Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek még van remény?

Szerintetek még van remény?

Figyelt kérdés

Nem késő még? 16 F vagyok.

Nagyon rossz a hangom de azt hallottam hogy ez fejleszthető sok sok gyakorlással. Kérlek szépen titeket írnátok nekem pár dolgot amivel javíthatnék a hangomon pár hónap alatt?

Sajnos soha nem voltam ének tanárnál és még az alapokat sem tudom.

Egyszerűen nincs rá pénzem hogy ilyen helyekre járjak persze nagyon szeretnék énekes lenni mert szeretném hogy amikor éneklek egy dalt azt az emberek élvezzék és ez által egy szép emléket létrehozni nekük.

Na meg persze hogy a családom egy kicsivel jobb körülményt biztosítsak.

Kérlek szépen titeket írjatok le mindent ami segíthetne rajtam.

Előre is köszönöm


2013. júl. 21. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejleszthető, de csodát ne várj!
2013. júl. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fejlesztheto a hangod, de ahhoz, hogy enekes legyen valaki, ahhoz annak kell szuletnie! Tehetseg kell hozza!
2013. júl. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igaza van az előzőknek. De! Zenélj inkább! Hangszeren attól játszhatsz még! Az ismerőseimnek sincs jó hangjuk, de sokuk szépen zongorázik! Én nekem jó a hangom, de szégyellem, én is zongoráztam. Ma már gépen zenélek, ott találtam meg az ideális önkifejezési módomat :)) 16f
2013. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nem lehet, hogy csak mutálsz? Mert az véget ér egyszer, és lehetsz jó énekes!
2013. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alaque ***** válasza:

Persze, hogy valaki Pavarotti legyen, arra születni kell, de egy - amúgy igen magas - szintet gyakorlással bárki elérhet, hacsak nem egy elátkozott antitálentum. Elsősorban inkább hallás kell az énekléshez, mint szép (értsd: kimunkált, tiszta, bársonyos stb.) hang. Nyilván ez attól is függ, hogy milyen zenére szeretnél énekelni. Ha például kifejezetten "csúnya", rekedt hangod van, akkor feltehetőleg nem leszel Caramel, ellenben valószínűleg rock and rollra születtél.


Csak hogy egy pár példát mondjak énekesekre, akik rendkívül sikeresek, sikeresek voltak, annak ellenére, hogy egyáltalán nem volt "szép" hangjuk: Ray Charles, Janis Joplin, Kurt Cobain, Ozzy Osbourne, vagy épp Marilyn Manson - s persze a hazaiakat se felejtsük ki, Hobóval vagy Lukács Lacival az élen. Rossz hír, hogy rock zenéből nem fogsz karibi nyaralót venni a családodnak, jó hír, hogy a tinilányok szeretik a rosszfiúkat.


Ja, igen, a tippek, hogy hogyan lehet fejleszteni. Hát elsősorban nem árt ha tudsz valami hangszeren játszani. Egyrészt ahhoz, hogy a capella elfogadhatóan énekelj, nagyon kell tudni, másrészt a legelragadóbb aranytorkú pacsirta előadását is feldobhatja egy kis gitáraláfestés. Szóval ha van a közeledben egy hangszer, játssz le egy hosszan csengő, tiszta hangot, mondjuk egy C4-et, és próbáld meg énekléssel eltalálni - nincs annál lehengerlőbb, mint mikor először érzed, hogy együtt rezeg a torkod a hangszerrel. Jobb, mint egy drog. :) Szóval ha ez megvan, használd azt az egy hangot alapnak, és arra építsd, amit énekelsz. Ezt hívják szolfézsnek. Gyakorold orrvérzésig!

2013. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat nekem ez az álmom ezért küzdeni is fogok érte és keményen fogok gyakorloni remélem sikerülni fog :)
2013. júl. 21. 23:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!