Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak emberek köztünk, akár...

Vannak emberek köztünk, akár közelebb álló személyek is akik bizonygatják milyen rossz volt nekik. De amikor be kéne látniuk letagadják, tartózkodnak? Ez mire megy ki? Vagy jó a gondolatmenetem?

Figyelt kérdés

Sokszor találkoztam társaságban hogy egymásra licitálnak mennyire rossz volt, (nem volt otthon kaja),(16 évesen el kellett menni dolgozni deviza miatt), (nem volt otthon karácsony fa), hasonlók.


Sokat gondolkoztam ez miért lehet? Önsajnáltatás? Nem gondolom, ez a szó nem illik ezekre.


Kinek volt rosszabb, ez egy érdem? Talán így is fel lehet fogni.


Azt nem sokan mondják hogy most milyen rossz, mert az a mostani teljesítményét bírálja, nem kedvezően hat az egóra. A múltat könnyen, vállvetve lehet hibáztatni.


Az hogy előfordulhat olyan hogy a gettómilliomos című filmet valaki rossz filmet nevezi? Egy olyan alkotást amit az ember meghall és összeszorul a szíve? Van rosszabb is?


Hát igen rosszabb mindig van ahogy jobb is.


Valaki “csak” egy Ferrarit engedhet meg magának, valaki egy magán repülőt is. Valaki űrhajót is, feljebb mindig van.


Ahogy lejjebb is, és nem képes belátni hogy van rosszabb, és amit hall/lát (pl gettómilliomos(nincs jobb példám most)) letagadja mert eltörpül az ő problémája.


Ez nem fér a fejembe. Sok ideje érik ez a gondolat a fejemben.


Mi a kérdés? Nemtudom, talán hogy ti is tapasztaltatok-e ilyet? Vagy csak én találkoztam effajta szituációkkal? Vagy netán túl gondolom?



aug. 19. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Egyet jegyezz meg, akinek igazán nehéz volt,aki igazán rá van szorulva a segytségre az sosem panaszkodik, és sosem kér. És még akkor is volt karácsonyfa, ha azért a szülök pár napig a kajájukból vettek el-de a közeli emberek ez nem tudták.


16 évesen a dev.hitelnél nem lehetett dolgozni a gyerekeknek (tehát valaki nem mond igazat). A korábbi OTP-s bulinál volt olyan, hogy az akkori szülők-mivel ott is egy válságszerűség volt, küldték a gyerekeket melózni.

aug. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze nem kérnek segitséget igy felvesznek bankhiteleket meg fizetési előleget kajára meg lakbérre.
aug. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emberek mikor megsoztják egymással életük nehezebb szakaszait az nem verseny meg nincs ilyen hogy mire megy ki nem egymast licitálják túl, hanem csak simán kiadják magukból, lelkiznek, mély beszélgetések is vannak az emberek közt, megértik támogatják egymást lelkileg, meg stb.

Te vmi szoc.zavaros vagy?

aug. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően csak kibeszélik magukból a gondot. A gond az, amikor a saját gondja miatt a másik gondját lekicsinyli. Ahogy szokták mondani: "ó az semmi, nekem..." Vagy "te csak ne panaszkodj, én..." Vagy "ez neked akkora ügy, engem hallgass meg..."

Viszont ha ez nincs, akkor nincs gond azzal, hogy elmondja az ő részét is. Ehhez fel kell nőni, és elfogadni, hogy másnak az adott helyzete volt rossz, neki meg amaz. Az, hogy az ő része rosszabb, nem zárja ki, hogy a kevésbé rossz ugyanúgy fájjon a másiknak.

Egy szándék tudja ezt feloldani, ha azt gondolja, hogy egy rosszabb dolog ismertetésével a te fájdalmadat csökkenti, de ehhez nem társul magas szintű kommunikációs képesség.

aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!