Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire szomorúak, negatívak, lehangoltak?

Figyelt kérdés

Jártam különböző helyeken az elmúlt években Európától kezdve Dél Amerikában, Latin Amerikában, Ázsiában....


és valahogy sokkal közvetlenebbek, nyitottabbak az emberek külföldön.


Ha itthon van az ember valahogy van egy toxikus légkör, valahogy más a rezgés vagy nem tudom.


A pénz se igaz, Brazíliában sokkal csóróbbak az emberek még sincs ennyi unott, fásult arc.



aug. 28. 17:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%
A magyarok szeretik lábon lőni magukat, majd emiatt hangosan panaszkodni. ez az ok.
aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
77%
Az AI-t kérdeztem erről. Történelmet mondta oknak...
aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%
Indiában is szegények, papír dobozokban laknak emberek még sem negatívak.
aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk ki nyugodtan: nálunk ez van kultúra helyett. Egyes nagyon lemorzsolódott cigányokra szoktuk mondani ugyanezt. Pont így látnak minket Európából. Önmagunk lábon lődözése nagyon diplomatikus megfogalmazás még erre.
aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

Nincs perspektíva.

Ami van, abból meg ép elméjű magyar ember nem kér!

aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem valahol az az ok, hogy Magyarország bár közel van a nyugathoz és látszólag nyugati életszínvonalat igyekszik mutatni mindenki, valójában távol vagyunk és balkáni fizetésekből kell gazdálkodjunk miközben ugyanaz a rablóbanda van hatalmon 14 éve.
aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert túl nagyok az életszínvonalbeli különbségek az emberek között. Angliában azt tapasztaltam hogy nagyjából minden dolgozó ember egy egész jó színvonalon él, pl. egy átlagos család is megengedhet magának lakásvásárlást, új autót, új elektronikai cikkek vásárlását, külföldi nyaralást, hétvégi kiruccanásokat, miközben a mindennapi kényelmes megélhetés se okoz problémát. Brazíliában meg gondolom adott környéken, közösségen belül az emberek szegények, nélkülöznek, a gazdagabb rétegek más helyeken elnek.

Magyarországon meg mit látsz? Egy adott utcán belül is az egyik család 100 milliós lakást épített, a második 20 milliós autót veszik, folyamatosan szórják a pénzt a mindennapokban, a másik család meg ugyanúgy tisztességesen dolgozik, de spórol ahol csak tud és egy nagyobb kiadás anyagikag lenullázná. Fiataloknál is mondjuk haveri körben, egyik 25 évesen lakást kap a szüleitől, autóval jár mindenhova, külföldre utazgat stb, a másik meg 25 évesen szülőkkel lakik, kuporgat, spórol, de nem halad egyről a kettőre. Na ezek a társadalmi egyenlőtlenségek mérgezik a magyar embereket, aki nem áll jól anyagilag, az elkeseredett, kiábrándult, irigykedik a gazdagabbakra, utóbbiak meg egyrészt félnek nehogy ők is lecsússzanak, másrészt sokan támadják őket a pénzük miatt.

aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
67%

Folyamatosan ki van bszva velünk. Átjáróház az egész ország évszázadok óta. Most is szemétkednek velünk a "kisebbségek", keletről, nyugatról, belülről, mindenhonnan. Minek örüljek? A sok idegen bunkónak? Csak azért jönnek most is, hogy leraboljanak minket. Az őseink legalább ellenálltak valahogy, ahogyan tudtak, de mára már mi ki lettünk véreztetve, elfogytunk, elvesztettük identitásunk, magyarságunk, beleolvadtunk a globális nagy fstengerbe. Még pár év és pontosan olyanok leszünk, mint az amerikaiak, képmutatásból vidámak és boldogok. A fél ország már ilyen. Belülről meg pont az ellenkezői vagyunk, pont mint az amcsik. Agresszívek, irigyek, bizonytalanok, önpusztítóak, stb.


Brazília, India,..? Állandóan süt a Nap, az is rengeteget számít.

aug. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szeretnék én ott élni, mármint Dél-Amerikában!
aug. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
"Megbünhödte már e nép. A multat s jövendőt!"
aug. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!