Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy az első menstruáció...

DarkPurple kérdése:

Igaz, hogy az első menstruáció után nagyot nőnek a lányok?

Figyelt kérdés
Egyik helyen azt hallottam, hogy az első menstruáció után már csak 1-2 centit nőnek a lányok, máshol ennek a szöges ellentétével találkoztam. Tapasztalatok, stb?

2013. aug. 18. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy utána már csak 1-2 centit nőnek, az biztosan nem igaz! Sok lánynak már 11-12-13 éves korában megjön, és mégse marad akkora, mint akkor! 12-13 év körül tényleg van egy ilyen időszak a lányoknál (fiúknál is, csak picit később), amikor hirtelen "megnyúlnak", de nem hiszem, hogy ennek köze lenne a menstruációhoz. Ebben a korban 1 év alatt is nagyon sokat lehet változni. Összehasonlítva az én 12 és 13 éves képemet, óriási a különbség! Amúgy kb 3 hónappal a 13. szülinapom előtt jött meg. Azóta még kb 15 centit nőttem. 19/L
2013. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez hülyeség -.-" aki pl: 3.-os korában kezd el menstruálni az akkora marad ?? uh... nem ,utána is növünk (kb.18 évesen állunk meg a növekedésben (ezért van ,hogy pl:8.-9.-ben a lányok magasabbak mert a fiúk kb.20 évesen érik el a testmagasságukat (és ezt tanítják, és több könyv is írja nem én találtam ki mielőtt valaki ezzel jönne ,hogy "ezt honnan tudom?!" .) am, te vagy fiú vagy vagy nem lehetsz több 10 éves lánynál
2013. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. válaszoló lány vagyok és több vagyok tíznél, 13 vagyok, egyáltalán nem vagyok ostoba. Sok helyen hallottam ezt meg azt, ezért kérdeztem meg itt tapasztalatok alapján, ki mit tud. Amúgy teljesen reális, amit mondotok, hogy akinek pl 3.-ban jön meg, az nem marad akkora. Akkor, ha jól értem, a menstruáció nem befolyásolja a növekedést.
2013. aug. 19. 12:58
 4/4 A kérdező kommentje:
És azt, hogy utána csak 1-2 centit nőnek a lányok nem én állítottam. :)
2013. aug. 19. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!