Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a magyarázata annak amikor...

Mi a magyarázata annak amikor valaki rendre olyan tanácsokat osztogat amit a saját életében ő maga nem fogad meg?

Figyelt kérdés

Ráadásul ez a tanácsot parancsolo hangnemban adja s ujra meg ujra. Elég kellemetlen mert csak balhés vita árán lehet leállitani de mire jó neki ez az egész?


Meg ugye az ember addig amig ezt ki nem derül azt hiszi egy olyan emberrel van dolga akivel megoszthatja a dolgait mert képes felelős tanácsot adni. De aztán kiderül hogy nem.


A vele valópárbeszédnek értelme nincsen s csak feszültség forrása.

Mire jó ez az egész mi a magyarázata annak hogy ez a jelenség van?


2013. aug. 12. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Könnyebb másnak tanácsot adni. Ennyi.
2013. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mit lehet ilyenkor tenni?

Az hogy lelövöm jogilag ellenjavalt...

2013. aug. 12. 11:03
 3/9 Shai-Hulud ***** válasza:
Nem jössz ki a szüleiddel? :-D Azért tényleg ne lődd le őket!
2013. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem szülökkel van gond.

"társ"-akkal.

2013. aug. 12. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Hozz fel neki példákat, amikor ő sem aszerint cselekedet..... akkor talán látni fogja, de ha makacs nagyon, akkor lesz kifgása....
2013. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez oké.


a folyamatot nem értem.

a kérdés igazából erről szól.


a megoldás egyszerű, alárugok s utána csönd van az érdekel engem hogy ez a jelenség egyáltalán miért merül fel?

2013. aug. 12. 12:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem apósom ilyen. Én 2 dolgot vettem észre: az egyik, hogy nincs is tisztában azzal, hogy ugyan azt csinálja, ami ellen felszólal, a másik, hogy azt képzeli, hogy bizonyos dolgokat csak ő tehet meg, mert ő az 'atyaúristen'. Néha megfordul a fejemben, hogy segíteni akar, mert ő már megtapasztalta bizonyos dolgok következményeit, aztán mindig rájövök, hogy mégis csak az 'isten-effektus' az ok.
2013. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

egy részben tapasztaltam ez én is.

ezt a "neki szabad"-ot.

2013. aug. 12. 15:43
 9/9 A kérdező kommentje:

"Néha megfordul a fejemben, hogy segíteni akar, mert ő már megtapasztalta bizonyos dolgok következményeit, "


ez azonban nálam gyakran ott vetődik el, hogy utána követi el azt amit ellenzett. nem taluságképpen ellenzi.



valami olyan furcsa jelenséget veszek észre, hogy a nevemben lemond bizonyos dolgokról a megszerzésével járó kényelmetlenségek miatt majd utána mikor neki van szüksége ugyanerre akkor ezeket a kényelmetlenségeket bevállalja a megszerzéséért.


és ez nekem nagyon fura ez inkább az önzésnek egy speciális fajtája.

2013. aug. 12. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!