Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tippetek, honnan gyüjtsön...

Mi a tippetek, honnan gyüjtsön az ember energiát, amikor már úgy érzi, nem megy és kezd belesüppedni a depibe?

Figyelt kérdés

Amikor az ember úgy érzi, nincsenek már segítö kapcsolatok és kezdi nagyon egyedül érezni magát a problémáival... és közben mindenben alulteljesít.

Èn többnyire egy lelkes, másokat is motiváló tipus vagyok, de most még magamat sem tudom lelkesíteni...



2013. jún. 22. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán szoktam ilyen szituácóba kerülni, de akkor le szoktam szidni magam (hogy képzelem azt, hogy én csak így sírok, nem engedhetem meg magamnak ezt a "punci viselkedést", hogy merészelek így viselkedni, stb.). Elég fura lehet, de nekem ez beválik és pikk-pakk kilábalok ebből a helyzetből.
2013. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Én sem gyakran vagyok ilyen helyzetbe, de nekem úgy tűnik hogy valami bánt, és ezért vagy ilyen letört állapotban. Én ilyenkor többnyire keresek valami pörgős zenét vagy valami lelkesítő dolgot, kicsit átgondolom hogy mitől lehetnék jobban, iszok egy turmixot vagy teát és minden rendben :)


Hány éves vagy? Elmehetnél a barátaiddal beszélgetni egy kicsit vagy sétálni. :)

2013. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sokaknak sok erőt ad az a gondolatmenet, hogy "a padlóról csak felfelé vezethet az út..."
2013. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezt szokta mondogatni egy idösebb ismerösöm.

De szerintem nem teljesen igaz, mert van aki sosem bír onnan, ahová került, felemelkedni... Ès vannak az öngyilkosok. Persze én nem tartok itt, csak mint tényt szoktam neki mondogatni, hogy csak szerencsés esetben vezet fel felfelé az út.


Valszeg arról lehet szó, hogy baromira kifáradtam és még van jónéhány megoldásra váró problémám.

Ha már a megoldáson gondolkodom, hogy mit is kéne tenni... az már jó, mert az már kifelé vezet, ha nyomasztó is:)))

Ès még azután jön a kivitelezés, ami még nagyon sok munka.

Néha elgondolkodom, mások hogyan gyüjtenek eröt, honnan?

2013. júl. 9. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Kifelé fordulás. Amikor egy problémát nagyon "közelről nézel" sokáig, akkor befelé fordulhatsz, főleg, ha aggódsz is miatta, ami közel van a félelemhez. Menj ki, és sétálj egyet. Nézz ki a fejedből, amíg jobban nem leszel. Tudom, hogy túl egyszerűnek tűnik, de működik. Próbáld ki.
2013. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mások nem akasztanak magukra mások hülye gondjaiból semmit.

Na az öngyilki aztán nyílegyenes út felfelé. A legegyenesebb...

2013. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ösnek írnám:

Kifelé fordulás - teljesen igaz. De akkor már túl jutottam a nehezén, mert elötte csak görcsölök.

Aztán ténylek kimegyek úszni vagy tempósan sétálni, a természet - bár nem sok van - különösen jó, és akkor elkezdek bízni magamban.

2013. júl. 9. 22:47
 8/10 A kérdező kommentje:

6-osnak mondanám, hogy neki is igaza van.

Èn tényleg magamra szedem a többiek - föleg a családtagok - problémáit, valahogy felelösnek érzem magam értük.

De a barátokért is szoktam tenni. Azt nézem, hogy tudnék segíteni.

Persze ezt ritkán szoktam visszakapni. Akkor derül ki,

mikor nekem is elkelne - ha más nem - egy kis lelki segítség.

Egy idös ismerösöm azt mondta: mások nem is gondolják, hogy neked esetleg segítség vagy biztatás kell. "Mondd meg nekik!"

Dehát nekem se mondta senki, azt az ember érzi ösztönösen.

2013. júl. 9. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:
"Doktor úr, doktor úr, itt belül valami fáj.... Doktor úr, doktor úr, a maga szíve sose fáj?"
2013. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6-osnak válaszolnék:


Az életem felét már leéltem, elmúltam 40.

Sok mindent megéltem, és teljesítettem is.

Erösnek és bölcsnek kellene már lennem az évek alapján, de nem vagyok az.

Mindig van valami új, ismeretlen helyzet, költözés, új munka, stb...

Ès akkor ahelyett, hogy a már kialakított, régi biztonságot élvezném, mint ahogy gondolom, a többiek teszik, az új követelményeknek kell ismételten megfelelnem.

Ès ez kezd felörölni, azt hiszem.

2013. júl. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!