Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha az embernek jól...

Normális, ha az embernek jól megy a sora, azt érzi, "na ennek még böjtje lesz"? Mit gondol.tok az én esetemről?

Figyelt kérdés

Az élet mindig döntetlenre játszik. Egyszer fent, egyszer lent.


Úgy érzem, most ért végre sínre az életem pár gyötrelmes év után.

Boldog vagyok, végre elmondhatom, hogy élvezem az életet!


De néha felugrik egy olyan gondolat, hogy ennek nemsokára végeszakad.

És csak arra tudok gondolni, hogy meg fogok halni.

(Néhány ismerősöm is egészségesen halt meg fiatalon, huszonévesen, váratlanul.)


Én még növelem is az esélyeimet azzal, hogy dohányzom, és bár jó az életem, egyetem és munka mellett néha sok a stressz, tanulás miatt sok kávét is iszok.


Szóval az ugrik be néha, hogy most nagyon frankó minden, mi tudna elromlani? Csakis az, hogy én is váratlanul meghalok.

És amikor erre gondolok, akkor azt érzem, hogy ennek talán így kell lennie. És hogy talán jobb is lesz így, nem lehet valakinek ennyire jó élete, mint amit most nekem sikerült elérni. A sors, vagy véletlen, vagy ki minek nevezi, ezt nem fogja sokáig tudni fenntartani, és csak rövid ideig élvezhetem ezt, ami jutott.


Van esetleg, aki átélt már ilyet?


tegnap 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Te úgy érzed, hogy nem érdemled meg azt, hogy jól menjen a sorod, és az lenne az igazságos, ha nem így lenne. Ez az érzés nem normális, és nincs igazad.
tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt ehhez hasonló érzésem, és az ilyesfajta gondolataimmal jól el is csesztem a jólétem egy részét.

Én spec szerintem annyit sérültem lelkileg a nehéz időkben, hogy pszichés alapon nem tudtam élvezni már a sokkal jobbat.

Szerintem ilyenkor pszichológushoz jó fordulni.

Nem árt.

tegnap 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cuki manó 2 válasza:
Valóban döntetlenre játszik de nagy távlatokban, évtizedekben. Ehhez meg kellett volna figyelned a korai gyermekkorodat, amire valamennyire biztosan emlékszel de többnyire ugye azt külső szemlélő jobban látja, de próbálj meg vissza gondolni mód volt. Lehet pár dolgot már el is veszitettel vagy megkaptal ami akkor nem volt meg
ma 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cuki manó 2 válasza:
Vissza gondolni mid volt
ma 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!