Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi hajtja az embereket abba...

Mi hajtja az embereket abba hogy zöld hajuk legyen, széttetoválják magukat tizenévesen, vagy raszták legyenek?

Figyelt kérdés

Művészi suliba járok (bár én ott egyézségügyet hallgatok) más területet, de főleg a művész szakokon rengeteg kék hajú, zöld hajú, a szivárvány minden színében pompázó hajkoronások vannak. Sokaknak az orra át van fúrva és egy 10 cm fém agyar lóg ki belőle mind2ő oldalról. Rengeteg rasztás van, ápolatlan fejjel, csak úgy jön ki a korpa a hajukból..


Szóval szerintetek mi hajtja egy ilyen tizenéves, huszonéves embert arra hogy zöld hajt csináltasson? Vagy hogy huszonévesen is úgy nézzen ki mint valami földönkívüli?


Nekem csak két fülbevalóm van szóval semmi extrém nincs szükségem rá mert tudom anélkül is hogy különleges, egyedi vagyok!



2013. nov. 27. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
És ezek a szemetek erőszakkal be akarják festeni a hajadat lilára? Mer ha így van, az gáz. Ha rádhaggyák, hogy szőke legyél, bár nekik ez nem teccik, hagyd rájuk, hogy hupikék hajuk legyen, oszt békesség van!
2013. nov. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

"tudom anélkül is hogy különleges, egyedi vagyok!"

Na igen, TE tudod... De mások nem tudják.

A kitűnni vágyás egy igen nagy hajtóerő. Lehetne ezt éppen pozitív célokra is használni, de az emberek hajlamosak a könnyebb utat választani. Hogy valakiből pl. atomfizikus legyen, az is a kitűnés egyik módja, de sokkal fárasztóbb, és nehezebb, mint egy fültágítót betenni. Ráadásul azt nem is látja azonnal mindenki, míg a fültágítót igen....


Az emberek szeretik a különbözőségüket hangsúlyozni, valahogy kifejezni, csak azt nem veszik észre, hogy ezek (mármint az ilyen külsőségek) ugyan észrevehetőek, de nem "értékes" különbözőségek. Amik viszont fontosabbak, "értékesebbek" azok igen gyakran kívülről alig, vagy egyáltalán nem észrevehetőek.


De hát léteznek olyanok is, akiknek az "egyediség" csak azt jelenti, hogy másféle minta van a derekukra tetoválva. :D

2013. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Nekem volt lila meg pink hajam is. Kéket is szerettem volna, de aztán az valahogy sajnos kimaradt.

Hogy miért választottam extrém hajszínt? Egy borzasztóan durva okom volt rá: mert nekem tetszett. Érdekelt is, ha valaki szerint feltűnősködő vagy túlzás! Azért volt olyan hajam, mert amikor belenéztem a tükörbe, ezt a hajszínt szerettem volna látni magamon.

Még ma is szívesen hordanám ilyen extrém színekben a hajamat, de sajnos a festék és a folyamatos szőkítés előtte nagyon sokba került nekem, ezért inkább váltottam egy természetesebb színre. Sajnos a pénztárcám nagy úr. :)

24/l

2013. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező! Téged pl. mi késztetett arra,hogy fülbevalód legyen? Anélkül nem szép a füled?

Nekem nincs fülbevalóm.A kis fülbevalókkal úgy nézek ki,mint egy ovis kislány, a nagyobbakkal meg mint egy elcseszett kalóz.

Van viszont raszta hajam. És hogy miért? Mert nekem az áll jól. Mert ad egy olyan karaktert az arcomnak,amire azt mondom,ha tükörbe nézek: "Hmm..ez jó." (Ja,és nem korpás a fejem,nem koszos a hajam.Ez ápoltság,és igényesség kérdése.)

Mindenkinek más tetszik. Ennyi.

