Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elképzelhető, hogy gyerek az...

Elképzelhető, hogy gyerek az anyanyelvét nem akarja megtanulni?

Figyelt kérdés

Az anyja magyarul beszél hozzá csecsemőkorában+a beszédtanulás időszakában, a gyerek mégse tanul meg magyarul, csak németül (német nyelvterületen élnek).

Számomra ez hihetetlen.


ma 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem
ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha minden más csakádtag németül beszél és mondjuk van egy gonosz nagymama, aki folyton átjavítja a gyereket németre és csúfolja, amikor rá van bízva.

A párom báttyának a fia ezért nem beszél, csak németül (ott is a barátnő magyar, mint én, a párjaink osztrákok.

Én nagyon határozottan kijelentettem, hogy a leendő gyerekeink bizony fognak tanulni magyarul, a párom is egyetért és olyan helyre költöztünk, hogy csupa magyar szomszédunk legyen.

Ha a nagymama nem érti meg, nem lesznek odaengedve, míg meg nem tanulták a nyelvet, szóval választhat.

Igen, sajnos van ilyen, ha bántjàk, cikizik érte őket. A gyerekek meg akarnak felelni. Szerencsére itt a környéken a fele család külföldi, lassan az osztrák gyerekek vannak kisebbségben.

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Másodunokatestvéremnél az iskolában akarták szabotálni a magyar tanulását, meg hogy járnak ide a rokonokhoz nyaralni. Mondjuk ő Németországban lakik.


Másik ismerősnek is azt mondta a gyereke, hogy ő német, csakis németül fog beszélni.

ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem akarja használni, de azt, hogy megtanulja, nem tudja megakadályozni maga a gyerek.
ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is a megtanulást nem tudja maga a gyerek szabotálni. Mikor, hogyan, a pólyában? Mikorra lesz vajon annyira értelmes és tudatos, hogy egyértelműen úgy dönt, neki nem kell az anyja által beszélt és közvetített magyar nyelv, ő csak németül hajlandó tudni?

A család körülményeiről nem tudok sokat, csak hogy két nagyobb testvére van. Akik "hajlandók" voltak megtanulni magyarul. Csak a kicsi nem. Hogy az apuka velük él-e vagy sem, és milyen nemzetiségű, nem tudom. Csak az anyuka szavait idéztem, ő mondta így, hogy a kicsi nem volt hajlandó megtanulni, amit én egyértelműen blődségnek tartok. Ezért kérdezem itt, hogy létezik-e vajon ilyen.

ma 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm nem akart megtanulni magyarul rendesen. Szinte minden ismerőse és rokona külföldön élt már. Ráadásul Magyarországot egy csóró posztkomcsi porfészeknek tartotta, aminek a nyelvével teljesen felesleges bajlódni.
ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6, ezt mikor döntötte el? Amikor épp tanulta csecsemőként a magyart? Hogy?
ma 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!