogatja.Nem is 20.Hanem egy egész falu.Képzeljétek bele magatokat,nektek ez tetszene?
2014. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Könyörgöm vonatkoztassunk már egy picit a "jól bevált üldözési mánia" témájátol. Vagy nehéz?
2014. febr. 1. 22:37
 19/22 A kérdező kommentje:
15:33-s! Ha itt lennél megölelnélek! :-)
2014. febr. 1. 22:41
 20/22 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak válaszolván: nem igazán lehet tisztázni, úgy a helyzetet ahogyan te mondod, mert aki vagy akik előidézik ezt a dolgott nagyon alattomosak és sunyik. Szóval, hogy ha helyzetekre (élet és bármilyen jellegű adódó helyzetre) vonatkoztatva tisztában vagy ennek a szónak, szavak jelentésével, akkor tudod vagy tudhatod mivel áll szemben az ember. Egy vagy több olyan emberrel aki gátlástalanul megcsinál mindent a másikkal szemben, de csak éppen addig a határig, amíg a lehetőségei engedik. Ebben benne van a hazugságtól kezve minden, amit el lehet sorolni. Nem csak velem szemben csinálják ezt, hanem bárkivel szemben akin fogást vagy támadási lehetőséget talál(nak). Csak én valamit nagyon elcseszhettem, hogy ennyire ilyen helyzetbe kerültem-hettem.
2014. febr. 2. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!