Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha kapnál egy borítékot a...

Ha kapnál egy borítékot a halálod dátumával akkor kinyitnád?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 10:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Kinyitnám. Legalább tudnám, hogy mennyire kell előre terveznem az életem.
2013. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Kinyitnám. Én nem félek a haláltól, nem számolgatnám vissza, hogy mennyi időm van még. Szimplán tudomásul venném, aztán ha már nagyon közel lenne a dátum - kb. 2 hónap - elrendezgetnék mindent, és nyugodt szívvel halnék meg.
2013. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Lord Keri válasza:

Ez egy nagyon érdekes elméleti kérdés.


Valószínűleg kinyitnám a borítékot.

Egyébként nem értek azokkal egyet aki azt mondja mekkora lelki teher lehet tudni.


Szerintem akkor sokkoló tudni, ha mondjuk az áll benne, hogy pár hónap, vagy 1-2 év.

Ha még ír 10-20-30 évet az olyan távolinak tűnik, hogy szerintem mire odaér az ember addigra már lelkileg megbékél a dologgal és fel tud rá készülni.


Valamint egyszer úgyis vége a dalnak, talán azért könnyebb, ha nem tudjuk a pontos dátumot, mert addig nem kézzelfogható a halál. Hanem csak egy elvont fogalom, amire az ember hajlamos úgy gondolni, hogy velünk úgysem történik meg. Mint ahogy általában a nagyon szörnyű dolgokról gondolunk, hogy csak a szomszéddal vagy az xy-nal történhet meg.

2013. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Kinyitnám, aztán rábeszélném a tudósokat hogy azt a napot töröljük a naptárból:)
2013. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól is függ, hány éves az illető. Egy fiatalnak még elég megterhelő erre gondolni, de egy idősebb már azért fel van készülve rá lelkileg.
2013. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Kinyitnám, persze.

És tisztába vagyok vele, hogy mekkora súlya van/lehet.

2013. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Kinyitnám. Nem félek a haláltól, egyszer úgyis eljön, és sokkal jobb tudni, hogy mikor.

Így tudom, mennyi időm van megtenni mindent, amit szeretnék. Motiválna, hogy a halálom előtt mindent megtegyek. Sokkal jobb úgy elmenni, hogy tudod ezt meg azt most csinálod utoljára, vagy hogy többet nem ízleled a kedvenc ételed, nem látod a gyönyörű tájat. Ez "kényszerítene" arra, hogy még jobban kiélvezzem az életet. Már el is terveztem, hogy tölteném el az utolsó hetem.

Én kifejezetten örülnék neki, ha most kapnék egy ilyen borítékot.

2013. júl. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
32%

Azoknak a válaszolóknak,akik nem nyitnák ki a borítékot a következő közmondást küldöm: BOLDOGOK A LELKI SZEGÉNYEK.


Egy tudományos vizsgálat szerint minden problémát 5féle képp lehet megoldani:

1.elkerüljük

2.nem veszünk tudomást róla

3.elmenekülünk előle

4.megadjuk magunkat neki

5.szembe nézünk a problémával

A tudományos vizsgálat szerint a probléma megoldására csak egyetlen hatásos megoldás létezik az ötből.

EZ AZ 5.PONT

2013. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 saveme válasza:

Az is egy fontos kérdés, hogy ki adja neked azt a borítékot. Ha egy gonosz szellem, vagy a sátán, akinek emberölő a neve, az csak arra játszik, hogy depressziós legyél, félj, és ha lehet minél előbb halj meg és kerülj a keze közé a pokolban. Szóval lehet egy hazugság is, ami miatt elkezdhetsz irracionálisan viselkedni.

Ha a pozitív szellemi pólustól jön az infó (volt erre is példa a történelemben), akkor az lehet áldás is, pl. figyelmeztetés a hátralévő élet komolyan vételére. Ja, a pozitív oldal definíció szerint nem hazudik…

Sztem emberfüggő, hogy ki reagál jól, és ki roppan össze a saját halálhíre hallatán. Valójában csak az tudja ezt kezelni, akinek van kapcsolata odafent, és nem csak evilágban gondolkodik

2013. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
Én, biztosan nem nyitnám ki. F.
2013. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!