Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más férfi is, akinek...

Van itt más férfi is, akinek van jogsija, de fél vezetni?

Figyelt kérdés
Abban a rossz helyzetben vagyok, hogy négy éve megvan a jogsim, de azóta külfdön élek, nem vezettem, nem kellett, s hianyzik a rutin is. Más is van hasonló hekyzetben, s szorong emiatt?

aug. 9. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azoknak az aránya sokkal nagyobb, akiknek nincs jogsijuk és nem félnek vezetni! :D
aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én anno 2018ban szereztem meg a jogsit és egészen 2023 nyaráig nem vezettem. Munkahelyet váltottam, és az új helyemen mondták, hogy kapok autót mert néha el kell mennem egy két helyre. Én Budapesten élek, de mielőtt elkezdtem volna vezetni felkerestem egy olyan autósiskolát ahol volt lehetőség venni pár órát ami kifijezetten arra megy rá, hogy visszahozza a rutint. Vettem 10 órát, de őszintén olyan sokat nem segített. Nekem ami segített, hogy napi szinten elkezdtem vezetni, eleinte több héten keresztül azért remegő lábakkal szálltam be az autóba, főleg hogy egyből eléggé forgalmas helyekre kellett mennem. De aztán ahogy telt múlt az idő, egyszercsak elmúlt ez a szorongás a vezetéstől. Szóval tényleg csak annyit lehet ebben a helyzetben tanácsolni, hogy meg kell emberelni magad, beülni az autóba és vezetni. Rengeteg tipik, kezdő vezető hülyeséget csináltam, sokszor ledudáltak stb. De ezeken túl kell tennie magát az embernek és nyomni tovább. Szóval szerintem vegyél egy-két gyakorló órát aztán hajrá. Menni fog neked is, nem szabad feladni! :)
aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
nincs
aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
80%

Nekem van egy kolléganőm. Van B-s jogsija, de nem vezet már jó ideje. Kb 10 éve ha jól emlékszem, nekem legalábbis ezt mondta. A párja vezet.


Van egy másik kollégám, aki szintén nem vezetett már vagy 10 éve, viszont tavalyelőtt összejött az asszonyával, és tavaly augusztusban lejárt a jogosítványa. Mármint az orvosija. Rábeszéltem, menjen el, csinálja meg mert ha vezetni kell az asszony kicsi mercijét, akkor nehogy azért ne tudjon már beülni, mert lejárt az orvosija. Megcsináltatta, vezette azóta. Most pedig vett egy kombi automata bmw-t. Az asszonynak meg automata A160-as mercije van.


Szóval erről ennyit.


Mindent lehet, csak akarni kell.


Ez a legnagyobb baj, ha az ember megcsinálja a jogosítványt, de csak úgymond kényerből, meg mert kell hogy legyen, rábeszéltek stb stb.. De nem használja.


Nekem 2016 május 2 óta van jogosítványom. Azóta napi rendszerességgel vezetek. Én autó b**i voltam mindig is, én tudtam hogy szeretem az autókat, szeretnék vezetni, úgyhogy nem volt kérdés hogy megcsináljam-e.


2 éve megcsináltam a C kategóriát, ami a teherautó.


Most pedig a D-t csinálom, ami az autóbusz. Már a KRESZ-en túl vagyok, hamarosan jön a rutin.


Ha akarsz vezetni mert SZERETNÉL és nem kényszerből, akkor vezess, de ha nem, vagy úgy érzed nem megy egy idő után az közlekedés az úton, akkor mindenki nevében mondom, hogy maradj otthon, mert mindenkit haza várnak. Így is túl sok selejt van az utakon.


Dee amit írtak fentebb, az is jó példa lehet, hogy veszel pár órát egy autósiskolában, a már meglévő jogosítványoddal. Elmondod nekik hogy mi a helyzet, és kifizeted azt az összeget amit mondanak, és mehetsz.

aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs jogsim, na azt képzeld el, én mennyire félek vezetni! :D:D:D
aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Most mitől szorongsz? A vezetéstől vagy attól, hogy nem vezetsz?

Ha nem kell, ne vezess, ha meg kell, vegyél gyakorló órákat és menni fog.

aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, nem értem.

Ha nem vezettél, mert nem is kellett, akkor mire fel a szorongás?


Én pl. még sosem játszottam templomi orgonán.

1-nem tudok, mert sosem tanultam

2-nem is volt rá lehetőségem

3-nem is akartam,vagyis sosem érdekelt.

Na ebból az következik, hogy nem is szorongok emiatt. 🤣

aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sokszor van olyan, hogy mkmdom magamban mennyivel egyszerubb lenne, ha lenne kocsim. De akkor rogton azon agyalok, hogy ahh ugyse menne a vezetes, 2 eve nem ultem autoban sem.
aug. 10. 00:44
 9/12 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján úgy tűnik, nem való neked a vezetés.

Engedd el............

aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Egy nagyon kedves, 30-as haverom szintén ebben a cipőben volt. 5-6 éve megvan a jogsija, de passzív, a barátnője vezet helyette.

Mostanában lett elege a dologból, vett egy pár százezres kisautót, amiért nem kár, ha összeb@ssza, és az asszony segítségével gyűjti a rutint. Bevásárlások, szülőkhöz gurulgatás, hasonlók, amikor csak van lehetőség. Az elején rettentően szarul ment neki, de 1-2 hónap után már jöttek a sikerélmények.

A másik példám, bár nem férfi, de a nővérem, aki rettentően szorongós, 20 évig nem vezetett, pedig volt jogsija, ő is félt. Aztán rájött, hogy a félelemnél nagyobb szívás 3 gyereket gyalog széthordani reggelente, úgyhogy ő is beleállt, órákat vett, gyakorolt és ma már simán boldogul kisvárosi forgalomban.

Szóval nincs lehetetlen, csak foglalkozni kell vele.

aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!