Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok olyan lenni,...

Miért nem tudok olyan lenni, mint a legtöbb ember?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy nem tudok beszélgetni meg jópofizni olyanokkal, akikről tudom, hogy utálnak és én sem kedvelem őket. Pedig vannak bizonyos helyzetek(munkakapcsolat, iskola , stb.) amikor az ember nem kerülheti el azokat, akikkel egyébként sose beszélgetne. Másoknak ez nem okoz problémát, mert simán a képembe vigyorognak és úgy tesznek mintha nagyon is kedvelnének. A hátam mögött meg kibeszélnek. Egyszerűen nem bírom elviselni a mórikálásukat, meg a mesterkélt finomkodásukat, én nem tudok úgy viselkedni mint ők, ilyenkor ált. zavarba jövök v. 1-2 szóval elintézem a beszélgetést és próbálok minél hamarabb eltűnni a közelükből. Tudom, hogy az élet során szükség van egy kis képmutatásra, színlelésre, de nem tudom magam megjátszani, rosszul vagyok az ilyen "beszélgetések" után, akkor érzem jól magam, ha önmagam lehetek és olyanokkal beszélgethetek, akik előtt nem kell álarcot hordanom és tudom, hogy ők sem "színészkednek". Nem tudom hogy viseljem el ezeket az embereket nap mint nap a munkahelyemen vagy hogyan kellene megváltoznom, mert így úgy érzem, hogy megfulladok. Végre szabadnak szeretném érezni magam. Mit tegyek, kérlek segítsetek. Bocsi, hogy hosszú lett.
2013. aug. 5. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Felkell oldódnod közöttük... csak utána leszel szabad... addig nem, amíg érdekel a véleményük.
2013. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel nem vagy egyedül,senki sem szeret olyan emberekkel együtt lenni akiket nem kedvel.

Szerintem az ilyen emberekkel nem kell beszélgetni,a munkahelyre sem barátkozni mész be hanem dolgozni,szóval munkahelyen elég ha a dolgoddal törődsz és látványosan szrd le a többieket.De ha már beszélgetni akarnak veled (miközben kibeszélnek a hátad mögött),szerintem ugrasszad kia nyulat a bokorból és pirítsad meg az illetőt hogy ezt még is hogy képzeli?Ha valamivel akarnak zavarni,mond meg nekik bunkón hogy bocs de ezzel most cseszegess mást!Mivel hogy nem szereted őket és ők sem téged így veszíteni valód nincs,max annyi hogy békén fognak végre hagyni hogy ha egy picit elküldesz egykét embert a fenébe.Amúgy ilyen problémák általában olyan helyen vannak ahol sok nő dolgozik.Mi pasik nem vagyunk ilyenek,jó előfordul nálunk is a képmutatás meg stb,de ha valakit nem kedvelünk ahhoz nem fogunk odamenni beszélgetni jópofizni stb.

2013. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En is ilyen vagyok. Most elhatároztam (nem tudom, hogy végre tudom-e hajtani),de aki nem szimpatikus és még bunkó is velem, el fogom küldeni melegebb éghajlatra. Talán akkor már nem fognak kibeszélni a hátam mögött, és nem játszák meg magukat.De tudod az a baj, hogy az ilyen embereknek nagyon hiányzik valami az életükböl és azért beszélnek ki mindent és mindenkit a hátuk mögött.

Egyszerüen nem tudnak meg lenni a saját bekességükben.

Vagy az is jobb, ha egyszerüen nem reagálsz, arra amit csinálnak, ha látják, hogy nem foglalkozol velük, egy idö után csak megunják.

Ja és ne akarjál olyan lenni, mint a többi emberek, mert akkor elveszited a saját egyéniségedet.

2013. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az iskolában jó pár osztálytársam volt akivel a 8 év alatt, ha 5 mondatot beszéltem. A barátaimmal jól megvagyok, köztük sem én vagyok a legbeszédesebb, de velük kicsit feloldódom. Eleve csendesebb vagyok főleg, ha olyannal kell beszélnem, akit nem is ismerek. Én próbálok kedves, rendes lenni velük, hiába nem szeretem őket. Utána persze mindig rájövök, hogy felesleges, mert nem foglalkozik vele és utána ugyanúgy kibeszél. Nem tudom én valahogy félek az emberektől. Nem megyek oda hozzá beszélgetni, jópofizni, próbálom inkább elkerülni, de ha muszáj, akkor normálisan akarok vele beszélni. Nem akarok én haragban lenni senkivel sem. Lehet, hogy ez elkerülhetetlen, de én törekszem rá. :) Alapvetően rosszak a szociális képességeim. Nem tudok barátkozni nem is tudom megjátszani magam és vagyok túl kapós jelenség. Így mivel én nem merek mások pedig nem szeretnének velem barátkozni, már előre félek a középiskolától.
2013. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk egyetemen is ez van.Valakit boldoggá tesz,ha van egy ember,aki érzékenyebb az átlagnál és megbánthat.Sosem értettem miért,de így van.Ha tudsz válts környezetet,vagy keresd olyan emberek társaságát,akik normálisak.
2013. aug. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!