Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha beszélgetőpartnered nagy...

Ha beszélgetőpartnered nagy meggyőződéssel mondja el azt a véleményét, amely a tiéddel szöges ellentétben áll, akkor vitatkozol vele vagy ráhagyod?

Figyelt kérdés
Csak egy példa: az illető elég határozottan állítja, hogy igenis kell az a tanári pofon a gyereknek, mert amikor ő volt diák, akkor szerinte az megtette nevelő hatását. Te meg mondjuk úgy gondolod, hogy ne verjék az iskolában a gyereket, ha egyébként ti sem szoktátok otthon. Vagy fordítva. De mindegy is hogy mi a téma, azt látod a másikon, hogy ő ezt mély meggyőződéssel hiszi és nem tudnád őt eltántorítani attól, hogy más nézőpontok is lehetségesek. Tehát nem ténybeli tévedést kell kijavítani, hanem csak merőben más állásponton vagytok. Ilyenkor beleállsz a vitába vagy nem?
aug. 30. 15:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, vitatkozol vele
Nem, ráhagyod
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ki a beszélgetőpartner és mi a téma.

Pl párommal, meg barátokkal kifejezetten szeretünk vitázni bármiről. Mindeközben már megtanultam, hogy pl apukámmal politikáról vitázni nem érdemes.

aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Helyzetfüggő, munkahelyen kollégára ráhagyom, olyan baromságokat magyaráz felőlem, amit akar.

Párom bátyjával rohadt vicces vitázni, mert ő mondja a legnagyobb fszágokat, hatalmas konteós arc, úgy képzeld el, de átlag témákról is elég fura gondolatai vannak. Pláne ha mellette sörözünk is, beszállnak a többiek, érdekes szokott lenni.

aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vallási vitáknak nem látom értelmét személyes szinten, ott át kellene téríteni a másikat, amit én nem akarok megtenni. Szóval, ha valaki hevesen magyarázza, hogy szerinte melyik vallás a tuti, csak hallgatom, max. kérdezek, mert amúgy őszintén érdekel, miben hisz a másik. Nem fogom elkezdeni magyarázni, hogy szerintem a hite érvénytelen, mert én nem hiszek semmiben.

Ha politika, abortusz, oktatás, vagy bármilyen más ilyen "ne nyúlj hozzá" téma, akkor nem, hogy elkezdek vitatkozni, gyakran még azokkal is vitatkozom, akikkel egy követ fújunk, csak eljátszom az ördög ügyvédjét, és elkezdek ellenérveket felhozni, mert kíváncsi vagyok, milyen érveket hoz fel.

aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jelzem,h nem ertek egyet,de nem akarom raeroltetni a velemenyem es nem vitatkozom. Tartsa meg a velemenyet es en is az enyemet. Attol meg tudunk jol beszelgetni,mert mas a velemenyunk dolgokrol.
aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!