Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért nem tud önállóan megéllni...

Mért nem tud önállóan megéllni egy fiatal, dolgozni akaró nő?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tehetnék. 21 vagyok, nincstelen (önhibán kívül, ugyanis már 16 éves koromtól dolgoztam nyáron, suli mellett hétvégente, éjszaka) amit kerestem önellátás mellett éppen elég volt egy laptopra (nem, nincs okostelefonom, előfizetésem, nem cigizek, nem bulizok, nem iszok, nem megy el ilyenekre a pénz... nem is lenne miből) . Ennyi lennék? Jelenleg még 15 napig van munkám (adatrögzítés majdnem minimálbérért) utána megyek a levesbe. Szeretnék előre lépni. Lakást, családot, egy élvezhetőbb életet, ami végre már nem csak erről szól... de mit tehetnék ennek érdekében? Tudom, hogy egy valamire való végzettséggel máris jobban el lehetne helyezkedni. De ez mind pénz kérdése is. Szívesen tanultam volna tovább, meg is volt hozzá a tudásom, csak éppen nem engedhettem meg magamnak ezt a fényűzést. Nem volt és most sincs támogató hátországom (inkább én támogatom őket). Egyedül kell teljesítsek, és én akarok! De nem szeretnék 5-10 év múlva egy megkeseredett vénkisasszonyként robotolni valamelyik gyárban a napi betevőért. Van valamilyen kiút ebből a mókuskerékből vagy ne is várjak többet az élettől?

2013. máj. 18. 14:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is a külföldet javasolnám, hisz még nem köt ide ház, család, vagy bármi. Persze nem úgy, hogy kimész, aztán ahogy esik, úgy puffan, hanem előtte járj utána, milyen lehetőségek vannak, ha lehet, keress meg olyan ismerősöket, akik már dolgoztak kint, aztán úgy menj ki, ha már találtál valamit.
2013. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Neked szerintem az a bajod, hogy nincs célod. És az hogy egyik napról a másikra meg tudj élni, az nem cél. Találd ki, hogy mondjuk 5 év múlva hol szeretnél lenni, mit szeretnél csinálni, hogyan képzeled el magadat, és legyél rajta minden erőddel. Így sokkal könnyebben megy minden. Óriási tettekre vagy képes még a deszka testeddel is, csak rajtad múlik mit hozol ki magadból. Csak annyi, hogy legyen célod és folyamatosan tarts felé. Ha ezekre figyelsz, akkor szinte minden magától fog menni, hidd el. Tapasztalat.
2013. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Valaki írta, hogy az 1. OKJ-s képzés nem ingyenes. Nos ezt meg kell cáfolnom, mivel nekem 2 is van, és az elsőért nem kellett fizetnem, a másodikért viszont már igen, de mind2 meglett. Amúgy szívesen megismernélek kedves kérdező. :)
2013. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Rengeteg célom volt/talán még van is. Gyerekként, mikor rengeteg kedves/bíztató visszajelzést kaptam, azt hittem, hogy megállíthatatlan leszek és sikeres, nem úgy mint mások, akiknek mindent a segge alá tol anyuci meg apuci. Megtanultam értékelni mindent. Egyszóval becsaptam magam. Valami álboldogságot eröltettem magamra ami persze fenenagy optimizmussal is párosult, csak az volt a baj, hogy ettől még az ember nem tud előre jutni. Nem tudom mi kell hozzá, talán rohadtsok szerencse vagy kimagasló tehetség.


Megrekedtem egy szinten, elszállt az önbizalmam és jött helyébe a kétségbeesés. Nekem is már eszembejutott külföld, de eddig úgy hittem, hogy csak akkor érdemes kimenni, ha van tartalékod az utiköltségre, albérletre, meg a kezdeti ellátásra. Ezt már megcáfolták, szóval kezdek fellélegezni, mert akkor mégis csak van remény. :) Szedem is a cókmókomat!


Kedves 13. :) Én szívesen ismerkedek bárkivel! Nekem is van OKJ-m(első ingyenes :) ), sima titkári, de sajnos nem tudtam vele elhelyezkedni. És drágának találom ahhoz, hogy belevágjak mégegybe, ráadásul garancia sincs rá (persze, semmire nincs), hogy többet fogok érni vele a munkaerőpiacon. Érdekel a programozás, még talán azzal nem lehet annyira mellé fogni. Lehet belevágok, ha sikerül egyenesbe hoznom magam. :)


És akkor vissza az előző válaszolóhoz: Hosszabb távú vágyaim/álmaim is vannak. :) Nem szeretnék megállni. Tudással lehet csak igazán érvényesülni, úgyhogy tervben van egy fősuli is. :) Régebben a pénzüggyel szemezgettem, esetleg gazdinfó... na majd egyszer :)

2013. máj. 20. 07:16
 15/17 anonim ***** válasza:
13: nem fog neked képet küldeni. Nekem se küldött!!! :D
2013. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

:) én akár személyesen is bemutatkozok :P ha igény van rá... most képet minek küldjek? lényegtelen hogy nézek ki.. nemvagyok bombacsaj, nem is akarok azlenni, nem a testemmel szeretném megkeresni a betevőmet. Az ismerkedés alatt meg nem a pasik felszedésére gondoltam. Egyelőre nem akarok barátot (nem szeretném egy pasitól várni, hogy egyenesbe hozza az életem. Ha már összejöttek a dolgaim, akkor nyitok e felé is), úgyhogy bocsi mindenkinek akibe ilyen remények ébredtek ;)

De beszélgetni szívesen bárkivel.

2013. máj. 20. 10:53
 17/17 anonim ***** válasza:
Az változó, hogy kinek mi a bomba csak. Nekem a legtöbb barátnőmre azt mondták, hogy ronda, mint a bűn, amelyik nekem nem tetszett, az meg "háddemilyenszép" volt. Én csak vicceltem amúgy, neten nem igazán érdemes társat keresni.
2013. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!