Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viseled, ha valaki...

Hogyan viseled, ha valaki sokkal tehetségesebb vagy okosabb nálad?

Figyelt kérdés

Iskolában, egyetemen, munkahelyen, művészetek, sportok terén... stb.

Ott van a közeledben és neked minden egyes nap el kell viselned őt, a létezését: a mosolyát, a könnyedségét, a jogos büszkeségét.


Irigyled? Átkozod a sorsot, hogy ilyen béna vagy? Kifutnál a világból szégyenedben? Miért pont ő a jobb? Miért? Miért? Miért?



2013. aug. 16. 18:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Én nem irigylem az ilyen embereket, biztos van olyan dolog, amiben én vagyok sokkal jobb náluk, szóval 1-1.
2013. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Tisztában vagyok vele, hogy nem én vagyok a legtehetségesebb a világon, sem az egyetemen... :) Nem átkozom, ha pedig jófej, akkor örülök, hogy van kitől tanulnom, és néha ösztönzően hat, hogy én is jobb legyek. :) Mért kellene utálni, átkozni?!
2013. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ilyen barátnőm, aki rajzolásba sokkal jobb nálam. :) Néha kicsit tényleg van amikor féltékeny vagyok rá, de örülök neki egyben. :D Mivel volt olyan már, hogy segített rajzban, amit nem tudtam megoldani. Én is sokat rajzolok, mert ebből szeretnék megélni. :) S egy fajta kisebb példakép a szememben, mert gyönyörű rajzokat csinál! ^^

13/L

2013. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Antimod ***** válasza:

Így igaz, ahogy az első írta, van, aki ebben jobb, más pedig másban.

Más kérdés, hogy az egyik ember tehetségét a társadalmi berendezkedésünk adott esetben jobban díjazza, mint a másikét.

2013. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Engem nagyon tud ösztönözni, ha valaki a közelemben jobb nálam abban, amit csinálok. Olyankor nem nyugszok, míg jobbá nem válok nála.
2013. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Hogyha nem lekezelő velem, akkor ösztönzőleg hat, viszont ha lenéz engem és folyton érezteti, hogy ő többre vitte, akkor inkább messzire elkerülöm. Több ilyen ember is van a családomban. Az egyik 18 évesen kijutott külföldre. Nekem kicsit máshogy alakult az életem és jól leoltott, hogy én milyen "gyerek" vagyok, mert 22 évesen a szüleimmel élek...a másik ilyen rokon meg az unokahúgom. Ő nagyon talpraesett, irigylem is emiatt, hozzá képest én egy mimóza vagyok, aki alig tud felállni itt a felnőttkor küszöbén. És hálát adok a sorsnak, amiért nem találkoztam vele már sok éve, mert az tuti, hogy nagyon megkapnám tőle, hogy mire vittem. Az utolsó emlékem az volt ezzel a csajjal, hogy 12 évesen ott aludtunk a nagymamámnál és az egész este azzal ment el, hogy azt hajtogatta, hogy én miben vagyok rossz, ő meg miben jó. Na, ott szakadt meg végleg vele a kapcsolat, pedig a kedvenc unokatesóm volt régebben, nagyon jóban voltunk. Az exem volt még ilyen, ő nagyon lekezelő volt, de már ő is az exem.
2013. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Elég okosnak tartom magam, hogy ne kelljen szégyenkeznem, tehetségem pedig nekem is van bizonyos dolgokhoz. Minden ember más. A legrosszabb dolog, amit tehetsz, hogy másokhoz hasonlítgatod magad!
2013. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Igazából arra az élethelyzetre gondoltam, amikor ugyanazt csináljátok, tehát valamilyen értelemben versenyeztek, és látod, hogy egyszerűen helyből jobban tud mindent, mint te nekifutásból, olyan nagy az előnye, a fölénye, és esélyed sincs, hogy ledolgozd a hátrányod. Szóval, hogyan kezelitek ezt lelkileg, pláne akkor, amikor van tétje a dolognak: ösztöndíj, több fizetés, elismerés stb???
2013. aug. 16. 19:29
 9/19 Antimod ***** válasza:

Látod, éppen ezért nem érdemes ezek után szaladgálni.

Keresd meg azt, amiben te vagy a legjobb, vagy legalább azok között vagy! Ha ez megvan, automatikusan jön az elismerés, győzelem stb. stb., de ami ennél sokkal fontosabb, egyfajta elégedettség, megnyugvás is.

2013. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a saját képességeimmel, tehát természetesen el tudom fogadni azt, ha valaki jobb nálam. Egyik dologban én vagyok a jobb, a másikban valaki más jobb nálam - ilyen az élet.

Igyekszem, szorgalmasan tanulok és fejlődök, közben pedig reális (de azért arányaiban magas) célokat tűzök ki magam elé. Az irigységnek, a sors átkozásának, a szégyenkezésnek vagy az értetlenkedésnek nincs semmi értelme, nem visznek előrébb. Csinálni kell a dolgodat a tőled telhető legjobban, és örülni az eredményeknek.

2013. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!