Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanultátok meg elfogadni...

Hogy tanultátok meg elfogadni magatokat?

Figyelt kérdés
A belső tulajdonságaim elfogadásán sikeresen túlvagyok. (Ha bárkinek is jó tanács lehet, akkor leírom, hogy mindezt egy hullámvölgyekkel teli út végállomásaként sikerült elérnem, de hiszem, hogy valódi végállomás sosincs, hiszen mindig változunk. Tehát, egy kis önismeret során arra jutottam, hogy bizonyos szintig tudom kontrollálni azt, hogy egyes helyzetekben, bizonyos történésekre hogyan reagálok és milyen a gondolkodásmódom, viszont ha folyamatosan az ellen ágálok, amilyen vagyok, akkor a hátralévő életemet konstans harcban fogom leélni magammal, nulla öröm lesz az életemben, így elfogadtam, hogy ilyen vagyok. Nem lehet mindenkinek megfelelni és nem is kell. Zárójel vége.) A külső tulajdonságaimmal való megbékélésem azonban nagyobb falatnak tűnik. A saját valóságérzékelésemben jelenleg senkinek nem tetszem; gyerekes arcvonásaim vannak (nagy szem, pici orr), amit általában az idősebbek szoktak megdicsérni, de lássuk be, fiatalként nem ennek a generációnak való tetszés a célom. Hosszas tanakodás után arra jutottam, hogy igen, lehet változtatni a megjelenésen öltözékkel, sminkkel (ezeken már mind túlvagyok), de talán a leghatásosabb és legtitkosabb fegyver az önmagam elfogadása lenne, hiszen az kihatna a kisugárzásomra is. Egy mosolygós, kellemesen magabiztos ember szeretnék lenni, de jelenleg ennek a maximális ellentettje vagyok. Önbizalom híján vagyok, folyamatosan harcolok a külső jegyeimmel, szörnyű, de össze is szoktam hasonlítani magam másokkal, hogy ők mennyivel szebbek. Ez nem jó. Szeretnék változtatni, de eddig sikertelennek bizonyul a technika, miszerint minden reggel közlöm magammal, hogy milyen világszépe vagyok. Mit tanácsoltok, hogy legyek úrrá a saját gondolataim felett és érezzem magam szépnek & magabiztosnak?

tegnap 22:57
 1/3 Awatpr0 ***** válasza:

Hónapok, sőt évek. Én kicsit az ellentétje vagyok, a belső tulajdonságaimat tudom nehezebben elfogadni. Nézz a tükörbe, mondj minden nap 5 szép külső jegyet magadon. Írd is le ezeket. Ha az elején nem megy 5(ami szerintem kifogás) mondj 1et minden nap és írd is le ezeket. Meglátod, hogy több szépség is van benned mint amit gondolsz most magadról.

Olvass pszichológiai könyveket, azok is segíthetnek.

Ha meg nagyon nem megy az önelfogadás, keress fel egy pszichológust. Ártani nem fog, néha már egy alkalom is segíthet jobban megszeretni önmagadat

tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Én sosem voltam szép, most (38) sem érzem magam annak, de már rég nem zavar, vannak ennél fontosabb dolgok. Szerintem nem szépnek kell éreznie magát az embernek, hisz nem lehet mindenki gyönyörű, az fontosabb, hogy az ember ismerje a saját jó/előnyös tulajdonságait, és azokat erősítse/domborítsa.

tegnap 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy vagy túl a belső tulajdonságaid elfogadásán! A külső tulajdonságaid elfogadása belső tulajdonság! Erőteljes önbizalomhiányod van. Az nem külső. A külsőnek semmi jelentősége, amíg nem vagy bányarém. Mért kéne szépek lenned? Nem kell. Legyél normális, átlagos. És nem is kell ezt hazugon mantrázni magadnak, mert attól még nem leszel szebb. A szépség nem objektív tény, mindenkinek más tetszik. Megteszed azt, amit az igényeidnek megfelelően meg tudsz. És ennyi. Mosolyogni lehet. Nemcsak a szépnek van joga hozzá. Az önmagában mindenkit megszépít és magabiztossá is tesz.
tegnap 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!