Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan engedjem el a szorongás...

Hogyan engedjem el a szorongásaimat azzal kapcsolatban, hogy későn érő vagyok?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és nagyon későn érő. Még csak most kezd bennem körvonalazódni, hogy mit szeretnék az életben. Viszont, amikor látom az interneten, hogy más hasonló korú ismerőseim hol tartanak teljesen rosszul érzem magam, hogy totálisan le vagyok maradva. Annyira frusztrál, hogy már felemészt.

aug. 29. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Csak csináld amit kell. Az sem árt, ha vannak értelmes emberek körülötted és van 1-2 értelmes hobbid (sport stb). Amúgy meg én 35 éves koromra találtam meg önmagam és azt, hogy mit szeretnék az életben. Habár ettől neked nem lesz jobb. :)
aug. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Engedd el a többieket. Ha màshoz viszonyìtod magadat sosem leszel elégedett. Inkàbb tűzz ki apróbb célokat rövid tàvon és azokat próbàld elérni. Mindenki a sajàt tempójàban halad különböző körülményekkel, nembiztos higy igyanonnan indultak mint te stb.
aug. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el tényleg, nem éri meg ezen stresszelni. Akármit érsz majd el akarhány évesen mindig lesz olyan ember aki előrébb tart és egész életedben szomorkodhatnál miatta, ennek sosem lenne vége. Én idén diplomáztam le, jogsiztam, most kezdek el dolgozni, külön költözni is idő közben, de hiába a sok siker meg a haladás, mindig van kitől visszamaradnom. Más én korombeli barátaim már nem csak hogy diplomások de 2 éve dolgoznak, házasok, van akinek már gyereke is van, én hozzájuk képest sehol sem tartok. Ez elszomorít, de tegyük fel lesz gyerekem, meg minden, akkor meg majd azt látom hogy valakinek már 2 van, vagy saját háza lett albérlet helyett stb. Pont ezért kell elengedni, gondolk csak a saját sikereidre.
aug. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a többieknek amúgy, ne másokkal foglalkozz. Mondjuk ez a gyakorlatban sokkal nehezebb mint elméletben.

Viszont ha ennyire megfelelési kényszered van, akor miért nem teszel érte, hogy neked is meglegyen az ami a többségnek megvan -> átlagos legyél. Ezzel meg tudod nyugtatni a megfelelési kényszered, meg közben nem egyhelyben állsz az életben hanem haladsz valamerre.

Aztán ha tudod te mit szeretnél, akkor indulhatsz arra is.

aug. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

A közösségi média káros hatása.

Azt kell megértened, hogy a Tiktok, meg az Insta az nem a világ. Egyrészt: amiket látsz, azoknak a fele sem igaz, vagy nem úgy, mint ahogy ott állítják. Ez egy rohadt nagy színház. A többségnek nem az a célja, hogy valós tükröt mutasson a világról, hanem az, hogy minél nagyobb nézettsége legyen.

A másik, amit meg kellene értened, hogy neked a saját életedet kellene élned.

Meg aztán az élet nem egy versenyfutás, és nincs is rajta mérce, hogy most ki hol tart. A legnagyobb ostobaságnak tartom ezeket az összehasonlításokat.

szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!