2013. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem speciel nagyon nem tetszika raszta haj. Az életszemléletükkel sem értek egyet, (lásd: füvezés, droghasználat, deviancia, idegen szokásokhoz ragaszkodás)és a kinézetük pedig bennem és azt gondolom a legtöbb emberben megbotránkozást kelt! Ha valaki csak a haja formájával, kinézetével tud jól kinézni akkor annak a fejében nagy gondok vannak! Hidd el hogy amikorra ki fog forrni az identitásod akkor tuti normális hajat vágatsz magadnak, mert belül a szívedben rend lesz és nem lesz szükséged ilyen felületességekre!
2013. nov. 27. 12:02
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

27 éves vagyok,szóval szerintem már megfelelően kifejlődött mindenem. De azért köszi... :D Amúgy rengeteg embernek tetszik a hajam, van, hogy öreg nénik (70 körüliek) is leszólítanak az utcán,hogy milyen mókás a hajam. És érdeklődnek,hogyan készült stb...

Mindegy,téged az Atyaúristen sem tudna meggyőzni,hogy legyél kicsit nyitottabb. Csak akkor nem értem,miért teszel fel itt kérdést. Azért,hogy leoltsd azokat,akik esetleg nem értenek veled egyet?

2013. nov. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Ja,és még annyit,hogy ez a füves-drogos elképzelésed egy nagyon durva általánosítás. Az,hogy valakinek tincsekbe van rendezve a haja,nem egyenértékű azzal,hogy lóg a szájából a füvescigi.
2013. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Talán ha kicsit levennéd a szemed elől azt a bizonyos csövet és körbenéznél, akkor rájönnél, hogy nem mindenki azért tesz dolgokat, hogy közmegbotránkozást keltsen és mert éretlen, stbstb... Hallottál már olyasmiről, hogy nem vagyunk egyformák?

Ahelyett, hogy itt szörnyülködsz, inkább törődj a magad dolgával, ahogy ezt mindenki teszi.

Megjegyzem, én eddig egyetlen színes és rasztahajú, ill. tetovált embertől nem hallottam, hogy "különleges és egyedi vagyok"! Pedig nem egyet ismerek, hidd el. Ellenben veled. Tőled már hallottam. Ez azért elmond valamit, úgy hiszem.

2013. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Kérdező!Te hol élsz? Valami eldugott kis faluban? Mert ha bármelyik városban körülnézel,akkor láthatod,hogy elég sokan hordanak már pl. raszta hajat.És amiből sok van,az bizony már fel sem tűnik. Szóval a mai világban szerintem ezzel kitűnni,egyedinek lenni már nem nagyon lehet. Innentől kezdve pedig okafogyottá vált a kérdésed.

Ja..meg még az jutott eszembe,hogy azért válasszuk már külön a tini,és a huszonéves korosztályt! A tinik pont arról híresek,hogy mindenképp önkifejezni akarnak.Megmutatni,hogy micsoda egyéniségek ők. Csak épp elég eszük nincs még hozzá. Ezért ha egyvalaki elkezdi a rasztát,vagy a szines hajat,akkor az lesz a menő.

Egy huszonéves már nem ezért csinálja. Mindegy...

Majd ha nagy leszel,megérted. (Vagy nem).

2013. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

19 évesen azt gondolom elég nagy vagyok hozzá hogy megértsem. De mit is kéne megértenem? Csak sárral dobálódsz miközben érveket nem hozol fel az álláspontos mellett! 1. Tehát azt mondod huszonévesek nem divatból csinálják, nem önkifejezésből? Akkor mégis miért mert azt nem írtad le csak (..) jelet raktál!

2. A városban elég sokan hordják igen. Sőt iskolában is sokan hordják. Pont ezért tettem fel a kérdést hogy mi ennek az oka? Miért jó egy felnőtt, érett embernek hogy dilisnek nézzen ki az utcán? Miért jó hogy össze vissza van szúrkálva a teste és a haja olyan mintha g*cis lenne?

2013. nov. 27. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!