Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni. Először is, már évek óta elmúltam 20, így nem is arról van szó, hogy egy tinikori őrület és majd kinövöm.

Másodszor is, légyszíves ne írjatok nekem személyest, inkább itt reagáljatok.

Ti is ugyanígy éreztek? Mert serintem nem. Egyszerűen annyi, hogy, ha valaki megbánt, goromba, vagy épp rossz a kedve és rajtam vezeti le a feszültséget, hirtelen dühbe gurulok és olyan érzésem támad, hogy azonnal ki kell mennem a mosdóba és vagdosni magam. Vagy bevenni valamit... vagy bármi, csak fájdalmat okozni. Amint kijutok, először fájdalmat érzek (főleg lelkileg) és sírok vágás közben (a lelkem miatt), majd megkönnyebbülök és nevetek, amikor végeztem és végül lelkiismeret furdalásom van, hogy megtettem. Az idők során annyi változott, hogy tudok uralkodni magamon és, jönnek az érzések, hogy bántanom kell magam, de már nem rohanok megtenni. Ezt diiszkréten kezelem, senki sem tudja rólam. Viszont már van 1-2 seb, ami csúnyán ott maradt és félek, hogy sokára gyógyulnak be és néha még kijön rajtam olyan szinten, hogy nem bírok magamon uralkodni.

Emelett folyton, ha magamra maradok, ronda gondolataim támadnak és azt érzem, mindenki ellenem van, de közben nem így van, szeretnek az emberek.

Amúgy magamban folyton fortyogó düöt érzek és ordíthatnékom van és néha, amikor valami miatt sírok akkor ez is kijön és akkor elkezdek ordítani sírás közben.

Én tudom mi a teendő, egyszerűen annyi, hogy a gondolataimat negatívból poziztívra váltani és akkor szeretném magam annyira, hogy ne bántam magam, hogy ne kínozzam magam gondolatokkal, hogy ne legyek dühös és, hogy ne legyenek ilyenek, hogy utálok szavakat, utálok bizonyos szokásokat és ideges leszek tőlük.

Igazából ezeket mind elfojtom, néha látják rajtam, hogy ez van, de a legnagyobb dührohamok között is igyekszem másoknak örömöt okozni, hiszen ők semmit se tettek, hogy ezt érdemeljék.

Azért ne a pszichiáter-pszichológust válaszoljátok, mert már voltam náluk, de ezt egyiküknek se sikerült killtani. Egyszeráűen én tudom csak meg kéne tanulmnom pozitívnak lenni. Ti hogy csináljátok?

Adjatok tanácsot, mert jó ember vagyok és nem érdemlem meg, hogy az önmagam ellensége legyek.

Köszönöm!


2013. jún. 8. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszakom.mondjuk én csak vagdostam magam. És néztem ahogy folyik a vér a kezemből. . Mintha düh, a harag fojna kifelé. Utána lenyugodtam.hogy szoktam le róla? Nem akartam örökké hosszúujjuba mászkálni, aztán a párom segítségével. Én se vagyok kis tini , , közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20 -hoz.
2013. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Beszélgessünk privibe, majd írok neked. Nagyon Szívesen segítenék:)
2013. jún. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát alapból nem vagy normális! Próbálj más fájdalmi forrást találni ami nem látványos vagy káros az egészségre. Sportra gondolok-valami intenzív fárasztót ami egekbe ugrasztja a pulzusodat. Vagy szerezz be egy sokkolót és csapasd meg magad vágás helyett. Vagy tartsd bent a levegőt amennyire csak tudod-játszd el sokszor. Ilyenkor az agyi funkció megváltozik. Meg annyi hogy a vágás az nem fájdalmas, inkább utána. De a vér látványa, folydogálása tényleg nyugtató hatású. Még egy dolog, most még fiatal vagy, erős, tudod kontrollálni magad, de nem leszel mindig jó formában-egyszer kijönnek ezek a dolgok. Lényeg: találj más fájdalomforrást.
2013. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!