Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esett régen nehezemre...

Miért esett régen nehezemre kimondani a köszönöm és a szívesen szót és miért nem köszönök az eladónak sem belépéskor sem távozáskor?

Figyelt kérdés
Még manapság is előfordul, megköszönnek valamit és nem mondok rá semmit vagy ez a boltos dolog, miért?
2013. aug. 15. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett beléd nevelve. Tuskó szokás egyébként, szerintem.
2013. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

(Nem megsértés)De lehet nem úgy lettél nevelve hogy olyankor

tudd mit kell mondani! Vagy pedig ha túl szégyenlős vagy és azért! Van nekem is egy ismerősöm aki ugyan úgy Szégyellős és ő még boltba se mer elmenni!

2013. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak gyakorlás és megszokás kérdése. Erőltesd magadra, a a végén megszokod, és természetesen jön majd belőle.
2013. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Számomra csak a szívesen szó jön ki nehezen. Nem tudom miért, de nem tartom annyira illendőnek hogy szívesen... Tudom, rossz szokás, de én is így vagyok vele.

A köszönés pedig megy. :D Általában széles mosoly és megnézve az eladót mondok egy "Jó napot kívánok!"/"Szia!"/"Csókolom!"-ot. :)

2013. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sokszor a szívesen helyett, azt mondom, hogy nincs mit, az nem annyira furcsa. :)
2013. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam csak a szívesennel van így. Nem szoktam meg.


A többi az lazán megy, mindig köszönök a boltokban is, meg megköszönöm.

2013. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése sajnos, szüleid nem kifejezetten fordítottak erre időt. Bár lehet, őket se nagyon tanították meg.

De legalább felismered magadon ezt, és nem ragaszkodsz görcsösen a saját verziódhoz.

Ismerek valakit, aki 60 éves korára se tanult meg jó étvágyat kívánni ebéd közben úgy, hogy hogy ülnek körülötte 10-en, és mindenki mondja, nagyon kínos helyzet.

2013. aug. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszeruen azert mert nem teszel ellene.

Csak par szo, nem olyan nehez kimondani.

Mellesleg nekem is van egy ilyen ismerosom, hath eleg bunkonak konyveltem el magamban. Mondjuk ha valamit nem kifejezetten szivesen adok vagy teszek akkor persze en is azt mondom, hogy nincs mit. De attol meg ez egy olyan alapveto dolog, hogy aki nelkulozi a hasznalatukat eleg konnyen negativ kep alakul ki roluk.

2013. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!