Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könnyen pótolható munkakörben...

Könnyen pótolható munkakörben mi értelme erőltetni a 90 napos felmondási időt? portás takarító esetében is?

Figyelt kérdés

Állami hely, egységesen 90 nap a felmondási idő. mindenkinek. A főosztályvezetőnek is, meg a sor végén a portásnak is.és nem is térnek el tőle.


Kérdésem: egy nagyon könnyen pótolható ember esetében (pl portás) mi értelme hogy menni akar, fel akar mondani, és lenne is a helyére új ember napokon belül, de még 90 napot a székéhez kötjük?


aug. 1. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
90 nap?? Nem 30?
aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert ugrik a támogatás.
aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés.
aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert állami, azért. Merev, bürokratikus és mert gombokkal fizetnek, nem pénzel, tehát nem akasztanak könnyen másik embert, max vm keleti régiós mucsai helyre, ahol más meló nincs.
aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Katona Dius ***** válasza:
1-es alapjáraton a törvény 30 napot ír elő, módosítva, hogy plusszolódik x eltöltött év után x nappal. De amennyiben van kollektív szerződés, ott eltérhetnek a törvénytől. Így lehet, hogy 30 nap helyett 90 a felmondási, vagy 3 hónap próbaidő helyett 4-6 hónap próbaidőt kötnek ki.
aug. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés megint csak provokáció volt, a kérdezőt azóta már tiltották (a kérdéseit valamiért mégsem törlik). Feleslegesen válaszoltok már rá.
aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

nos

lehet vannak cégek akik találnak embert,de nem mindegyik

pl ahol anyum dolgozik nagyon nehezen találnak embert

én voltam csomagolóanyag gyártó cégnél,állandóan a norma norma szöveg ment.végül nem volt munka mert kipörgettük és kirugtak.pár évre rá találkoztam egyik targoncással aki kérdezte hogy visszamegyek-e.mondom nem.

voltam két helyen takarítani.egyik helyen sem örült a fönököm mikor eljöttem.az egyik helyen azt találta ki a főnök hogy a próbaidő 1 hónap de eljöttem így kevesebben maradtak.a másik helyen azt akarta a főnök hogy maradjak még egy hónapot mikor a felmondási idő egy hónap.

nem értem mire jó ez de soha nem is fogom megérteni

aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!