Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják hogy a covid...

Miért mondják hogy a covid miatt csökkent a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Épp hogy sokan többet is voltak otthon összezárva :)
ma 14:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10 am ez jogos, én nem zárattam volna be a sulikat, de akkor ment volna a rinya, hogy mindenki hazaviszi a covidot. Hozzáteszem párom iskolában dolgozik, és amint oltottan maszk nélkül vissza lehetett menni heteken belül mindenki beteg lett, de hivatalosan sokan csak "náthásak" voltak.
ma 15:05
 12/19 anonim ***** válasza:
A covid miatt a gazdaság recesszióba került. Az emberek ezért nem mertek gyereket vállalni. A születésszám csökkenése sajnos nem csak magyar probléma. Európában csökken a népességszaporulat.
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%

#11

Vagy az otthon maradó szülő kaphatott volna valami kompenzációt hiszen ebben az esetben nem ő döntött úgy hogy otthon marad.

ma 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
13 ez is jó lett volna de az állam is szegény állandóan
ma 15:14
 15/19 anonim ***** válasza:
22%
Amikor egy nátha miatt megállítják az egész világot, akkor kétszer is meggondolod, hogy kell-e gyerek vagy sem...
ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#14

Szegény a túrót, csak értelmes dolgokra nincs pénz, miközben mennek a haszontalan gigaberuházások. Mindegy, nem a politika topikban vagyunk, nem akarom elvinni ebbe az irányba. De az szerintem könnyen belátható hogy a covid alatt sokan magukra maradtak a bajban, ami nem túl motiváló.

ma 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16 hogy érted, mi mentünk végig dolgozni 1 nap home office nélkül ügyfeleztünk. Hivatalban, aztán amikor hazaküldtek kovidosan, akkor még mondták hogy minek kaptad el? Teljesen ki voltak akadva néhányan, hogy miért kerültünk sokan betegállományba...
ma 15:50
 18/19 anonim ***** válasza:

A covid "miatt" vagy a covid "alatt"?


Mert azt simán el tudom képzelni, hogy amit a szülők leműveltek, az sokakat eltántorít. Én sem covid előtt, sem most nem akarok gyereket, és amikor megkérdezik, miért, most már mindig tudok a covidra mutatni, hogy így sipítoztatok, amikor időt kellett tölteni a gyerekkel, és nem lehetett másoknak lepasszolni.

ma 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a zemberek össze voltak zárva, de pont emiatt voltak nagy problémák, mert több lett a veszekedés,a családon belüli erőszak és nem épp az egymás "nagy szeretete" volt a fontos sokaknál.
ma 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!