Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikortól mondhatjuk, hogy egy...

Mikortól mondhatjuk, hogy egy ember felnőtt? Nem jogi és biológiai értelemben, hanem viselkedés-lélektani és szocializációs értelemben.

Figyelt kérdés

okt. 19. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem manapság általában 25 éves kor után. Mikor már kikerülnek egyetemről, dolgoznak, elkezdenek önállóan élni.
okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
30%
Onnantól kezdve, hogy ha a szülei vagy más segítő felnőttek egy csapásra eltűnnének az életéből, akkor az nem befolyásolná jelentősen a túlélését/önfenntartását. Ez pedig kinek mikor következik be.
okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

32 vagyok. Még nem tapasztaltam, hogy a korosztályomból felnőttnek.lehessen tekinteni bárkit. A mítosz, amit a szüleink és tanáraink ültettek belénk anno... ÁTVERÉS. A „felnőtt” emberek nem tiszteletre méltóak, nem határozottak, nem okosabbak, nem tapasztaltabbak, nem rátermettebbek.


Nagyon rossz volt ez a nevelés, hogy a „nagyokat” jobb és feljebbvalóbb embernek állították ba anno mikor még gyerekek voltunk. Semmi nem igaz belőle.


A jó megoldás számomra az lenne, ha a jövőben mindenkit egyforma emberként kezelnénk, és elfelejtenénk ezt a „felnőttesdit”. Vannak komolyabb emberek, vannak komolytalanabbak, kortól-nemtől-hovatartozástól függetlenül, és egyikük sem felnőttebb a másiknál. Talán csak másabb a személyiségük, más hatások érték, más dolgokat kaptak az élettől... ennyi.


Én szeretnék egy olyan világban élni, ahol az emberek kíváncsiak tudnak lenni egymásra, és nem helyez ránk a társadalom nyomást amiatt, hogy ki még csak.egy buta gyerek, vagy felnőtt, vagy nagyon „tiszteletbeli” öreg. Ne a kor adja meg, hogy kihez hogyan állunk hozzá, hanem az egyén, az ember, a sajátos tulajdonságok.

okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Hat en 29 vagyok es meg par haverom +-3ev nem tul komoly, csak sajnos 18 evesen kell eldonteni mit akarsz csinalni hat akkor legyen buli ahelyett hogy azt csinald... erettseg szempontjabol ugy 30 korul. Akkor tudja mit hogy meg miert meg donteskepes nagyreszt. Persze vannak kivetelek.
okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm 42 és még mindig egy kamasz fejben...
okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

4 vagyok


azt hozzatennem azert, hogy nagyjabol 16 - 18 eves korra eljut az illeto ami megalapozza a szemelyiseget egy eletre. Kisebb valtozasok lesznek, de sokra nem lehet szamitani, meg nagyra sem. Ez szerintem "neveles" vagy gyerekkori tapasztalatbol jon. Es ~20 eves korra ez abbamarad, elkezd fuggetlenodni stb.

okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#1:

Ahhoz képest én eddig elég sok infantilisen viselkedő 30-ast és 40-est láttam.

okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A test, az agy 25 éves korig még fejlődik. Ami benne van és megfoghatatlan, az a halálunkig.

3: nagyon igazad van.


A gyerekkor és a kamaszkor nagyot dob a személyiségfejlődésben, de felnőttként is érik az embert olyan hatások, hogy rájöjjön, hogy a felnőttségnek is vannak fokozatai.

okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor önállóan tud döntéseket hozni és viselni azok következményeit.
okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
25 éves kortól. Alatta kis semmilyen gyerekek.
okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!