Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változnak meg az emberek...

Miért változnak meg az emberek a pénz hatására?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha nyernek vagy örökölnek egy nagyobb pénzösszeget.
szept. 25. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindenki ugyanúgy változik.,


Nekem elsősorban biztonságot adna egy nagyobb összeg. Lazábban felmondanék, lazábban költenék. Kevésbé idegeskednék a jövőmön.

szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert a szegényebb emberek általánosságban nem tudnak bánni a pénzzel. Szerinted Borsos Béla a gyári soron dolgozik, megveszi áruhitelre minden évben a legújabb és legdrágább iphone-t, az mit fog kezdeni 4 milliárd forinttal? Elosztogatja a rokonoknak, vesz egy luxusvillát meg pár autót, kicsit beleőrül majd elfogy a pénz egyszer csak.
szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ ki, és mennyi pénzel. Tehát egy átlag ember aki nem gazdag, de kényelmesen él, mindent megengedhet magának (mint pl a családom: lovas sport, nyaralások, autó, ruhák, stb) és éretten gondolkodik, az nem fog változni a rengeteg pénz hatására sem. Viszont aki nagyon szegény/ kulturálatlan az megkapja a pénzt az az összeset márkás, de értelmetlen ruhákra, telefonokra stb... fogja költeni , és nagy valószínűséggel el fog szállni magától.

A pénzzel okosan kell tudni bánni, mert még pár milliárd forinot is simán el lehet verni pár nap alatt. Én ha sok pénzt kapnák, csak megnyugodnék egy kicsit, hogy huhh most már meg van oldva a jövőm. Aztán meg befektetném valamibe (pl ingatlan)

szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elszállnak. Elfelejtik honnan jöttek. Ez kevésbé intelligensekre jellemző csak. Az intelligensebbek tudják ezt szerényen diszkréten is kezelni és megmaradnak emberek.
szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy időre megoldódik a problémájuk, csak a határt, a mértéket nem tudják utána belőni.
szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Sokan veszítik eszüket a jólét vélt tudatától, de vannak sokan, akik nem változnak meg. Magamat tudom példaként említeni. Sok mindent megengedhetnék magamnak, de nem veszítettem el a józan eszemet és nem változtattam a kapcsolataim minőségén, aktivitásán, a másokhoz való viszonyulásomon. Nem fáj embernek megmaradnom!
szept. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2-es


"mit fog kezdeni 4 milliárd forinttal? Elosztogatja a rokonoknak.."


Az már az ő baja ha nincs önuralma,és olyan mint az emberek többsége akik nem tudnak titkot tartani..


Amúgy komolyan nem értem miért kell egyáltalán mondjuk hozzányúlni egy ilyen nagy összeghez? Önuralom hol van?

szept. 26. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:

4-500 millió forint elég lenne nekem ahhoz hogy mindenem meg legyen életem végéig, ha nem akarnék nem dolgoznék.

Azt csinálnám csak amihez kedvem van, amit szeretek.

Persze minél több annál jobb, de mondom ennyi már nekem bőséggel elég lenne.

szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy mondás, hogy a pénz/hatalom nem megváltoztatja az embert, hanem csak felfedi, hogy milyen is ő valójában. Ez persze csak részben igaz, de ettől még nem teljesen alaptalan.


Amíg nincs pénzed/hatalmad, addig a napi problémáid vannak többségben, amikkel egyedül nem tudsz megküzdeni, ezért próbálsz jó viszonyt ápolni, barátkozni, kedves lenni másokkal, mert tudod, hogy szükséged van rájuk és a segítségükre. Tudod, hogy ha nem normálisan viselkedsz másokkal, vagy csak elhanyagolod az ismerősöket, akkor kiesel a baráti körből, információkból, lehetőségekből és segítségből.


Ha valaki (pláne hirtelen nagy változást eredményezve) pénzhez/hatalomhoz jut, akkor hajlamos azt hinni, hogy bármit megengedhet magának. Többé már nincs szüksége másokra, nem kell már visszafognia magát, véka alá rejteni a véleményét, érdekből törődni másokkal.


Ugyanakkor valóban eredményez változásokat is, ha pénze/hatalma van az embernek, mert megváltozik az élete és a lehetőségei, ami miatt elkezd máshogyan mérlegelni helyzeteket, dolgokat és embereket is. Ha bőven van pénzed, akkor egészen más módon mérlegeled ugyanazokat a helyzeteket, mint akinek nincsen. Ami korábban problémát jelentett, már nem biztos, hogy az, viszont ami korábban értéktelensége ellenére is örömet okozott, már egyáltalán nem biztos, hogy örömet fog okozni, mert már megengedhetsz magadnak jobbat, így most már az csak egy értéktelen vacak számodra. Ezt a jelenséget erősíti az életszínvonal inflációja néven emlegetett fogalom. Ha több pénzed van, több dolgot engedhetsz meg magadnak, de egy idő után a többhöz is hozzá fogsz szokni, hétköznapivá válik számodra. Mivel az ember az újdonság varázsára vágyik, ezért egy idő után tovább fognak nőni az igényeid, elvárásaid és azok költsége is.

