Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért nem tud önállóan megéllni...

Mért nem tud önállóan megéllni egy fiatal, dolgozni akaró nő?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tehetnék. 21 vagyok, nincstelen (önhibán kívül, ugyanis már 16 éves koromtól dolgoztam nyáron, suli mellett hétvégente, éjszaka) amit kerestem önellátás mellett éppen elég volt egy laptopra (nem, nincs okostelefonom, előfizetésem, nem cigizek, nem bulizok, nem iszok, nem megy el ilyenekre a pénz... nem is lenne miből) . Ennyi lennék? Jelenleg még 15 napig van munkám (adatrögzítés majdnem minimálbérért) utána megyek a levesbe. Szeretnék előre lépni. Lakást, családot, egy élvezhetőbb életet, ami végre már nem csak erről szól... de mit tehetnék ennek érdekében? Tudom, hogy egy valamire való végzettséggel máris jobban el lehetne helyezkedni. De ez mind pénz kérdése is. Szívesen tanultam volna tovább, meg is volt hozzá a tudásom, csak éppen nem engedhettem meg magamnak ezt a fényűzést. Nem volt és most sincs támogató hátországom (inkább én támogatom őket). Egyedül kell teljesítsek, és én akarok! De nem szeretnék 5-10 év múlva egy megkeseredett vénkisasszonyként robotolni valamelyik gyárban a napi betevőért. Van valamilyen kiút ebből a mókuskerékből vagy ne is várjak többet az élettől?

2013. máj. 18. 14:20
1 2
 1/17 anonim válasza:

Két lehetőséged van:

1. Az út szélére mész dolgozni (persze nagy valószínűleg nem szeretnéd)

2. Azt nem írtad, hogy van-e OKJ-s képzésed. Ugyanis az első képzés megszerzése ingyenes.


Valamint a párt is kell szerezned, ugyanis úgy könnyebb lesz.

2013. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Pedig először valami végzettés kell, anélkül mit vársz? Még a helyesírásod is elég sok kívánnivalót hagy maga után.


Legalább levelezőn szerezz érettségit,utána meg valami szakmát, mert igy csak az alja munkára vesznek fel, ha éppen nincs jobb.

2013. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Valamilyen tanfolyamot kellene nézned a munkaügyi központban.
2013. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot, sima titkárit. Kitörölhetem vele a fenekem kapcsolatok nélkül.
2013. máj. 18. 14:39
 5/17 anonim ***** válasza:

"utána megyek a levesbe."


Nagyöleléééés :D


"Tudom, hogy egy valamire való végzettséggel máris jobban el lehetne helyezkedni."


Vagy az is lehet, hogy k*rvára nem.


"Van valamilyen kiút ebből a mókuskerékből vagy ne is várjak többet az élettől?"


Fel a fejjel barátom. Fogod magad, szépen kislattyogsz külföldre és akár mosogatóként is hülyére keresed magad. Szóval go!!!

2013. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az elsővel közölném, hogy az iskola soha nem ingyenes. Sem az elemi, sem a gimnázium, sem az OKJ. Tandíj gyanánt az első kettőben ott az osztálypénz, az OKJ-nál meg kb. ötvenezret kérnek el félévente, hiába vagy 21 alatt meg hiába az az első képzésed.


Szerintem amúgy még nagyon fiatal vagy ahhoz, Kérdező, hogy teljesen önálló legyél. Egyáltalán egyedül élsz, vagy a szüleiddel? Mert ha velük, akkor nem gondolom, hogy okod lenne aggodalomra, hiszen ők szívesen támogatnak, amíg szükséges, amíg mondjuk tanulsz.


Ha meg nem tanulsz, akkor is el tudsz helyezkedni valahol pl. recepciósnak, eladónak - és most nem valami teszkós-pénztáros dologra gondolok, hanem egy nyugisabb könyvesboltba esetleg.


Egyébként azt gondolom, hogy a te valódi problémád az, hogy nincs párod. De az is lesz idővel, csak tedd rendbe magad anyagilag, hogy stabilabban állj ebben a világban. Egyszerre viszont nem lehet mindennel foglalkozni...

2013. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

És igen, egy társ. :) Fiatal korom óta a magam ura vagyok, és sosem szerettem másokra támaszkodni, tehát nem is várnám el, hogy a másik tegyen le mindent az asztalra. De tény, hogy könnyebb. :)


Ja, útszéli virág se szívesen lennék :D egyébként se lenne túlsok kuncsaftom deszka létemre :p

2013. máj. 18. 14:43
 8/17 anonim ***** válasza:
Nagyon elvannak tévedve az emberek. OKJ, tanfolyam? :D Minek? Attól még nem lett senkinek munkája. Sajnos ha nincs munkahely akkor nincs mit tenni. Le kell adni az igényeket és önellátó életet élni.
2013. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szüleim nem támogatnak. Rokkantak, nem tudnak megélni abból a pénzből. Lehet nevetséges, és igen, felelőtlenség volt, de 4-en vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, rajtam a teher. Kimennék, de félek is az újtól, illetve oda is kell valamennyi tartalék, hogy egyáltalán kibérelj egy szobát, illetve ott se találni rögtön munkát. :( Sajnos egyelőre ez a megoldás se jöhet szóba.
2013. máj. 18. 14:49
 10/17 anonim ***** válasza:

"Kimennék, de félek is az újtól, illetve oda is kell valamennyi tartalék, hogy egyáltalán kibérelj egy szobát, illetve ott se találni rögtön munkát. :( Sajnos egyelőre ez a megoldás se jöhet szóba."


Inkább attól félj, hogy itt döglesz éhen. Sok külföldi helyen semmilyen végzettséget, meg nyelvtudást sem kérnek, összekaparsz egy kis pénzt (de nem a deszka testeddel :D), elküldöd 3648 helyre az önéletrajzodat, valahonnan tuti, hogy visszaírnak, hogy oké, akkor gyere. Hidd el, sokan csinálják és működik.

2013. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!