Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fordul minden GYK-s...

Miért fordul minden GYK-s kérdés agresszióba?

Figyelt kérdés
Egy ideje figyelgetem a kérdéseket, a válaszokat és az esetek 90%-ában azt látom, hogy tényleg felidegesítek magatokat azon, hogy kinek van igaza, kinek nincs. Miért?

ma 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok ember képtelen két vagy több síkon gondolkodni, képtelenek meglátni, hogy valaminek több oldala is lehet, ahonnan nézni lehet a dolgot.

Én is a minap segítséget kértem, mert valakivel nem jövök ki jól, és a válaszoló saját magából kiindulva osztott ki engem, mert ő is így járt más emberrel, és ezáltal úgy kezelt engem, mintha én az ő saját ellensége lennék, csak pepitában. Néhány leírt sorból ítélkeznek, hasonlítgatnak a saját ellenségképükhöz, képtelenek elvonatkoztatni. Hát ezért.

ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Ez se igaz, mivel nem minden kérdés fordul agresszióba. Van rengeteg kérdés amire válasz se érkezik, ott nincs agresszió, meg van olyan is ahol csak 1-2 válasz van, ott sincs.
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan, tisztelet a kivételnek, nem tudnak kulturáltan vitatkozni (nem veszekedni!), amikor olyannal találkoznak, akivel nem egyezik a véleményük. Ahelyett, hogy meghallgatnák, jelenesetben végigolvasnák, a másik meglátásait, rögtön személyeskedni kezdenek, meg olyanokkal vagdalkoznak, hogy "ezt aztán nem olvasom el, mert biztos hülyeség".

Sokan vannak úgy, hogy a kérdezőben meglátnak egy olyan személyt, aki a saját életükben emlékezteti őket valakire, akire nem néznek jó szemmel, így fejben párhuzamot vonnak a negatív ember és a kérdező közt. Az utóbbit meg úgy kezdik kezelni, mint azt, akire haragszanak, neheztelnek, mert fejben nem tudnak elvonatkoztatni a negatív embertől.

Illetve... nem szeretném nagyon elpolitizálni a kérdést, pedig ezt nem lehet innen kihagyni: a kormány gyűlöletpolitikája, állandó fröcsögése átformálta egy rakat ember kommunikációját, annak stílusát. Frusztráltságot is okozott rettenet sok embernek a sok riogatással, ellenségformálással, meg magával a stílussal, mondandójuk tartalmával. Ezek mind, azt eredményezték, hogy egyre többen váltak frusztrálttá, elkeseredetté, ami ebben is megnyilvánul.

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3. Leírást is írtam! Érdemes figyelni azt a részt is.


A többieknek köszi a választ, ezek valóban igazak.

ma 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen egyetértek 2-essel és 5-sel.


Meg rengeteg a szándékosan trollkodó is. Sokszor látom, hogy a teljesen normális válaszok, amik segíthetnének le vannak 0%-a, a trollé meg felnyomva. Nyilván magának csinálja az illető.

Valamint sok embernek az értelmező olvasás se megy.

ma 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez egy leszállóágban lévő, ahova a többség azért jár fel, hogy levezesse a feszültséget vagy megmutassa a nemlétező tudását.

Borzasztóan kevés az érdemi a válasz, a legtöbb csak kötekedés, okoskodás, sokszor olyan stílusban, amit nyilván nem fog megengedni magának a való világban, mert 2 órán belül pofán vágnák.

ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!