Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én tartom csak elképesztően...

NeugasShaman kérdése:

Én tartom csak elképesztően taszítónak a dohányzást mindenestől?

Figyelt kérdés

27/F vagyok, szingli. Egyben van az életem, jó munkám van, magasak a (személyes) higiénia terén az elvárásaim másokkal és magammal szemben is.


(További releváns infó lehet, a családomban faterom és egy tesóm is nagyon sokat cigizik, évek-évtizedek óta már.)


Az elmúlt néhány hónapban többször is voltam randin lányokkal, online ismerkedésből lett személyes tali és rendre csak ott derült ki hogy amúgy dohányzik, esetenként nem is keveset az illető. Ez nekem olyan mértékben rombolja a "jó nő" image-et, hogy az valami egészen elképesztő. :D


Volt olyan is hogy 'tettlegességig fajultak a dolgok' amikor feljött hozzám egy csaj és smárolás közben éreztem a cigifüstöt a száján, ez is óriási turn-off


Tisztában vagyok vele, hogy milyen erős függőség lehet ez, de alapvetően egy koszos, büdös szokásnak tartom, tesómnak is folyton mondom hogy mennyire "invitáló" hogy konkrétan bármit csinál, lóg a szájából egy cigi..


Illetve azt érzem, hogy ez hatványozottan igaz a lányokra, akik esetében az a vonzó, meg a szexi ha nőiesek, kecsesek, stb., a dohányzás meg egy férfi, sőt: egy igénytelen férfi tulajdonsága leginkább :D


Szóval én vagyok hiperszenzitív, vagy más is így gondolja ezt?



aug. 12. 12:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem hozzászólókkal. Valahogy jelezd, hogy a dohányzás nálad kizáróok, mert te is undordsz tőle, meg mással szemben sem fair. De egyetértek veled is, kérdező, hogy a dohányzás gusztustalan szokás, és leginkább a mai fiatalabb réteg is, csak divatból szívja, mert az olyan menő. (Szerintük)

Szerintem egy lánytól, nagyfokú igénytelenség. Ugyanis az a jó, ha egy nő szép, ápolt, egészséges. A cigi meg minden, csak ezek nem.

aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Egy férfitól épp olyan igénytelenség. A féfinál az a jó, ha jó kinézetű, ápolt, egészséges. Nem büdös bagó szagú, sárga fogú. Rosszul lennék, ha a bagós szájával vagy dohányszagú kezével közelítene felém.

Engem is nagyon taszít. Megfájdul a szagától a fejem is.

aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Senior Séf ***** válasza:
73%
Kamaszkorban, amikor minden ellen lázad a pubi, éppen ez a "taszító" teszi érdekessé a bagózást.
aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Csatlakozom én is a többséghez; szerintem is gusztustalan, igénytelen szokás a dohányzás, nemtől függetlenül, ami nálam is kizáró ok egy párkapcsolat esetén. Barátok esetén csak-csak, de akkor sem a legkomfortosabb dolog (nekem legalábbis) dohányosok társaságában lenni. És ezzel még finoman fogalmaztam, mert kaptam már köhögőrohamot attól, hogy a szomszéd fiatal csaj az ablakom alatt pöfögött.

Szóval egyetértek.

Azonban, az ismerkedés elején valóban célszerű lenne hamar jelezni, hogy nálad a dohányzó társ nem jöhet szóba - így lenne a legjobb mindkettőtöknek.

aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Régen dohányoztam, szóval empatikus vagyok a dohányosokkal szemben. DE a klasszikus cigarettával járó bűzt már én sem tudom elviselni hosszútávon. Az a szag egy nemdohányos orrát teljesen kikészíti, és nagyon nagyon nehéz elvonatkoztatni tőle. Ezért nem választanék soha többé dohányos párt magam mellé. És nem azért, mert elítélem, hanem mert egyszerűen nem tudnék mit kezdeni a füstszaggal. Hálás vagyok, hogy megszabadultam tőle, nem tudnék ismét létezni benne...
aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!