Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki kölcsönad valakinek...

Ha valaki kölcsönad valakinek valamit, és az illetők időközben összevesznek, de még mindig ott van a másiknál a felül említett kölcsönadott tárgy. Akkor annak kéne értemennie, aki kölcsönadta, vagy annak kéne visszahoznia, akinek kölcsön lett adva?

Figyelt kérdés
Szerintem én szívességet tettem azzal, hogy kölcsönadtam, így megérdemelném, hogy ne nekem kelljen visszahoznom.
2014. jan. 16. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ezért nem adok oda semmit kölcsön, mert utánna én rohangálhatok hogy adja már vissza vagy tönkreteszi.

Ha kell valakinek valami akkor vegye meg.

2014. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de én sajnos túl bizakodó voltam. Most meg azt mondja, hogy mivel nála van a cuccom, az az ő lakása, ezért a kicsinyes logikája szerint "ő diktálja a szabályokat", és én nekem kéne értmennem. Mert, idézem, ő "leszarja". De nem én tettem neki szívességet azzal, hogy kölcsönadtam? Akkor nem az lenne a legkevesebb, hogy visszahozza?
2014. jan. 16. 15:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Neki kéne visszavinnie, de mivel úgy sem fogja, menj el érte te. Aztán többet ne állj vele szóba.
2014. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, hogy akkor nem az én logikámmal van a gond. Olyan meggyőzően tudja előadni, hogy az lenne az elfogadott norma, hogy én menjek érte, hogy szinte már majdnem elhittem. xD
2014. jan. 16. 15:30
 5/13 anonim ***** válasza:
De, neki kellene visszaadnia, de mivel már úgyis összevesztetek menj érte, aztán úgyis vége.
2014. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés, hogy szükséged van e a kölcsön adott tárgyra, ha igen akkor menj el érte, mást nagyon nem tehetsz, mert ő nem fogja visszaadni attól függetlenül, hogy ez etikett ezt diktálja
2014. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnso szükségem van rá. Nincs még fizetésem, úgyhogy zsebpénzből kapartam össze rá 28 ezret, ami nem kis idő volt, most meg lusta felemelni a fenekét, pedig csak pár lépésre lakik, és jogosnak érzem, hogy elvárjam tőle, ő hozza el, és ne én rohangáljak érte. Szerintem ez hálátlanság...
2014. jan. 16. 15:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak pár lépésre lakik, akkor menj át érte gyorsan, és felejtsd el az egészet.
2014. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az életben fognak még rosszabb dolgok is érni. Jobb, hogy most kiderült, milyen ember az illető, így voltaképpen még nyertél is.

Hozd el, aztán felejtsd el.

2014. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
lehet, tényleg ezt kéne... :)
2014. jan. 16. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!