Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy valaki nem...

Miért van az, hogy valaki nem ismeri el a múltbeli tetteit,hibáit,? és úgy tesz, mintha semmi sem történt volna, és azt irja hogy en vetemmeg őt és nem kér bocsánatot sem.

Figyelt kérdés
ma 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Miért kéne múltbéli hibákért bocsánatot kérnie, ha akkor és ott nem tette meg? Illetve, ha utólag bocsánatot kérne, változtatna ez bármin is?

Egyáltalán, mi értelme van a múlton rágódni? Ha ő nem képes ezt elismerni hibának, téged viszont zavar, akkor meg kell vele szakítani a kapcsolatot, mert ez állandó feszültséget fog okozni.

ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Girlll3 ***** válasza:
Attòl függ miről van szò. Lehet ilyen nárci is, aki tévedhetetlennek hiszi magát. De lehet meg akarja ùszni a büntetést, számonkérést, a felelősségre vonást.
ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es én mindig jobban el tudom engedni a dolgot, ha valaki beismeri, hogy hibázott.


Mert a tévedhetetlenség és a hiba elismerése azok számára összeegyeztethetetlen.

Ha pl felhoznál más, amit a fejéhez vágsz, akkor esetleg feláldozza ezt a képet, hogy mentse továbbra is ezt a felépített illúziót.


Az apám ilyen. Nárcisztikus és sérthetetlen. Nem tudja vállalni a saját tetteinek a következményét. A nagymamám mindig eltusolta a sunyi kis dolgait és az apám is az övét, meg ugye nem lehet haragudni ezért rájuk, ami meg se történt. Egymást védik és hiteltelenítenek mindenkit körülöttük. Az a baj, hogy ez fel se tűnik nekik, mert már természetes.


Sok év pszichológus kellet és elköltözni jó messzire ahhoz, hogy tullépjek rajta.


És igazából ez a kulcs. Túl kell lépni rajta és úgy alakítani, hogy ne kerülj yan helyzetbe, ahol ők neked árt a hibázni tudnak.

ma 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezzel próbálja rád terelni az egészet, hogy te veted meg őt, és veled van a probléma nem vele. Hiába nem veted meg, és hiába jogos a panaszod, mégis mártírkodik és szalmabábozik Az ilyen embereket nagy ívben elkerülöm egy ideje. Régebben még leálltam velük vitáztni, de nem lehet, egyszerűen "tévedhetetlenek". Semmi értelme, csak az idődet pocsékolod vele. Téged leszív, őket meg feltölti. Egyébként jellemtelenség a fő ok, nem ismeri be a saját hibáit, holott néha anélkül ellehetetlenül bármilyen normális folytatás is. Hiszen ha a jövőben sorra megtörténne ugyanaz, az is tönkrevágná a kapcsolatot csak szép lassan. Nekem is kellett már ilyen emberektől megválnom, csak szépen tönkretettük volna egymást, mert engem meg halálosan tud a mai napig irritálni az ilyen. Bennük meg sokszor nincs belátás, és gyakorlatilag bármit bedob hogy elterelje arról a szót, amivel neked problémát vagy fájdalmat okozott. Én meg sajnos kenem vágom már ezt az egészet régóta, elméletbe és gyakorlatba is. Szóval tényleg az elkerülés marad. Igazából neked is csak ezt tudom ajánlani kérdező.
ma 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!