Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek kevésbé egoista,...

Hogyan legyek kevésbé egoista, lenéző az átlagemberekkel?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon rossz tulajdonságom. Csípőből lenézem azt, akinek nincs ugyanolyan egyetemi végzettsége, panellakásban lakik, de szimplán azt is, ha valaki bizonyos tevékenységeket végez. Régebben proliztam is, szerencsére erről leszoktam. De sajnos továbbra is minősítem az embereket, pedig nem nagyon van alapom. Mit tegyek?

szept. 6. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél hasznos tagja a társadalomnak. Önkénteskedj, vállalj közösségi munkát, adakozz, stb.
szept. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk úgy hogy te sem vagy különb ember a másiknál lehet neked akármilyen diplomád.
szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek segitettek, hogy ne nezzek le masokat:

- egyetemistakent en is panelban lakom, egyelore ugyanolyan eletszinvonalon, mint egy proli, szoval nagyon rosszul esik, ha a magadfajtak, ergo a kesobbi enem a fiatalabbikat leminositgeti, raadasul hot igazsagtalanul

- magammal foglalkozom, nem erdekel mas, max annyira, hogy ha neki sikerult valami kiemelkedo, akkor nekem is sikerulhet

U.i.: azt hozzatennem, hogy vannak rosszindulatu irigy videki tanulatlan rokonaim, toluk kiraz a hideg, es sajnos reflexbol a hozza hasonloaktol, rajuk emlekezteto emberektol is elfog az undor. Ilyenkor mindig eszembe jut a masodik dolog, tehat hogy magammal foglalkozzak, ne masokkal. Es senkivel nem kotelezo joban lenni... munkasprolikkal, szalaggyari munkasokkal sem!

szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az már pozitív, hogy felismered, hogy ez nem jó.

Nem lehet, hogy nem értelmiségi, gazdag családból jössz, és túl akarsz kompenzálni?

szept. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
El kell kezdened átlagos melókat csinálni, átlagemberekkel, tök átlagos élettel.
szept. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előítéletesség az ostoba emberek tulajdonsága. Az előítéletesség agynak egy önvédelmi mechanizmusa, hogy ne kelljen túl sokat gondolkodni. Ha csípőből ítélkezel valaki felett, akkor tudatosítsd magadban, hogy épp ostobán viselkedsz.

(A panelozást nem értem amúgy. Mármint a többit sem, de ezt pláne nem. Nekem 2 diplomám van és szertek panelban lakni. De egyetemi professzoraim közül is sok lakott panelban. Még csak nem a pénzről szól ez, én a budai panelom árából ott vennék kertest ahol akarnék. De a akar a fene, szeretek Bp-en lakni.)

szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki más. Ha az asztrológiát nézzük egy Ikreknek a gyors, nyüzsis, belvárosi panel való, egy Bikának pedig a kertes. Ki hol érzi jól magát. Nekem is elég lenne egy mini garzon.
szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!