Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változnak meg az emberek...

Miért változnak meg az emberek a pénz hatására?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha nyernek vagy örökölnek egy nagyobb pénzösszeget.
ma 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenki ugyanúgy változik.,


Nekem elsősorban biztonságot adna egy nagyobb összeg. Lazábban felmondanék, lazábban költenék. Kevésbé idegeskednék a jövőmön.

ma 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert a szegényebb emberek általánosságban nem tudnak bánni a pénzzel. Szerinted Borsos Béla a gyári soron dolgozik, megveszi áruhitelre minden évben a legújabb és legdrágább iphone-t, az mit fog kezdeni 4 milliárd forinttal? Elosztogatja a rokonoknak, vesz egy luxusvillát meg pár autót, kicsit beleőrül majd elfogy a pénz egyszer csak.
ma 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ ki, és mennyi pénzel. Tehát egy átlag ember aki nem gazdag, de kényelmesen él, mindent megengedhet magának (mint pl a családom: lovas sport, nyaralások, autó, ruhák, stb) és éretten gondolkodik, az nem fog változni a rengeteg pénz hatására sem. Viszont aki nagyon szegény/ kulturálatlan az megkapja a pénzt az az összeset márkás, de értelmetlen ruhákra, telefonokra stb... fogja költeni , és nagy valószínűséggel el fog szállni magától.

A pénzzel okosan kell tudni bánni, mert még pár milliárd forinot is simán el lehet verni pár nap alatt. Én ha sok pénzt kapnák, csak megnyugodnék egy kicsit, hogy huhh most már meg van oldva a jövőm. Aztán meg befektetném valamibe (pl ingatlan)

ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elszállnak. Elfelejtik honnan jöttek. Ez kevésbé intelligensekre jellemző csak. Az intelligensebbek tudják ezt szerényen diszkréten is kezelni és megmaradnak emberek.
ma 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert egy időre megoldódik a problémájuk, csak a határt, a mértéket nem tudják utána belőni.
ma 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokan veszítik eszüket a jólét vélt tudatától, de vannak sokan, akik nem változnak meg. Magamat tudom példaként említeni. Sok mindent megengedhetnék magamnak, de nem veszítettem el a józan eszemet és nem változtattam a kapcsolataim minőségén, aktivitásán, a másokhoz való viszonyulásomon. Nem fáj embernek megmaradnom!
ma 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!