Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől gurult el mostanában az...

Mitől gurult el mostanában az idősebb nénik gyógyszere?

Figyelt kérdés
Nyilván ott van az egyre nehezebb megélhetés, ami azoknak is fájhat a mindennapok során, akik még mindig kormánypártiak. De női csoportokban annyi rosszindulatú, arcát fel nem vállaló, vélhetően korosabb hölgy válaszol fiatalabb hölgyek gondjaira olyan alpári stílusban, és sokszor annyira haszontalan, problémát értelmezni nem tudó felelettel, hogy csak pislogok sokszor. És persze elvárják a tiszteletet, pedig nincs miért, mivel hiába öregedtek meg, bölcsesség nem sok ragadt rájuk. Néhány szintén idősebb hölgytársuk egyet szokott érteni velük, de összességében inkább ártanak, mint segítenek. Köztudott, hogy a nők sokszor egymást is utálják, de mire fel ez a faragatlanság? Mitől kattantak be ennyire, főleg az elmúlt években? Ennyire túltolták a kormánymédia fogyasztást? Mert ha rámegyek a profiljukra, azért ha az identitásuk nem is, az gyakorta kiderül, hogy "narancssárgák". Mik lehetnek még az okok? Tisztelet a kivételeknek!!! :)

aug. 23. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem egy területén fel szokott ez jönni, hogy két korosztály van kitéve a leginkább olyan káros hatásoknak, amit nem tudnak a koruknak megfelelően értelmezni vagy feldolgozni: a gyerekek és idősek. Mindkettő azért, mert nincs elég élettapasztalata (időseknél ez a technológia fejlettséghez való késői felzárkózás) és óvatlan, naiv, hiszékeny, valamint nem képes magát kontrollálni - részben azért, mert nem áll mellette szülő/gyerek aki elmagyarázná és megmutatná vagy megtanítaná a határokat, hanem magukra hagyva tapasztalják ki.

A többi része innen már mindenki igaz: a buborék-effektus és echo chamber - ha bekerülsz egy zárt közösségbe ahol csak ugyanazt az ingert kapod, te is ugyanazt fogod továbbadni. A propaganda és agymosás hatása a kétharmadok számában is közismert. Plusz pont a nyugdíjasnál, hogy egész nap otthon van és ráér radikalizálódni amíg tolja a kommentháborúkat.

aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Hát itt a gyakorin inkább a fiatalabb, 30-as korosztály nyilvánul meg ilyen undorító, lekezelő, kioktató stílusban. Idősebb nő vagyok, nem vagyok narancssárga, nem küldök el senkit a felmenőihez, de engem már neveztek itt r***bancnak.
aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, egyre jobban terjed a véleményszabadság korlátok nélkül.

Arccal, arc nélkül.. mindenre van példa.

Sok kisebb nagyobb frusztráció okoz az emberekben feszültséget. Az ilyen platformok meg lehetőséget adnak a máshonnan gyűjtött feszültség leadására.

Régen kereskedelemben dolgoztam.

Ott is megfigyelhető volt, hogy egyre több ember feszíti túl a húrt. Ez egy oda-vissza kölcsönhatás. Napokig tudnék mesélni sztorikat, de ott is ugyanazt láttam.

Ha kicsit túl tud lépni az ember a sérelmeken és elemezgeti az ilyen tapasztalatokat, akkor érdekes következtetésekre lehet jutni.

Egyre megengedőbb a világ minden téren és ez a mindennapi életre az emberek viselkedésére is hatással van.

Én magamon is észreveszem, hogy sokkal hamarabb szólok be, állok bele egy vitába, mert úgy érzem velem szemben is mintha egyre többet próbálnának megengedni maguknak az emberek. És ez frusztráló. A felgyűlt feszültség valahol úgyis utat talál.

aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

"női csoportokban annyi rosszindulatú, arcát fel nem vállaló, vélhetően korosabb hölgy válaszol"

Most ez úgy van, hogy nem tudod a korát, de mivel nem szimpatikus neked, ezért azt véled, hogy korosabb?


"Köztudott, hogy a nők sokszor egymást is utálják"

Ez egy nőkkel szembeni előítélet. Férfiak is ugyanannyira utálják egymást, csak ha két férfi konfliktusba kerül, arra sokan azt mondják, hogy macsó és férfias dolog, míg ha két nőnek van konfliktusa, az aljas ármánykodás.

aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem abból gondolom, hogy korosabb, mert nem szimpi, hanem hogy ha megnézed, miket posztol a profilján, mik érdeklik, akkor jól be lehet tájolni a korát. Nem előítélet ez számomra, hanem gyakorlati tapasztalat. Két férfi konfliktusát sem tartom macsónak.
aug. 23. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy homogén embercsoport minden tagjára ugyanazt a negatív véleményt vonatkoztatod, az előítélet. "A nők sokszor egymást is utálják", "az idős nénik rosszindulatúak" stb. Attól, hogy odaírod, hogy tisztelet a kivételnek, még nem lesz kevésbé előítéletes, mert pont azt emeled ki, hogy ritka kivétel az, aki szerinted nem ilyen.


Másrészt az idősebb nénikről nem tudhatjuk, hogy mind rosszindulatú-e, hiszen értelemszerűen kevésbé aktívak az interneten (2022 kutatás szerint 65 év felettiek 34%-a internethasználó, mindkét nemet beleértve). De ha idősebb néni alatt kb a 40 feletti nőket érted, az rossz szóhasználat, mert a 40-50-es nőket nem hívjuk néninek, ők középkorú nők.

aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kortól és nemtől függetlenül nagyon sok mostanában a frusztrált ember, aki ezt nem tudja (jól) levezetni, így ilyen helyzetekben, ilyen dolgokban nyilvánul meg a probléma. Az idősebbeknél meg azért lehetnek ilyesfajta gondok, mert sokuk mentálisan és/vagy fizikálisan nincs már a toppon, el-, vagy megfáradtak, elégedetlenek a helyzetükkel, vagy épp.. sok királymédiát fogyasztottak. Ott meg van egy tipikus fröcsögő hangvétel, hangnem, a tartalomról nem is beszélve, ami elég hamar rátelepszik az emberek hangulatára, kedvére, meg a stílusára is esetenként. Rosszabb esetben a kommunikációjára is. Sokuknál ez lehet a helyzet. Vagy a megélhetési gondok, az egészségük, egy rakat másik dolog mellett.

Egyrészről nem csoda, hogy ilyen állapotban vannak az emberek, másrészt pedig... ezeket mégis nekünk kell tudni jól lereagálni, jól kommunikálni, és nagyon nem az a megoldás, hogy máson vezetjük le a gondokat.

aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt olyan idős hölgyeken vettem észre, akiket személyesen ismerek, és láttam facebookon, hogy olyan kommenteket írt random csoportokba, amit csak miatta dobott fel nekem az oldal, hogy a mocskos kommunista k.va anyját, meg ez is egy zsidó b.zi, meg ilyenek. Beszélgettem az illetővel, hogy ezt mégis hogy, mert nekem egyáltalán nem ilyen ebmernek tűnt, és leginkább az jött le, hogy mivel nem áll vele szemben egy ember, csak egy profilnak irkál, nem fogja fel, hogy amögött egy másik ember van, meg, hogy mindenki látja, amit az interneten művel.
aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!