Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szereti sok ember a...

Miért szereti sok ember a vitatkozást, veszekedést?

Figyelt kérdés

Sok ember nem szereti ha béke van, és nyugalom. Kitalálnak okokat, hogy vitatkozhassanak a másikkal, mindenkiben a hibát keresik, és az alkalmat, hogy most kiveszekedhesse magát.

Miért jó ez nekik?



2013. okt. 17. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán a generált viták során úgy érzik, hogy végre történik valami. No meg ez még hosszú időre ad nekik elfoglaltságot, mert utána lesz miről beszélni.

Én békepárti vagyok.

2013. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A szociológia szerint a vitatkozások viszik előre a kapcsolatot.
2013. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de már kezdem unni őket..
2013. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vitatkozással nincs baj.

Akik a veszekedésre keresik az alkalmat, azok önigazolást keresnek, szeretnének másokon felülkerekedni. Ez is egyfajta versengés a részükről.

Ez is temperamentumfüggő, főleg a kolerikusokra jellemző. Olvass utána, van benne valami.

2013. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szeretek vitatkozni értelmes dolgokról, amik nem kapcsolódnak a magánéletemhez, és szerintem ezzel nincs baj, elvégre ha egy jó vitapartnerrel teszem ezt, és rendes érveket hozunk fel a másik gondolatai ellen, továbbá az egész megmarad barátságos, esetleg humoros keretek kozt, akkor szórakozás az egész.

Aki veszekedni akar, az már egy másik dolog. Nincs jobb dolga, sok az ideje.

2013. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vitázni szeretek, nem vitatkozni. A parttalan vitákat se szeretem. Az ilyen kis verbális kakaskodások azoknak valók, akik igazán gyökerek. Hagyjuk meg nekik, és mindenki a helyén van.
2013. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!