Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy akiknek van...

Hogy lehet, hogy akiknek van pénzük, azok a legjobban a filléreskedő szemetek?

Figyelt kérdés

Van több ismerősöm, haverom. Van ameiyiknek a szüleinek rendesen van pénzük, 3 évente vadi új autó, mindig a legújabb telefon, napi 1 doboz cigim hétvégente berúgás, piálás...

És van amelyik elég szerény körülmények között él, konkrétan a bérletet épp, hogy fizetni tudják, meg a számlákat!


És mégis! Amelyik rendesen el van engedve anyagilag, az nem hívna meg sose semmire! Egyszer kajáltunk, és kértem tőle 300ftot vízre, mert elfogyott a pénzem a kajára, és szomjan nem akartam halni! Nem adott! Kölcsön kértem, nem lehúzni akartam! 300ftal lehúzni valakit, akinek iPhone 5je van, az ütős is lenne azt hiszem! Közben dugig volt a pénztárcája, ment cigit venni!



Ez a suzegényebb haverom, meg még felajánlotta, hogy megy enni valamit, és felezünk-e? Meghív, szívesen elfelezi velem a kajáját!

megkínált ha kajált valamit, vagy felajánlotta, hogy meghív valami üdítőre, ha mentünk valahova!


Ez hogy van? A szegény még a kajáját is megosztaná, de a pénzes, meg hagyna éhen dögleni?



2014. jan. 14. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy-két ember alapján nem szabad az összeset megítélni.


Lehet hogy valakinek azért van pénze ájfonra meg új verdákra mert azt tartja fontosnak, spórol rá. Lehet hogy ennek az ájfónos gyereknek megtiltották a szülei hogy másnak is adjon pénzt. Vagy csak irigy.

Nem szeretném leírni a véleményem azokról akiknek a legfontosabb hogy mindenből a legújabb, "legmenőbb" legyen, de szerintem érzed te is. :D

Az sem biztos hogy a smucig haverod tényleg gazdagabb. Lehet hogy ez csak a látszat. Vagy azért nem adott pénzt inni mert valamikor te nem viszonoztál, fizettél ki neki valamit, vagy épp nem olyan jó haver mint a másik.


Az hogy valaki szegényebb, gazdagabb családban gyerekként miként viselkedik pusztán neveltetés kérdése.

Én ismertem sok menőtelefonos, mindigúj ruhás-táskás, fél büfét felvásárló gyereket aki kb. putriban lakott és még soha el nem hagyta a lakhelyét.


Vannak kedves gazdagok, ugyanúgy kö.....ög gazdagok is. Vannak jófej szegények és s.....ej szegyények is.

2014. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*szegények
2014. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért gazdagok, mert nem osztogatják szét a vagyonukat.
2014. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez elég hülye tézis.

Tehetős vagyok és gáláns is. A barátaimnak bármikor fizetek egy italt, vagy étteremben vacsorát és ugyanúgy ők is visszafizetnek, ha legközelebb megyünk.

2014. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezt már én is sok gazdagnál észrevettem, hogy még a legkevesebbet is sajnálják! Sajnos nem tudom, miért van így. Egyik osztálytársam nagyon szegény körülmények között él, és mégis mindig megkínál, ha van kajája...
2014. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!