Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet egy ilyen emberrel...

Mit lehet egy ilyen emberrel csinálni?

Figyelt kérdés
azt hiszi,hogy az ő élete a világon a legrosszabb, megkérdeztem, hogy miért, de nemtudott semmi normális indokot felhozni, csakhogy neki 13 éve meghalt a nagypapája...ésmég sosem volt barátnője...és sokat veszekszik az idősebb testvérével...és nem vették fel egy munkahelyre...meg piszkálták általánosban...és ennyi...ezek a "problémák" szerintem minden 2. ember életében ott vannak...engem pedig kezd egy kissé zavarni, hogy éjjel-nappal sajnáltatja magát..mit lehet csinálni egy ilyen emberrel? nemtudom csakúgy elküldeni, mert azt mondja, hogy hogyha összevesznénk, akkor öngyilkos lenne...és egyre többet akar velem találkozni, de nekem nemcsak belőle áll az életem...
2013. júl. 2. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Próbáld meg ráébreszteni arra, hogy az önsajnálattól nem lesz jobb az élete. Esetleg segíts neki valami hobbit vagy célt találni. De ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon és lehúzzon. Ha panaszkodik akkor, próbálj meg témát váltani és elterelni a figyelmét, ha nem sikerül akkor meg hagyd ott és idővel lenyugszik. Ugyan segíthetsz neki, de azt neki kell elhatározni, hogy változtatni akar az életén. Esetleg ajánld fel neki, hogy elkíséred pszichológushoz.


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni. Minden jót!

2013. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
már mondtam neki, hogy találjonegyhobbit és egy célt...még külön listát iscsináltattam vele, aminek minimum 10 dologból kellett állnia...de nem sokat használt..
2013. júl. 2. 20:49
 3/4 anonim válasza:
Le kell szarni. Nem lesz öngyilkos, ez alapszintű lelki zsarolás. Nekem meg szar a melóm, f**z a főnököm, 16éves korom óta melózok, mégse vagyok megrogyva. Csak gondolom egyszerűbb sajnálnia magát mint kicsit összerakni az életét.
2013. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát csak anynit legyél vele, amennyit Te szeretnél. És mondd meg neki, hoyg most nincs kedved találkozni, vagy hogy negyedannyit van kedved, stb. Neked Magadra is kell legalább annyira gondolnod, mint másokra!
2013. júl. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!