Miért vannak, akiknek idegesítőek a "tökéletes" életet élő emberek?
Észrevettem, hogy vannak, akiket nagyon zavar, ha az ember személyesen vagy fb-on jónak, és boldognak, sikeresnek mutatja be az életét.
(Igen, tudom, olyanok is vannak, akiket meg nem zavar.)
Oké, egyszer az irigység.
Másodszor, mert az ember tudhatja, hogy nincs tökéletes élet, ezért biztosra gondolja, hogy van valami a háttérben, elsumákolva...
Harmadszor nem lehet, hogy arra éreznek rá, hogy a másik van ráfeszülve arra, hogy "tökéletes" élete legyen, azért reklámozza úgy, ahol minden is jó, és mindenki is boldog stb. És amíg ő maga azon feszül, hogy tökéletes-e az élete vagy nem, addig a kívülállók azt látják, hogy megfogta az isten lábát, az élet elkényeztette, de neki még tökéletesebb kell?
Nekem ilyenek jutottak eszembe...
Milyen okai lehetnek még? Mik a tippek?
Munkahelyen is ez megy
Ha vki jókedvvel örömmel dolgozik, tesznek róla a vezetől hogy a képére fagyjon a mosoly.
Nem egy munkahelyen tapasztaltam ezt hogy másokat bánt az ha vki ügyes okos szorgalmas és éli a munkáját.
A logika pedig azt diktálná, hogy egy cégnek pont ilyenekre lenne szüksége, mégis pont a vezetők azok, akiknek ez nem tetszik. És erősen tesznek is arról hogy a munkaerő nehogy jólérezze magát és motivált legyen.
Engem az zavar, hogy már mindennek telibekú.rt contentnek kell lennie.
Nem érdekel, hogy a körmösöm hogyan röhögcsél a legújabb tiktokos 45 másordperces hangra.
Nem hiányzik, hogy a helyi fagyis napi hatszor posztolja ahogy a kép fossa ki a sztracsatellát.
Amikor még semmi munka sincs a háttérben, csak a családi életét filmezni, fotózza az meg végképp agyhalál.
Nem érekel Botondka lehorzsolt térde, Árnyílus néni bérmálkozása '73ból, meg a megdöglött patkány-róka-tacskó mix kutya képe csillámos kék rózsákkal.
Nem azért mert irígy vagyok, hanem mert sok az infó.
Nincs energiám rá, nem is volt, nem is lesz.
5#
Mindkettő megfigyelhető,tapasztalatom szerint.A boldog,szorgalmasan dolgozókat azért húzzák le a vezetők,mert nem tudnak elvonatkoztatni a hatalommániájuktól.Mindenki alattuk legyen,érzelmileg is,és lehessen hibát találni a munkájukban,akkor érzi azt,hogy "ő a főnök"
Így a főnök hiányosságai is háttérbe kerülnek.
1: Említetted az irigységet. Ha valaki frusztrált az élete miatt, akkor mások látszólagos tökéletességének szemlélése emlékeztet a saját nyomorra, ráadásul ha sok ilyet látsz, akkor relatíve még szarabbnak érzed magad - "mindenki, csak én nem".
2: Társadalmilag nem tolerált viselkedés sem a hencengés, sem a képmutatás, márpedig tökéletesség látszatát építeni a közösségi médiában mindkettő határát bőven karistolja.
3: Amikor valaki az orrod alá tolja a sikereit, akkor felmerül a gyanú, hogy dicséretet, elismerést akar kicsikarni belőled. Átvitten befolyásolva, azaz manipulálva érezheted magad, azt meg ugye nem szeretjük.
4: Amikor ismered, vagy csak sejted, mi van a tökéletes kirakat hátterében, akkor felmerülhet a kérdés: ezek hülyének néznek engem?
5: Számomra azért igazán utálatos, mert gerjesztője annak a toxikus társadalmi folyamatnak, amikor semmiről sem lehet őszintén beszélni. Mindenki építi a saját kirakatát, nehogy kiderüljön, hogy pontosan ugyanolyan kupi van mögötte, mint a másik kirakat mögött. És közben mindenki fetreng a saját nyomorában egyedül.
Pontosan az a baj, hogy kirakat van. A kirakat klasszikusan azért van, hogy eladjon valami.
Itt mit árulnak az emberek? És mit kapnak érte?
Kiraktja a személyes információit boldog-boldogtalannak pont az a generáció, aki arról papolt, hogy jajj, az interneten ne írd ki az igazi neved. Eléggé vicces.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!