Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez önzőség a húgom részéről?

Ez önzőség a húgom részéről?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó csoportba írtam -e ,ha nem akkor max kitörlik..


Van nekem is meg húgomnak is egy kutyája.És állandóan én veszem még az ővének is a kaját,mert anyumék nem mindig tudnak pénzt adni kutya kajára.Már hónapok óta az én pénzem megy el az ő kutyájának a kajájára.Amikor mondtam hogy fizesd már most ebbe a hónapba te (két kutyának 2-2,5 ezer ft havonta a kaja).De ő még egy 1000 ft-ot sem ad bele,mert,hogy Iphone-ra gyűjt és nem szórja a pénzt.Meg kérjek anyáéktól pénzt.Mondom jó de nekik sincs mindig.Mellesleg ő kap ösztöndíjat 13 ezer ft havonta,nehogy már havi 1-2 ezer ft-ot nem tud a saját kutyájánák az étkeztetésére költeni.Amikor meg felhozom,hogy akkor a kutyád nem fog enni,mert nem veszek neki semmit.Arra nem mond semmit,egyszer nem vettem neki kaját,hátha kapcsol.Nem éppen ..szalámis kenyeret adott a kutyának meg mindenféle maradékot.Ha annyira szereti akkor mért sajnál a kutyájától 1-2 ezer ft-ot?

Nekem is más dologra kellene a pénz,de én vállaltam a kutyáért a felelősséget így amit tudok fizetek neki,de annyim meg nincs,hogy az ő kutyáját is én tartsam el.Mellesleg nekem nincs ösztön díj és a zsebpénz ami nem vmi sok 500-600 ft havonta.. szülinapi,ballagási pénz ezeket osztom be ,de már teljesen ki fogytam,most anyumék fizetik a kajájukat szerencsére ,mert van úgy pénz (amúgy anyagilag nem állunk jól.

Meg ha a kutyával kapcsolatban kell pénz pl féreghajtó (400 ft) vagy kutyasampon (600 ft) még ennyit sem hajlandó a kutyájára költeni.Mindig azt várja el,hogy én meg anyáék fizessünk mindent.


Ez önzőség ?


Hogy győzzem meg,hogy a saját kutyájára vállalja a felelősséget?

Ha majd elköltözök innen vagy ő költözik akkor meg éhen hal a kutya mert nem áldoz pénzt rá vagy mi ?


ő 18 én 21 éves vagyok,lányok mind ketten.


2013. júl. 5. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az önzőség.Nos, én a a helyedben ha már fizetem a kutyus kajáját és foglalkozok vele, akkor közölném vele, hogy felejtse el a kutyát, mert az "enyém". Pluszba közölném vele, hogy remélem soha többé nem adja a fejét állattartásra, mert nem neki való. Vagy szimplán megmondanám még ezek előtt, hogy kutya vagy iphone (remélhetőleg az iphone-t választja, mindenki jobban jár)

A kutyát el kell venni tőle, mert ha ennyit nem ad meg neki akkor mást se, vagyis nem törődik vele.

2013. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én már sokszor a fejéhez vágtam,hogy ajándékozzuk el,de nem akarja plussz anyáék se akarják.Én is nagyon szeretem azt a kutyát,feldobja az életünket,az én kutyusom idős már nem olyan aktív és jó a családban egy aktív pörgős kutyus is. Persze a napi 3 séta megvan, meg szokott vele itthon játszani,meg ő fürdeti ,fésüli szóval ezzel nincs problémám,mert nem sz@rja le a kutyát.


Csak pénzt nem akar rá költeni és ez az ami zavar,mert én inkább költöttem a kutyámra mint magamra ha olyan van. Mondjuk mások vagyunk,nekem fontos a kutyám,neki meg inkább a saját érdekei a fontosak előbb vesz magának 4 ezer ft -os hajsampont,mint a kutyának 600 ft-ért.Nem tudom miért ilyen :/


Nem tudom mit mondjak neki,hogy máshogy lássa ezt.

