Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lelki háttere van...

Milyen lelki háttere van annak a viselkedésnek, hogy egy illető ingerült lesz attól, ha vki azt mondja elfáradt, sok volt a munkája aznap vagy hasonló téma kerül szóba?Tehát bármi nemű ilyen "panaszkodás", kibillenti az egyensúlyából és ideges lesz.

Figyelt kérdés

aug. 8. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pl.: tehetetlenség, hogy nem tud változtatni a munkahelyi környezetén, munkahelyet nem tud váltani, így mindig minden nap kínkeserves neki bemenni.
aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, lehet, hogy nem fogalmaztam jól.

Az illető akkor lesz ingerült, ha valaki neki meséli el, hogy elfáradt. Tehát mint hallgató, lesz végtelen ideges ezektől a mondatoktól.

aug. 8. 21:59
 3/13 A kérdező kommentje:
Az illető egy női főnök egyébként.
aug. 8. 22:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbnek érzi magát attól ha mások körül kell forogni, a másikat kell pesztrálni, netán segíteni, a másikról van szó empátiázni kéne, és nem körülötte forog a világ.


Én találkoztam hasonlo pasival aki pl.állandoan magát futtatta, mindig róla volt szó, aztan mikor én is elkezdtem beszélni az én életemrol vagy akármiről ami ért, még meggvolt sértődve, hogy most engem kell" hallgatni meg velem foglalkozni.


Altalában meloban is ilyenek a főnökök hogy hülyén néz ki ha te ecseteled pl hogy meghalt a kiskutyád aztán neki kéne téged sajnálnia. Ha megfigyeled általában iratlan szabály hogy a főnök körül kell forognia a témáknak csak. Mert nekik már ennyitől sérül az a lepkefing önbizalmuk ha másokat kéne meghallgatni.

aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Egyesek tényleg ilyen hatalmi versengést csinálnak abbol hogy kiről van szó éppen. Róla vagy a másikrol. És ha az utóbbi, akkor attol képesek traumatizálodni is hogy körülötted forog a téma és kevesebbnek érzik ettöl magukat.


Annyi beteg sérült ember van.



Ennek másik verzioja mikor te segitesz valakin, cserébe az elkezd utálni, mert úgy érzi ennyitől, hogy ő a segitségre szorulo nyomoronc te meg a nagylelkű okos ügyes király.


Szánalmasak. És mégis ezek a vezetők vagy bántalmazó nárcik vagy a nagypofájúak. Akik 2 szótól is összemennek és sértődnek.

aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik még ilyen dolgokból is versenyt csinálnak, akik úgy vannak vele, hogy (szerintük) a másik nem dolgozik elég keményen ahhoz, hogy ilyen kijelentéseket tegyen.

Olyant is kaptam már meg, hogy "én fiatal vagyok, nekem nincs jogom fáradtnak lenni", szóval simán lehet, hogy ilyen mentalitás több emberben is él, mint gondolnánk.

Lehet frusztráció is a háttérben.

aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem jól közölsz, azért lesz ingerült.

Nem azzal van a baj, hogy valaki azt mondja ingerült és Én ezt úgy mondom, mint az-az ember, aki ingerült lesz ettől.

Nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy rengeteg ember ezzel rázza le a másikat.

Fogalmazd meg úgy a mondatot, hogy írd, hogy de nem le rázni akarlak ezzel, hanem komolyan elfáradtam.

A fogalmazás a probléma (annál aki normális ebben, mert Nekem a fogalmazással van bajom például csak, mert rengetegen ráztak le Engem is ilyennel, hogy " fáradt vagyok, megyek alszok, hali " azt Discord-on láttam, hogy írja az állapot sáv, hogy játszik az illető).

Sokan ezt a szöveget akkor használják, ha valakit le akarnak rázni, és be ékelődik az emberbe, hogy biztos unalmas, vagy nem elég empatikus a másik, hogy meghallgassa.

Csak fogalmazd máshogy.

aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy azt mondja fáradt*
aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Borzasztó, mennyi lelki sérült van.

6#-os nagyon beletrafáltál, nálunk is mondott ilyet egy kollégámnak, hogy fiatal vagy, te nem lehetsz fáradt! Pedig marha sokat dolgozott aznap, és abszolút csak egy normális "hú, ma aztán elfáradtam" mondatot mondott a nap végén.

Vagy ha annyit mondunk, hogy ma sok volt a munka, akkor "nem igaz, nem sok ez" kijelentéseket tesz.

Pedig egy tudom, de ügyesen megoldottuk, kissé jobb volna.

Persze tudom, ez már extra elvárás.

Próbálom csak megérteni, hogy miért lesz ideges ennyire valaki. Milyen trauma érhette? Nem tudom hova tenni.

aug. 8. 23:31
 10/13 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm válaszod, de semmi ilyesmiről nincs szó, ez egy nap végi, munkahelyi pár mondatváltás. "Milyen napod volt?" " Hu, fárasztó, sok volt a munka" és már ráng a szeme. 🙄
aug. 8. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!