Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha ENNYIRE...

Mit csináljak, ha ENNYIRE gyerekes a gondolkodásom 17 évesen?

Figyelt kérdés

NAGYON önizalomhiányos vagyok évek óta. De nem az az egyszerű önbizalomhiány, hanem sajnos betegesen. Azon vagyok, hogy ezen változtassak.

Sajnos úgy evszem észre, hogy egyre jobban a facebook számít nekem. Úgy értem, hogy az ottani népszerűség. MINDEN NAP!!! irigykedve nézem a gyönyörű lányok képeit, hogy én miért nem vagyok olyan szép. Nézem, hogy aki nem szép az is milyen népszerű. És kezdek "mániűkus" lenni. TUDOM, hogy nem a facebook számít, de például nem merek kirakni magamról képet, hogy mi van ha olyan rossz.

Hogyan változtathatnék ezeken a dolgokon? AMikor látom, hogy egy lány milyen SZÉP és JÓ képet tesz fel, amiről én csak álmodhatok mindig irigykedek. Ez pedig rossz tulajdonság. Próbálok tenni a dolgokért(voltam fodrásznál, kozmetikusnál, vékonyabb lett a szemöldököm, és két napja erősítek). De egyszerűen NEM VAGYOK SZÉP.

És valahogy a facebook általál teljesen felerősödött bennem ez.A legjobb az lenne, ha abba hagynám a facebookozást, de egyrészt a barátommal szoktunk itt beszélgetin, az osztálytársaimmal, valamint fontos dolgok vannak amiket itt tudok elintézni.

Hogy oldjam meg, hogy ne ez alapján "rangsoroljam" magam?


2013. júl. 6. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne nézegesd más lányok képeit. Egyébként biztos vagyok benne, hogy nem olyan rossza a helyzet, mármint ami a külsődet illeti :)

Ja még annyi, hogy azt hogy valaki szép-e vagy sem, azt nem ő maga, hanem a környezete dönti el, szóval nincs semmi jogod magad nem szépnek nevezni :P :)

+ nem is kell egyfolytában képeket töltögetni magadról, nem jó az semmire, legyen egy igényes profilképed és más nem is kell

2013. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegyél fel skypeot, barátoddal beszélgetsz ott, azon kívül pedig önuralommal nem lépsz be arra a vacak oldalra. Ha nem megy, akkor esetleg fontold meg, hogy keresel egy orvost, mert ez tényleg beteges már.
2013. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van! Sajnos amúgy én úgy érzem, hogy a környezetem is csúnyának tart. olyan 4-5 éve az egyik legjobb barátnőm közölte csak úgy, hogy bocsi, de szerintem nem vagy szép.

Van barátom, nagyon szeret, de sokszor úgy érzem nem tudom kihozni magamból a maximumot neki se.

Egy képem van fent, több, mint egy éve, csak néha már le szeretném cserélni, mert azóta változtam picit.:D

Megpróbálom elfogadni magam, és nem nézni más lányokat. Remélem sikerül.:D

2013. júl. 6. 12:59
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, két pszichológushoz is jártam(nem emiatt, de az önbizalomhiány, önértékelés is közre játszott).

MEgpróbálom. Tudom, hogy beteges, ezért is írtam ki, hátha van valai jó ötlet, hogy megelőzzem.

A barátommal minden este beszélünk, és cska napközbe facebookozok vele mert ő ott szokott fent lenni.

Meg iskolaidőbe muszáj fent lennem(van egy osztálycsoport, ahol segítjük egymást, házikat adunk meg, megbeszélünk dolgokat). Lehet megpróbálom a chatelésre és erre beszűkíteni, és smemi másra nem használni.

2013. júl. 6. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van barátod akkor szard már le, hogy ki milyen szép:)
2013. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!