2013. júl. 5. 13:49
 3/10 anonim ***** válasza:

"de én vállaltam a kutyáért a felelősséget "


Akkor vagy vállald a felelősséget,vagy egyértelműen hangsúlyozd,hogy kiszállsz.Ha te eldöntenéd végre,hogy mit akarsz,akkor a húgod is megváltozna,ebben biztos lehetsz.

Ha kenyeret ad a kutyának,akkor abból a kutyának SEMMI baja nem lesz,sőt jobb az emberi étel,mint a kutyakaja,mert a kutyakaja lényegében mesterséges anyagokat tartalmaz csak.Ha olyan íze van ténylegesen(én nem tudom,de sejtem),mint a szaláminak vagy a húsnak,akkor az is mesterséges anyag miatt van..stb.

Nem önzőség.AZ önzőség az,amikor az ember mindent magának akar és nem ad belőle másnak.

2013. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nagylzs ***** válasza:
Hirdesd meg vaterán a kutyát. Ha valaki megveszi, akkor a vételárból vond le a költségeidet. Írd föl a vevő címét, ha a testvérednek szüksége lesz rá akkor vásárolja vissza.
2013. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én a saját kutyámért vállaltam a felelősséget nem az övéért!


amúgy nem kutyatápot kapnak hanem BARF étrend szerint kajálnak( nyers hús,nyers husos csont,nyers zöldség/gyümölcs)


a kenyér meg abszolút nem egészséges a kutyának,tele van kalóriával!

2013. júl. 5. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg önző dolog. Mivel nem gondolja végig, hogy esetleg a nővére is megvenne magának ezt azt, ráadásul ha jut több ezer Ft-os samponra, akkor a kutyára miért nem jut fele annyi? Ez csak súlyosbítja a helyzetet.

Nem való annak a lánynak az állattartás..Babusgatni mindenki szereti a kutyát...

2013. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tegnap is össze vesztem vele,mert felhoztam neki újra a témát.Még ő volt felháborodva.

Szerintem beszélek anyummal ,hogy jó lenne elbeszélgetni a húgommal.


Szerintem sem való neki kutya.Nem tudom anyáék miért engedték meg neki..

2013. júl. 6. 10:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá. Nincs azzal gond, ha valaki képtelen egy állatért felelősséget vállalni, csak ismerje be és tartsa magát ahhoz, hogy őt ez nem érdekli, inkább másra költi a pénzt. Próbáld rávenni egy kis önismereti tréningre:D
2013. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az kéne neki önismereti tréning :D

Egy párbeszédünk:


-Ha egyedül laksz akkor is mi fizessük a kutyád dolgait?

-nem, mert akkor lesz fizetésem.

-Most is van

-de az semmi és fontosabb dolgokra kell költeni

-Ja,hogy a kutya neked nem fontos.

-de fontos,de anyáék fizessék a kaját meg minden, ők a szülők,ha majd rendes fizetésem lesz majd én fizetek neki mindent.

-Havi 1-2 ezer ft az nem is sok a 13 ezer ftból

-de sok,Iphone-ra gyűjtök és minden pénz számít

-Fontosabb egy rohadt telefon,egy tárgy,mint a saját kutyád aki egy élőlény és szeret?


Itt pedig ideges lett bezárkózott a szobájába

a párbeszédben végig üvöltözött és minden baja volt..próbáltam nyugodt maradni de a végére nem sikerült..


Szóval van baja a drága húgomnak :/


Minél hamarabb elszeretnék költözni itthonról,de amíg nincs munkám és ezáltal pénzem sincs,elég nehéz..

2013. júl. 8. 12:06
 10/10 A kérdező kommentje:
ami van pénzem azt meg jó részt a kutyámra költöm,annyival se kell többet költeniük anyáéknak
2013. júl. 8. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!