Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szorongok minden nagyobb...

Miért szorongok minden nagyobb döntés előtt és után?

Figyelt kérdés

Akármikoly bármilyen döntést kell hoznom, mindig igyekszem objektíven körül járni a döntés pozitív és negatív következményeit, de mindig nagyon nehezen hozok döntést. Ezen felül, amikor már eldöntöttem valamit, utána is sokáig szorongok és rágom magam, hogy jól döntöttem-e, van, hogy meggondolom magam és emiatt nem egy konfliktusom volt már a családdal.

Más is érez így? Mit szoktatok tenni?


aug. 14. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, legalább nem hozol elhamarkodott döntéseket, mint sokan mások. Az is normális, hogy aggódsz a végkimenetel miatt. Az nem lenne normális, ha emiatt egyáltalán nem hoznál döntéseket.
aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legalább van felelősségérzésed.

Ami nehézség ebben, hogy vélhetően nehezen hozod meg azt az ezerszer átrágott döntést, de legalább átrágod.

aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az jó, ha mérlegelsz döntés előtt, az is rendben van, hogy a döntés meghozatala után egy ideig gondolkodsz, helyesen döntöttél-e... A probléma ott van, hogy az utólagos elemzés okozta kétség benned túl nagy, eltolódik a hangsúly a bizonytalanság felé és kényszeressé válik ez a folyamat.


Ez a része már nem normális, arra enged következtetni, hogy valami nincs rendben az önértékeléseddel...

aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, ott lehet valami. Rendszeresen elbizonytalanodom döntés után, leginkább, hogy tényleg akarom-e azt a változást, ami mellett döntöttem. Elég sokszor előfordul az is, hogy hagyom, hogy mások döntsenek helyettem.


Sajnos emiatt nagyon sokszor kerülök konfliktusba a családdal.


Hogy lehet ezen javítani?

aug. 14. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenki szorong döntések előtt.
aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Önbizalmi kérdés. Azért szorongsz, mert nem vagy biztos benne, hogy a megfelelő döntést hoztad/fogod meghozni.
aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A konfliktuskezelésnek is megvan a maga hogyanja. Fejleszted magad, lesz önbizalmad, magabiztosabb leszel, könnyebben hozol meg döntéseket és kevésbé rágódsz majd azon, mi a döntésed következménye.
aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régóta fennálló gond ez? Esetleg volt valamilyen "törés", ami után ez kialakult nálad?
aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!