Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek furcsán a...

Miért viselkednek furcsán a megtért emberek?

Figyelt kérdés
aug. 11. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Ki van mosva az agyuk.

10-bol 9x befolyásolható buta emberek.

Nem arról beszélek ha valaki vallásos, hanem akik elvakultan hisznek. Pl Jehova tanúi.

Egy épkézláb mondatuk nincs.

aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Megtért és megtért között is van különbség. Én eljárok vasárnaponként templomba, magam miatt, tök jókat szokott mondani a pap, amiket a mindennapokban felhasználok. Nem szoktam azzal törődni, hogy más jár-e, nem győzködök senkit, hogy járjon, nem is szoktam arról beszélni, hogy mi volt a templomban. Kb annyit tudnak az ismerősök, hogy az x órás misére járok, ha épp programot egyeztetünk pl.

Van akin meg látom, hogy az, hogy elkezdett templomba járni inkább az ellenkezőjét váltja ki belőle, kényszeresen terjeszteni akarják a vallást, talán azért, mert ez adhat nekik egy biztonságérzetet.

Mindenestre sok ember akik az utcán kapja el a járókelőket, nem is érvel, nem tudja hitelesen meggyőzni a másikat, egyszer fültanúja voltam egy hittérítő vs ?ateista? diskurzusnak, a pasi érvekkel alátámasztva próbálta megcáfolni a vallást, a hittérítőnek meg csak annyi volt mindenre a reakciója, hogy Jézus a legfontosabb. Úgy, hogy az emberrel nem értetik meg, hogy számukra miért fontos a vallás terjesztése, nem érvelnek, csak Biblia, Jézus, stb és kezit csókolom, nehez komolyan venni őket.

aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert más közösségbe járnak, más ingerek érik őket, más gondolkodású emberekkel töltenek időt, más lesz a fontossági sorrend, más nézeteket kezdenek el vallani stb. mint megtérésük előtt

Egy ekkora környezet és életmód változás nagyban megtudja változtatni az embert saját maga és az ismerősei számára.

aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!