Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kétkezi munkásréteg miért...

Kétkezi munkásréteg miért ilyen nehezen tudja elfogadni a szegénységet?

Figyelt kérdés

Keleti régióban élek itt kb nettó 250-300 nettó keresnek a szakmunkások, én is kb 280 nettót kapok, ami semmire nem elég. Igen szegény lettem, munkás lettem elfogadtam a sorsom, szegény nincstelen szakmunkás lettem, mondom ilyen réteg is van az országban. Munkahely mellett melékállásban is hajtom a pénzt teljesen ki vagyok bukva, totál fáradt vagyok, nyaralás, ilyenek csak állom nekem.

De látom, a Tisza párt Facebook csoportjárba, hogy a szakmunkás réteg állandóan panaszkodik, ilyen szegénység, olyan szegénység, ennyire kevés a fizetés, jönnek a vendégmunkások. Igen munkás lettél, kétkezi réteg, igen ez egyenes út a szegénységbe, nyomorba.


Ismerősi körben vannak, mérnökök, informatikusok, orvosok a faluban, tudom megvan a nettó 6-700, 800 nettó is nekik, brutál jól élnek, szép ház minden. De ők tanultak, megérdemlik diplomájuk van. Én nem lettem diplomás, szakmunkás lettem szegény lettem.


ma 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Nehéz elfogadni, hogy a szomszédban ugyanezzel a munkával havi 1-5 millió környékén keresne szakmunkától függően és még a munkakörülmények is szignifikánsan jobbak. Mérnöki munkával a 10 milliós keresetet is közelíteni lehet.
ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1: ne beszélj már baromságokat. Ennyit még a skandinávok se keresnek.
ma 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"én is kb 280 nettót kapok, ami semmire nem elég."

Kérdező, mekkorák az igényeid? Kapsz SZÉP-kártyára pénzt? Dohányzol? Iszol alkoholt? Saját lakásban, vagy albérletben élsz? Van autód? Mik a havi szintű kiadásaid?


Nem biztos, hogy az összeggel van a legnagyobb probléma.

ma 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te inkább csak szerencsétlen vagy az írásod alapján aki sajnáltatja magát.
ma 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a szomorú hogy azt írod hogy egy kétkezi munkás fogadja el hogy nem kap normális fizetést, törődjön bele. Hát ez szerintem nem így van.

Természetesen aki diplomát szerzett, sokat tanult az keressen többet. Tiszta sor.

De nehogy már a munkásoknál az legyen a természetes, hogy minden hónap végén éhezniük kell (tisztelet a kivételnek).

Ha megnézed a "társadalmi piramist" akkor láthatod hogy a magasabban kvalifikált emberek sem élnének jól ha nem lennének munkások.

Ha bármelyik "réteget" eltüntetnéd összeomlana a társadalom!

Pl. ha nincsenek kukások akkor a diplomások is belefulladnának előbb vagy utóbb a saját szemetükbe és mindenhol patkányok meg csótányok rohangálnának. Vagy ha nem takarítanák kevés pénzért a kétkezi munkások a csapadékvíz elvezető árkokat akkor a jól keresők házai is "elúsznának" egy egy felhőszakadás után stb, stb lehetne sorolni hogy mennyi "kétkezi munka" van ami szükséges a társadalom normális működéséhez.

Az a szomorú hogy a kormány úgy kormányoz ahogy, és a munkáltatók nem adnak normális, emberhez méltó béreket a kétkezi munkásoknak is (természetesen a tanultabbaknak arányaival annyival többet kellene keresni).

ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Nemcsak az a szomorú, amit írsz, hanem az is szomorú, hogy a kérdező azt hiszi, hogy minden diplomás minimum fél milliót keres nettóban. Én diplomás vagyok, de nettó 304 ezer forintot kapok havi szinten. És párom, aki kereskedelemben egy magánvállalkozásban dolgozik, mint eladó, ugyanannyit keres, mint én.

ma 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#2 Kezdő heggesztőként 4000 EUR-t simán hazaviszel Ausztriából. Németországban is. Lehet lepontozni, hitetlenkedni, de ez a valóság.
ma 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azért a “kétkezi munkás” réteg nagyon tág fogalom. Nem mindegy hogy virágkötőként dolgozol a sarki virágosnál vagy lézerhegesztesz egy nagy cégnél. A felháborodást szerintem az kelti hogy nagy általánosságba véve külföldön a szakmákkal jobban lehet keresni mint itthon.
ma 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!