Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne több önbizalmam...

Hogyan lehetne több önbizalmam? 18/L

Figyelt kérdés

Ebben a korban már jó lenne, a placebo se jön be; nem tudnám bemagyarázni magamnak hogy ilyen meg olyan jó vagyok.. a környezetemben mindenki; párom, barátaim, családom- mindig dícsér. Nem látom magam szépnek (sõt, magamnál bárkit szebbnek látok, és persze jobbnak is.) Van, hogy már bele sem kezdek új dolgokba, hisz úgyis kudarcra lenne ítélve.

Jó lenne ha kicsit pozitívabban állnék magamhoz, mert így mindenki menekülni fog tõlem..



2013. aug. 7. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
nálam ez pont fordítva van, tudom hogy jó vagyok, mégsem ismernek el
2013. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik a rosszabb. Attól félek, ha lenne önbizalmam,mindenki beképzeltnek tartana.
2013. aug. 7. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj, ha valaki beképzelt, akkor nem csak önbizalma van, hanem hangoztatja is, hogy ő milyen jó. Ha mondják, hogy szép vagy, akkor miért nem hiszed el? Biztos úgy van. És nem lehet mindenki mindenben jó, de biztos van egy téma, vagy több, amibe neked is kiemelkedő a teljesítményed, és ne másokhoz mérd magad, a lényeg az hogy te legyél megelégedve magaddal. És próbálj ki új dolgokat, lehet sikerül, lehet nem, de tudod, aki nem kockáztat, nem is nyer, tuti lesznek sikerélményeid. És ha meg vagy elégedve magaddal, akkor ne hangoztasd, te tudod, és ez a lényeg, és ha dicsérnek, ne ellenkezz, hogy nem is, nem vagyok szép, stb., hanem köszönd meg, miért dicsérnének, ha nem úgy van?
2013. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha csúnya lennél, akkor nem lenne barátod. :) Én mindent jól szeretnék csinálni, amit kipróbálok, de jó párszor nem volt sikerem bennük. Aztán addig csináltam, amíg belejöttem, és utána meg már nagyon jól ment. :) De útközben természetesen kilátástalannak tűnik, viszont nem szabad feladni.
2013. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Justicar ***** válasza:
65%

Ne utáld magad, inkább csiszold magad. Ha valami nem megy jól, akkor azon változtatni kell, nem pedig megutálni azt.


Hidd el, mindenre van megoldás, csak az élet olyan, mint a matek: sokszor nehéz átlátni a problémákat és megoldást találni rájuk, de a megoldás mindig ott van, csak neked kell eljutnod hozzá.


Meglepődnél, hogy hány híres és sikeres személy vallott már arról, hogy mennyi nehézségen ment keresztül az életében. Tom Cruise például egy gátlásos és önbizalomhiányos fickó volt, ma pedig már olyan jól viszi, hogy még nagyképű is :D ( no offense ).

Sokan azt gondolják, hogy „ de nekik könnyű volt, elvégre sztárok „- hát épp ez a lényeg, hogy nem voltak mindig azok. Nagyon sok híresség meg kellett küzdjön azért, amit elért, nem mindenki csöppent csak úgy bele a jó sorsába. Dwayne Johnson egyik idézete például az, hogy „ régen, egy napon azon találtam magam, hogy mindössze két dollár volt a zsebemben és elhatároztam, hogy lesz ez másképp is „ – és tessék, ma egy hiper jól kereső színész. Úgyhogy sokszor nem is tudnánk kitalálni, hogy mi rejlik egy sikeres ember múltjában.


Aki nem tud megbírkózni az élettel, azt várja a kocsma, de minek eljutni odáig ? Nem a problémák határozzák meg az ember életét, hanem az ember alakítja a saját életét annak függvényében, hogy miként viszonyul a problémáihoz.


Kár, hogy sokan a kudarcot látják a problémákban. Minden problémám, ami valaha is volt, utólag visszanézve a leghasznosabb leckék voltak. Nem azt kell nézni, hogy mennyi nehézséggel jár egy adott dolog, hanem az, hogy milyen értékes az, ha sikert aratunk belőle. A hibákból tanulni kell, mert különben honnan akarsz tanulni ? Az élethez nem adnak tankönyvet.


Persze, hogy nem megy mindig minden simán. Senkinek sem megy így. Mindenkinek megvan a maga keresztje, csak vannak emberek, akik emelt fejjel tudják cipelni azt. Ez különbözteti meg a győzteseket a vesztesektől- a vesztesek mindig a nehézségre gondolnak és ezért összeroskadnak saját keresztjük alatt; a győztesek pedig a célokra összpontosítanak és ezért elérik azt, amit akarnak, bármilyen nehéz is lenne a keresztjük.


Ne gondold azt, hogy azok akik mosolyognak és derültek, azoknak könnyű életük van- Nincs így, ők csak pusztán megtanulták azt, hogy az élet nehéz, ezért erősnek kell lenni és az a legerősebb ember, aki még a viharban is tud mosolyogni.

2013. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Ne törődj azzal, mások mit mondanak. Se a dícsérettel, se a lehúzzásal ne foglalkozz.

Azért dolgozz, azért legyél jobb, azért fejleszd magad, hogy magadat el tudd fogadni.

Ha túl sokat foglalkozol másokkal, sajnos könnyen elérheted a két végletet: Beképzelt leszel, vagy 0 önbizalommal rendelkező személy.

Az a tökély, ha nem érdekel, mások hogy látnak, az a lényeg, hogy Te szeresd magad.

Sokkal jobb úgy felkelni, hogy reggel rákacsintasz a tükörre, és azt gondolod: "Kapja be mindenki, így is király vagyok!" :)

2013. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MrSenki válasza:
65%
Szia :) én úgy érzem tudnék segíteni.Először is keress valami olyan dolgot,amit szívesen csinálnál.A legelőnyösebb dolog lenne valami önálló sport.Csináld kitartóan és örülj a saját kis sikereidnek :) Hidd el egy idő után meg hozza az önbizalmadat is :D
2013. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!