Ha pedig az ismerőseid maradnak ugyanazok, ugyanolyan anyagi és élet körülmények között, akkor ők akár drámai változást is érzékelhetnek emiatt.


Pl. Korábban a filléreket is számolgatnod kellett, hogy egy kávé/sör/bármi beleférjen, ezért valószínűleg a barátaid is olyanok voltak, akik hozzád hasonlóan kuporgattak, olcsó megoldásokat választottak, vagy inkább eleve nem is eljártatok kávézni/sörözni, hanem otthon csináltátok, hogy olcsóbban kijöjjön.

Viszont, ha belefér a megváltozott anyagi helyzetedbe, hogy már kevésbé, vagy egyáltalán ne nézd, mire mennyit költesz, az könnyen megváltoztathatja a viszonyod másokhoz, mert ők még mindig kuporgatnak, még mindig nem tudnak akármikor beülni egy sörre, nem tudnak csak úgy elmenni szórakozni, nyaralni. Viszont ha te megengedheted magadnak, akkor egyre inkább vágyni fogsz az ilyen kényelemre, hiszen végre megengedheted magadnak. Csakhogy a barátaid továbbra sem engedhetik meg, így vagy az okoz irtó kellemetlen helyzeteket, hogy te megengedheted, ők meg kimaradnak belőle és csak irigykednek a jó sorsodra, illetve megutálnak, amiért elhagyod őket és a jobb dolgokat hajszolod, vagy az, hogy miattad ők erőn felül vállalnak be dolgokat, amikre vágynak, csak nem engedhetik meg maguknak, ezért máshonnan még több pénzt vonnak el, hogy lépést tartsanak veled, vagy mivel te megengedheted magadnak, így kifizeted nekik is, ami meg a kapcsolatotok dinamikáját borítja fel és ezzel kellemetlen érzéseket, akár a viszony megromlását is válthatja ki. Hiszen amíg anyagilag egy szinten voltatok, addig barátként is egyelők voltatok. Viszont ha az egyik sokkal jómódúbbá válik a másiknál és elkezd a másik helyett kifizetni dolgokat, meghívni mindenfélére, az egy alá-fölé rendeltséget, sőt mindenféle érdekeket, kihasználást von magával és ezt mindketten érezni is fogjátok. Ideig-óráig lehet, hogy működik, de egy idő után konfliktusokat fog eredményezni, hogy ő fizet mindent helyetted is, de te még azzal sem hálálod ezt meg, hogy egyetérts, ne kritizáld, vagy amiben épp problémát lát meg. Vagy épp az alárendelt fél fogja úgy érezni, hogy a másik aránytalanul sok mindent elvár tőle azért cserébe, hogy mindenfélékre meghívja, fizesse helyette. Semmi esetre sem egészséges egy ilyen egyenlőtlen kapcsolat. Párkapcsolatban, házasságban sem, de egy barátságban pláne nem.

szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az emberek megváltozását a körülmények hirtelen megváltozása okozza. Ha nem változnak meg (jelentősen) a körülményeid, akkor belenősz, hozzászoksz, bele szocializálódsz a körülményeidbe. Éveken, évtizedeken át, fokozatosan változik a szemléleted, probléma megoldási módjaid. Adódik egy élethelyzet, azt az addigi tapasztalataid alapján valahogyan megoldod és a dolog kimenetele alapján vagy beépül az általános problémamegküzdési stratégiáid közé, hogy így kell csinálni, vagy konstatálod, hogy nem így érdemes és legközelebb inkább máshogyan próbálod meg. Ez egy hosszú fejlődési folyamat az ember életében, amiből szépen fokozatosan, napról-napra épül fel az ember személyisége, viselkedése, értékrendje, stb.


Ha viszont aránytalanul sok pénz szakad az ember nyakába, az hirtelen megváltoztatja az anyagi helyzetét, a döntési lehetőségeit. Nincs ideje az alkalmazkodáshoz szükséges fokozatos fejlődésnek végbe mennie. A pénz nem évek, évtizedek alatt gyűjti össze, ezzel fokozatosan változtatva a lehetőségeit, amihez arányosan tudnának a tapasztalatai is változni. Helyette hirtelen minden megváltozik, kiszélesednek a lehetőségei, amihez mérhető tapasztalatai viszont nincsenek.


A bölcs dolog valószínűleg az lenne, ha úgy élne tovább, mint addig és csak fokozatosan próbálna meg a több pénz jelentette lehetőségekhez. Viszont ez magas fokú önmérsékletet igényelne, ami a legtöbb embernek nincs. Főleg, ha korábban nélkülözött, akkor eleve ahhoz szokott, hogy a lehetőségeit addig feszegette, amíg tudta - csak eddig sokkal kevésbé tudta. Így ha hirtelen pénzhez jut, akkor hirtelen szabadjára engedi magát és a jóval nagyobb anyagi lehetőségei határáig fog elmenni. Ami sok esetben el is vezet hozzá, hogy a könnyen jött pénz könnyen el is megy...

szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!