Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék újra a régi?...

Hogyan lehetnék újra a régi? Segítséget kérek, be fogok dilizni? Már saját magam unom.

Figyelt kérdés
Mostanában tiszta depresszió vagyok. Nem tetszek magamnak, csak a hibákat látom magamban, másokban is tudatosan keresem, amit csak utólag veszek észre. Mindent kritizálok, mindenben hibát látok, tiszta házsártos lettem. Nem tudok semminek sem örülni, mindenbe belekötök. Túl sokat foglalkozok mások életével, pletykálok. Régen örültem más sikerének, most inkább azt veszem észre, hogy irigy vagyok, és szidok másokat. Mostmár ott járok, hogy a páromban is kételkedek, pedig 10 éve vagyunk együtt, mindent megtesz értem, mégis beforgatom magam, hogy már nem szeret, nem kellek neki, el fog hagyni. És nyilván ezt mondom is neki, és látom rajta, ez már neki is sok. Vissza szeretnék változni olyanná, amilyen régen voltam. Segítőkész, szeretnivaló, pozitív, boldog emberré. Mit tegyek? Milyen elfoglaltságot vagy könyvet javasoltok?
2013. júl. 6. 20:43
 1/2 anonim válasza:

Üdv!

Mostanában én is ezt érzem, noha jóval fiatalabb vagyok, mint te. A barátaim mintha mind elfordultak volna tőlem, teljesen magányos lettem az utóbbi időben.

1) Nem tetszel magadnak? A középiskolai biológia tanárom pszichés dolgok terén is nagyon otthon volt, sokszor beszélgettünk vele önértékelésről is. Ő mondta, hogy neki tanították mindenféle (nem tudom pontosan, de ilyen "meghallgatom mi a bajod, segíteni próbálok" helyen, tehát olyan, mint egy pszichológusi beszélgetés, csak amatőr szinten) képzésen, hogy erre van egy nagyon jó módszer. Állj a tükör elé és mosolygó arccal mondd el naponta többször, hangosan magadnak: Szeretem magam és szép vagyok. Állítólag segít, a napokban kezdem én is az "ön-turbózást". Másrészről ha ez kevés, akkor egy új frizura, a ruhatár felpezsdítése, esetleg egy kis testmozgás javíthat a közérzeteden. Nem csak alakot formál, szellemi épséghez is szükséges!

2) Nem kell a hibát keresni mindenütt. Tudom, könnyebb mondani, mint megcsinálni. De vedd észre, hogy az életnek vannak szépséges csodái is. Légy elfogadó és akkor veled is azok lesznek. Az önzetlenség is nagyon fontos, próbálj meg egyszer egy vadidegennel jót tenni (dobni fog az állapotodon).

3) Biztos vagyok benne, hogy az egykori segítőkész, szeretni való, pozitív, boldog ember még mindig ott lakozik benned. Remélem nem kellett átélned olyan dolgokat, amik esetleg ezt kiölhették belőled.

4) Miként teszem én is a lehangolt napjaimon boldogabbá? Zenét hallgatok. Keress rá youtube-on ezekre: Fankadeli, Ludovico Einaudi. Én Miskolcon élek, amikor egyedül érzem magam, felpattanok a bringámra és a közeli Bükkben tekerek jó pár órát. Kitisztítja a fejemet és nem érdekel, hogy kb. már alig van társaságom, élvezem így is az életet, nyár van, ne már hogy most forduljak magamba! :) Könyvet egyébkét ajánlok, van egy, ami nekem nagyon tetszett, remélem neked is fog! Dan Millman - A békés harcos útja egy nagyon hasznos, felemelő lélektani, spirituális regény. Film is készült belőle, de a könyvhöz képest bűn rossz, nem ajánlom (vagy csak a könyv után..de inkább akkor sem).


Kérlek írj, vagy személyes üzenetet, vagy majd kommentben ez alá, hogy hogyan alakult az életed, tapasztaltál-e valamilyen változást, javulást. Jó lenne, ha segíthettem volna, de kiderül néhány napon / héten belül. A párod miatt meg ne feszélyezd magad, ha mennie kell, úgy is megy, de nem hiába választott 10 éve téged, tehát nem kell aggódnod emiatt. :)


18/F

2013. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 JhonnyB válasza:
Hallgass reggelente személyiség fejlesztő anyagokat. Brian Tracy fent hanganyagokat találsz a youtube-on, minden témában. Legyenek új célok az életedben, sportolj és valamilyen módon mindig juss egy kis pozitív irodalomhoz.
2013. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!