Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok olyan lusta...

Miért vagyok olyan lusta otthol, miközben a munkahelyemen elképesztő vagyok?

Figyelt kérdés

Munkában mindig mindent megcsinálok és nagyon jó vagyok benne, de amikor otthon pl takarításra kerül a sor, akkor jó ha heti egyszer rá tudom venni magam hogy porszívózzak.

Hallottam már olyat is, hogy egy kiváló kertész saját birtoka köpedelem.

Ez miért van?



okt. 10. 05:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem is így szokott lenni, vagyis már jobb a helyzet, mert kevésbé fárasztó munkám van egy ideje. Azelőtt szimplán elfáradtam, nem csak a munka részében, hanem az egész napos nyüzsgésben, mindenkinek állandóan volt valami gondja, hallgatni a rinyákat (valami feladattal kapcsolatban vagy kollégával nézeteltérés vagy magánéleti gondok, utóbbi volt a ritkább azért de igazából teljesen mindegy, mi a gond, fárasztó, mikor állandóan van valakinek valami nyűgje), sietni, hogy kész legyél, stb. Pihenni maximum szünetben lehetett.

Most is sietünk amennyire kell, de ezen a helyen nincs őrületes munkamennyiség + lazábbak a kollégák, rendezettebb életűek, nem úgy viselkedik mindenki, mintha utálná az egész életet, szóval egyszerűen jobb hangulatban telik a nap, így könnyebb itthon is nekiállni a dolgoknak, nem az van, hogy hazaérek és úgy le vagyok szívva, hogy legszívesebben csak a Tiktokot pörgetném 2 órán keresztül. Vezetőség sem szigorú, amíg kész vannak a feladatok, addig azt csinálsz, amit akarsz, kimegyek akármikor levegőzni, munka közben is felhívhatok bárkit, stb.

okt. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Heti egyszer bőven elég porszívózni, még sok is 😆
okt. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Olyan munkám van amit szeretek. A házimunkát meg nem szeretem. Én is szivesebben csinálnám a választott munkámat egy óráig, mint a porszívózást, mosogatást, ruhahajtogatást.
okt. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
A munkádat szeted a az otthoNi házimunkát meg nem.
okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor tudod, hogy kötelezettséged van, elvárások vannak veled szemben, bért kapsz érte (amiből fedezed a kiadásokat)… motivált vagy a jó és pontos munkavégzésre, és még jobban megy, ha szereted is munkád.

Viszont lehet, hogy a takarítás nem a kedvenced és mondjuk egyedül élsz, így senki nem várja el, hogy minden nap szuper rendben legyen a lakás. Ha nem egyedül élsz vagy vendégeid jönnek, akkor máris van motivációd, hogy a lakás tiszta és rendezett legyen.

Szerintem a lényeg a MOTIVÁCIÓ …. akár egy fogyókúránál, nyelvtanulásnál, sportolásnál, új munka, stb.

okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok: lehet a munkahelyen kifáradsz szellemileg-lelkileg és emiatt nem tudsz/akarsz már mással foglalkozni.
okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Nehéz otthon szívvel-lélekkel csinálni valamit, aminek az eredményét a kutya se látja.
okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!