Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértetek ezzel a mondattal?

Simon Petrikov kérdése:

Egyetértetek ezzel a mondattal?

Figyelt kérdés

"A legtöbb férfi és a legtöbb nő meg akar házasodni is gyereket akar vállalni. A legtöbb férfi és a legtöbb nő nem akar apa és anya és férj és feleség lenni."


Én igen, valamit nagyon elszúrt Európa és Észak-Amerika.



aug. 8. 11:23
A kérdező szavazást indított:
Igen (megkeseredett vagyok)
Igen (látom a társadalmi változásokat)
Nem (őszintén jobbnak látom a helyzetet)
Nem (próbálom tagadni a társadalmi változásokat egészségi okokból)
9 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
*és gyereket akar vállalni
aug. 8. 11:24
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

1. Ez két mondat, nem egy.

2. A kettő üti egymást.


Tehát, ez csak a te agyszüleményed.

aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ennek semmi értelme.
aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem szimplán magasabban vannak az elvárások manapság, hogy mikor észszerű gyereket vállalni. Régebben hajlamosabbak voltak a semmire szülni az emberek, manapság az emberek mérlegelnek, mert sok mindent meg akarnak adni a gyereknek anyagilag, illetve a saját életminőségüket se akarják jelentősen rontani.


Meg aztán rengeteg példát látok arra is az X generációban, hogy az illető full alkalmatlan volt a szülőségre, nem is feltétlen akarta igazán, de egyszerűen ez volt az elvárt, szóval házasodtak és gyereket vállaltak. Szerintem 30-40 alatt rengeteg olyan traumatizált ember van, aki - ellentétben az előző generációkkal - fél továbbadni a generációs traumáit is. Nem mondom, hogy a megoldás a teljes gyermektelenség, de ez mindenképp tényező.

aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Félig-meddig egyetértek, a trauma dologgal szimpatizálok is, az elvárás dologgal viszont kevésbé, mert úgy vagyok vele, hogy mire fel, főleg a saját életminőség szempontból, mert a házasság eredetileg, amikor még működött a gyerekekért volt, és mert nem hiszek benne, hogy anélkül is lehet jó szülő a legtöbb ember, hogy bármit is feladna, hacsak nem gaudag, de akkor sem garantált, a a saját életminőség megőrzése miatt több ma a válás, és akármennyire is próbálják az emberek logikusan hangzó érvekkel megvédeni, például azzal a logikusan hangzó érvvel, hogy ha a szülők nem is bántalmazzák egymást fizikailag, akkor is rossz a gyereknek ha sokat veszekednek vagy sokat mérgelődnek, a bizonyítékok azt mutatják, hogy több a traumatizált gyerek amióta elfogadottabb a válás. Ezt gyakorlatilag annak tudom be, hogy már nincs az a mentalitás, hogy "Ültetek egy fát, hogy a jövőben az emberek az árnyékába ülhessenek".
aug. 8. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg pont ez van: "legyen pulya, mer a barátomnak, barátnőimnek is van, de utána kb. to*ok a felelősségre: nevelje a világ a pulyát".
aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
90%
Egy gyerek felnevelése 20-30 év lemondás, áldozatvállalás, felelősség, stb. Csupa kényelmetlen dolog. Ezt manapság senki sem akarja bevállalni.
aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy már korábban írták, ennek semmi értelme. Nem csak hogy 2 kijelentés de a kettő még üti is egymást.
aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!