Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen visszatérő rémálmokkal?

Figyelt kérdés

Az alapprobléma, hogy voltak sulis traumáim (felvételi, ahova felvettek meg rossz hely volt) és bár mára ott vagyok, ahol lennem kell, de sajnos visszatérő rémálom, hogy valamilyen képzésben most legutóbb valami gimnáziumi :D képzésben voltam azokkal, akik a traumát okozták. Ezek pedig mindig lepukkant rossz épületben vannak, ahol sokszor pszichiátria is van :D és jellemzően rosszak a lépcsők. Így egy idő után kb. az életemért kell küzdeni. :D Korábban a felvételit éltem át újra és újra, amikor még nem kerültem be az új helyre.


Én azt gondolom, hogy ez ilyen poszttraumás dolog lehet és hiába indultam el a helyes irányon, ha nem tudok álom szinten túllépni ezeken.


ma 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Mindenkinek bocsáss meg, akik akkor bántottak téged, nem azért, mert megérdemlik, hanem a saját lelki békéd érdekében. Ha ez a múlt nem történt volna meg, akkor most nem ott lennél, ahol vagy. Ez egy tanulópénz volt számodra.
ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze utólag tudom, hogy így jártam jobban és így megkaptam az esélyt arra, hogy fejlődjek. Csak az az egy év maga volt a pokol, mivel a személyemmel volt baja kb. 2 embernek és ez blokkolta az egész folyamatot. Ezen pedig nehéz túlmenni és valahol motivál is, hogy az új helyen érjem el azt amit ott szerettem volna.
ma 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es: nem értem, miért lesz lelki békém attól, ha megbocsátok azoknak, akik bántottak. Szerintem nem szabad megbocsátani, főleg, ha nem is kér erre senki. Azért nem, mert akkor a jövőben óvatosabbak leszünk velük szemben. Plusz az önbecsülésünk sem engedné, hogy csak úgy magunktól bocsássunk meg azoknak, akik bántottak.


Én egyszer ezt tettem valakivel, és közben hazugnak éreztem magamat, mert tudtam, hogy nem érdemli meg a bocsánatomat. Aztán az élet igazolta, hogy ő egy gonosz ember.

ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Érzelmileg nagyon buta vagy. A saját nyugalmad miatt bocsáss meg, pl. azért, hogy mint a kérdező példájánál maradjunk, ne okozzon rémálmokat ez a dolog neked. A elengedéssel csak saját magadnak könnyíted meg a helyzetet.


Oké, hogy az adott illető továbbra is szar alak marad, de legalább az én életemre már nem lesz hatással.


Majd, ha érzelmi intelligenciád fejlesztés és utána nézel a megbocsátásnak, akkor megérted, hogy miről beszélek.

ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es: légy szíves, ne minősítgess engem. Kicsi vagy te hozzám képest.


Az, hogy nem bocsátok meg, nem okoz nekem rémálmokat. Képzeld. Sőt, az okozna, ha megbocsátanák, mert magamat aláznám meg.


Itt a megbocsátás szó a helytelen szerintem. Inkább azt kellene mondani, hogy "ne törődj vele többé", ezt nagyon is támogatnám.


Tehát, hogy értsd: nem bocsátottam meg, de nem törődöm vele már, így megvan a lelki békém. Nem eszem magamat rajta, és nincsenek rémálmaim.

ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: megbocsátanék, véletlenül írtam el. Még mielőtt ebbe is belekötsz és elmondasz mindennek.
ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

A tudatalattidat nem tudod ilyen egyszerűen irányítani. 😉

ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!