Sokan miért nem vállalják az arcukat, amikor a híradó megkérdezi őket valamiről?
Na persze nyilván nem érintettéként valamiben, hanem szemtanúként/harmadik személyként értem a kérdést. Pl. megkérdezik őket, hogy mit láttak az utcában történt közlekedési balesetből, vagy mit hallottak a településen történt bűncselekményről. Vagy amikor csak általánosan mondanak valamit (pl. sokan szoktak száguldani ebben az utcában, régóta balesetveszélyes ez a fa/épület/kerítés/akármi, stb.) tehát ilyen semleges dolgokra.
És ahogy nézem az RTL/TV2 híradót, gyakran az ilyen általános, kevésbé érzékeny dolgokkal kapcsolatos megkérdezésnél is "kérte, hogy az arcát ne mutassuk"
Az ilyen közömbös, vagy általános dolgokat miért nem vállalják fel arccal? Mindenki fél mindentől, mint a tűztől? Vagy külsőleg nincsenek éppen felkészülve a szereplésre (pl. nincsenek kisminkelve, megfésülködve, megborotválkozva, stb.) ?
Vagy teljesen más oka van?
Kíváncsi vagyok.
10 pontos kérdés:
Van, aki a régi rendszerben él, így felszólalni csak a "kerítés" mögött mer; van, aki az esetleges retorziótól/bosszútól fél, ami érthető, mert a net nagyon gyors... Van, aki alapból félős.
Én vállaltam az arcom és a véleményem, mikor utca embereként kérdeztek valamiről, és 10 évvel később is előkerül. Engem nagyon nem zavar, hogy mémeket gyártanak arról, hogy miket mondtam 2013-ban, 19 évesen, mert igazából nem változott a véleményem, de megértem, ha valakit zavarna, és ha valaki nem akarja kitenni ennek magát.
Töb munkahelyem volt már azóta, mindegyiken előkerült egy ponton. Ami a nézőknek egy perc, az a videó alanyát egész életében követni fogja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!