Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Minden" ferfi okoskodo?

"Minden" ferfi okoskodo?

Figyelt kérdés

Jo, a "minden" talan kis tulzas, de az en ferfi ismeroseim mindig, mindent jobban tudnak. Nem csak nalam, az egesz vilagnal egyetemnel!

Itt egy kis iromany, annak, aki nem ismeri, de erdekli es van egy picike ideje. [link]


Pontosan erre gondolok. Aztan, ha kiderul, hogy esetleg megsem mindent tudók, akkor elkezdenek szabadkozni, menekulesbe fogni. En ezt nem ertem, nem lenne egyszerubb beismerni, ha a masiknak van/volt igaza? Vagy csak en talalom meg ezt a ferfi tipust?


2013. aug. 17. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Én az vagyok és férfi vagyok.
2013. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pontosan így van, de majd én elmagyarázom...

58/F

2013. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hat...koszi nektek, ezen jot mosolyogtam! :)
2013. aug. 17. 21:00
 4/10 schocko ***** válasza:
Jó írás, olyan Tóth Krisztinás, érdemes elolvasni, talán hozzásegít a férfiember megismeréséhez, mert egy elhanyagolható kisebbségre nagyon ráillik ;)...
2013. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És az elefántok miért olyan nagyok? Azért, mert te vagy kicsi.


Nem csodálom, ha menekülésre fogják, ha te máris lenézed őket, pedig csak úgy viselkednek, ahogy tanítva lettek. Sok esetben jogos a férfiak okoskodása, hiszen nem ritkán találkoztam már azzal, hogy nők azért szidtak le férfiakat, mert nem tudtak valamit, holott ők a férfiak.


Én speciel nem tudok szerelni, mert nem lettem rá megtanítva, és pár nőtől már meg is kaptam a magamét emiatt. De speciel ez nem tud zavarni.


El kell fogadni, vannak ilyen dolgok, nem fog mindenki egyik napról a másikra megváltozni. A nőkkel szemben is meg lehetne fogalmazni még sok hasonló kritikát, mint amit említettem. De attól, hogy lenézzük a másikat, még nem lesz jobb a világ. Egyszer majd megváltozik, de addig fölösleges a másiknak ezzel fájdalmat okozni.


Amúgy én is felettébb okoskodó típus vagyok, és bocs, de manapság már nincs kedvem szarul érezni magam miatta.


20/F

2013. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elolvasva a linkelt Tóth Krisztina írás első néhány bekezdését: tökéletes "diagnózis". Kérdés csak az, mi a fenének kell diagnosztizálni? Az első bekezdés bennem megerősítette: jogos a nyomás érzet. Legalábbis, ha Tóth Krisztina partnere lennék, jogosan félhetnék attól, hogy megalázna, kinevetne, nevetségessé tenne. Ebből a szemszögből racionálisnak tűnik, hogy minél okosabbnak, műveltebbnek igyekszik tűnni az illető, ha pénisszel a lába között született. Másfelől, én az okoskodást teljesen mellőztem a párkapcsolatomból mindaddig, míg a barátnőm el nem kezdett panaszkodni, hogy nem tudja, merre lépjen tovább, mit kezdjen az életével, és ténylegesen elkezdett semmittenni. Innen nézve megintcsak logikusnak tűnik, hogy "útjelzőket" próbáljak mutatni neki, vagy ha mást nem, lehetőségeket.
2013. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolso elottinek: Valamit nagyon felreertelmeztel, a kerdes nem a parkapcsolataim ferfi tipusai, hanem altalaban a kornyezetemben levok. A menekulore fogtak szinten nem szo szerint ertendo, hanem rogton temat valtanak, elodazzak a dolgot, ha meghiusul a "minden tudasuk". Amit vegkepp nem ertek, hogy jott le neked a kerdezbol, hogy lenezem oket? A ferfiakat ugy szeretem ahogy vannak, hiszen no vagyok, egyszeruen csak erdekelt, hogy ez az okoskodas tenyleg "kodolt-e" nalatok.
2013. aug. 18. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Én még kicsit fiatal vagyok ahhoz, hogy nőnek nevezhessem magamat, de a fiú ismerőseim nekem is mindig mindent jobban tudnak. A fiú barátom egyenesen kiborult, amikor olyan szót használtam, amit ő nem ismer, az érdeklődési köreimet meg, aminek utána is szoktam olvasni, tabuként kezeli, mondván, hogy ezek hülyeségek, az igazán fontos dolgok azok, amik őt érdeklik.

Barátság ide, vagy oda, ilyenkor legszívesebben pofánverném.

2013. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tetszett a cikk,de több dolog nem úgy van,ahogyan írja,elég tájékozatlan a témában!:)

Szóval szerintem ez valahol társadalmi szinten van elb..szva.Azt várják el a férfiaktól,hogy mindig tettre készek legyenek,minden problémát könnyedén oldjanak meg,hiszen egy igazi férfi mindig magabiztos,és jól dönt,mindenben legyenek tájékozottak,vezessék a nőt,de csak úgy,hogy az a nőnek mindig jó legyen,de természetesen ehhez gondolatolvasásra is képesnek kell lenniük,de az azért mégsem olyan jó,ha belelátnak a nő fejébe,úgyhogy inkább jobb,ha a nő vezeti őket,elég ha elhiszik,hogy ők vezetnek...Igen,kimondom,ebben az egészben a nők is felelősek nagy részben.Az egyszerű férfi unalmas.Csakhogy a túl sok elvárás arra kényszeríti a férfit,hogy hazudjon,hiszen egy olyan szerepnek kell megfelelnie,ami nem ő.Ezért kisebbségi komplexusa lesz,és elkezd okoskodni.

2013. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A férfiaknak "kell" az az érzés, hogy a nők felnéznek rá, hogy Isten után ők következnek, hogy a nők rájuk hagyatkoznak.

Magas, jóképű, gazdag, intelligens férfiakban is megvan ez a hajlam, de mivel ők tényleg "értékesek", ezért nem kell állandóan bizonygatniuk a barátnőjük előtt, hogy ők milyen okosak, ők mennyit érnek.


Hadd mondjam az én példámat:


Okosnak tartott, nem lélegzetelállítóan gyönyörű, de elég csinos lány vagyok, viszonylag jó anyagi háttérrel és szerető szülőkkel.

Volt egy barátom, alacsony, sovány, arcra egyáltalán nem helyes, de kedves, figyelmes, és aranyos volt. Mielőtt még anyagiasnak tűnnék, leszögezem, hogy nem vagyok az. Mindig elmondta, hogy milyen csinos vagyok, érdelődött a hobbim iránt, mondott róla érdekességeket, amiket nem tudtam, tanított főzni, sakkozni, "bevezetett az élet nagy dolgaiba".

Nálunk nem a "hóeke, cuvet, gótika" esete volt, hanem a "főzés, sakk, póker, technológia, Marvel, Tarantino"

Mindent a lábaim elé tett volna, azt az egy dolgot kivéve, hogy eszem van. Mert mi az, hogy nekem két nyelvből is van nyelvvizsgám, amíg ő az első nyelvvizsgáját szerzi? Vagy hogy merek ötös lenni matekból, amikor ő majdnem megbukott belőle? Hogy merek olvasni, Shakespeare-t nézni a színházban, amikor ő ezt halálra unja? Ehhez ő nem tud hozzászólni, erről nem tud olyat mondani, amit nem tudtam, hogy mer ez engem érdekelni?


Most ez egy sarkallatos, groteszk leírás volt, de a lényeg nagyjából ez.

2016. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!