Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan definiálnátok a 'strébe...

Hogyan definiálnátok a 'stréber' szót?

Figyelt kérdés
Szerintetek aki stréber, az milyen?
2013. okt. 16. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Okoskodik folyamatosan, azt hiszi, hogy mindent tud, ennek megfelelően hatalmas arca is van, pedig csak bemagolta a dolgokat és, ha nem úgy kérdeznek valamire, ahogy ő megtanulta, akkor csak hebeg-habog.
2013. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindig mindenkinek megfelelni vágyó, túlbuzgó ember, aki gondolkodás nélkül tanul. Nem tudni, hanem megfelelni akar.
2013. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Stréber az, aki "felfelé nyal, lefelé tapos" karakterű karrierista.
2013. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogy látom helyenként eltér a jelentése.

A szó a német "streben" szóból ered ami azt jelenti hogy törtetni, törekedni.

Ezek állandóan csak tanulnak, törekednek a jó jegyekre, és csak az 5 jó nekik annál kisebb nem jöhet szóba. Van amelyik tényleg okos de a legtöbb nem az csak állandóan tanul és azért vannak jó jegyei, a tanulás az élete, és emiatt a legtöbb ilyen "forever alone" antiszociális személyiség. Ezekre még jellemző hogy benyalja magát a tanárnál, mindent elmond, mindenkit beköp ha pl.:nem csinálta meg a háziját vagy valami ilyesmi, és mindenkin képes átgázolni és elárulni csak hogy elérje a célját.

Még hívják ezeket könyvmoly-nak meg magoló-nak, mert általában csak magol és nem tanulja meg a dolgokat ésszel.

Az általánosságban elterjedt kép a stréberekről:

- [link]

- [link]

Nem mindegyik ilyen.

Viszont nem keverendő össze a jó tanulókkal(akik tényleg okosak),a karrieristákkal, a munkamániásokkal.

2013. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Illetve még hozzátenném hogy erdélyben tocilar (tocsilár) nak nevezik a strébereket ami románul azt jelenti hogy magoló. A legtöbb tanár kedvence.
2013. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Stréber az, aki önálló gondolkodás és saját logika nélkül gépiesen csinálja meg azt, amit elvárnak tőle, még akkor is, ha emiatt a saját dolgai, kapcsolatai, egészséges igényei a háttérbe szorulnak.
2013. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki nem magának tanul. Mindenkinek meg akar felelni, tökéletes akar lenni. Nagyon büszke saját magára, mert ő mennyit tanul és milyen okos. A legtöbb dologhoz hozzá tud szólni, de semmihez sem ért igazán. Felületes. Ha valami mégsem megy neki, akkor azt folyamatosan szidja. Általában lenézi azt, aki nem felel meg az elvárásainak. Cikinek érzi, a jó teljesítményt mert szerinte csak a kiváló az elfogadható. Nincs szenvedélye, célja mert mindent csak azért csinál, hogy elismerjék és magát ünnepeltesse. Én nem szeretem az ilyen embereket. Viszont aki rengeteget tanul mert el akar érni vele valamit, neki fontos a tudás, tisztában van a képességeivel, azzal nincs semmi bajom. Sőt kimondottan kedvelem és tisztelem azokat, akik saját maguk, megérdemelten, nyalizás nélkül érik el a kitűzött céljukat.
2013. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én pl jelenleg tele vagyok ötösökkel és rendszeresen készülök órákra de ez nem stréber. A stréber az az akit izgalomba hozza, hogy pl fú de jó volt a házi tegnap tök sokat elgondolkodtam meg de jó ez az egyenlet, meg neked ki a kedvenc matematikusod meg hasonlók aki a tanulásról ilyesmikről beszélget a normális mai témák helyett.
2013. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem az nem baj, ha valakit érdekel, amit tanul. Sőt, inkább irigylésre méltó, persze ha mellette tud másról is beszélni.
2013. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
aki állandóan tanul. nem örül annak pl. hogy nem kapott negativ osztályzatot, hanem azon kesereg, ha 4ese van.
2013. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!