Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy viselkedik a nárcisztikus...

Hogy viselkedik a nárcisztikus személy?

Figyelt kérdés
Találkoztál már ilyen emberrel?

júl. 25. 16:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

16-17 vagyok. 19-es: semmit nem vonzottam be! Soha előtte nem találkoztam ilyennel! El kellene felejteni azt, hogy valaki bevonzza ezeket az aljas rohadékokat! Nomális ember képtelen úgy gondolkodni, mint ezek. Mi nem tárgyként tekintük a másik emberre, a nárcisztikusok pedig hatalmas színészek! Én pl segítettem a munkáját is, ezzel hozzájárultam hogy megapja azt a pozíciót amit akart. Én munkanélküli vagyok. Azt mondta, amint megkapja azt a pozíciót, szerez nekem munkát. Miután megkapta, rákérdeztem, hogy kb mikortól esedékes számomra a munka? Erre olya kifogást kaptam, hogy nem keveri a munkát a magánélettel! De amikor hozzásegítettem a pozícióhoz amit akart, addig ezzel nem volt gondja!

A másik amit elfelejtettem: nekem lmondta a módszert, amit azokon az embereken alkalmaz, akiket rühell. (Mert tudják a valóságot róla, nem tudja kontrollálni őket.) A teloján blokkolja az illető hívásait, (ha hívod kicseng, de azonnal foglaltat jelez, smst küldesz neki ami neked ugye pénzbe kerül, de a teloja aztsem fogadja, viszont te ezt nem tudod!) az illetőt nem tiltja le messengeren/viberen, habem olvasatlanra állítja az üzeneteit, de sunnyogva elolvassa! A fb-on nem tilt le embereket, mert nézi az oldalukar, de ugye nem beszél velük. Nos, velem is megtette ezeket! Támogattam a munkájában ahogy fentebb írtam, szerettem, és amint az én alapvető igényeimről kezdtem neki beszélni, (hogy hello ez így elment az egyoldalúság felé, holott x hónapig kölcsönösséget mutatott!) akkor agymosást próbált, sértődést, érzelmi zsarolást, fenyegetést, majd erőszakosan (silent treatmentl ehallgattatott, de úgy, ahogy irtam: az üzeneteimet sunnyogva olvasta! Én nem akartam beonzani ilyen entitást, és senki sem akar!

júl. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos vannak bizonyos tulajdonságok, amik úgy vonzzák ezeket az embereket, mint a szúnyogot egy bizonyos vérösszetételű ember. Tehát félre ne értsd, kicsit sem áldozathibáztatni akarok, főleg mert magamról is beszéltem amikor a bevonzást említettem. Egyszerűen vannak bennünk olyan pozitív tulajdonságok, amik nekik kifejezetten aranybánya, mert azon át sokkal több érzelmi energiát és figyelmet képesek lerabolni, mint 1-1 átlagembertől. Tehát ők ezeket a jó tulajdonságokat valahol kihasználni való gyengeségnek veszik, és ezért mondtam hogy érdemes a határokat megerősíteni. Mert mintha manapság egyre többen lennének. És hogy neked ő volt az első (és igen, mindig az első találkozás a leghihetelenebb, legbotrányosabb, legmaradandóbb, leginkább felháborítóbb, kiégetőbb, ismerem én is sajnos, mai napig nem tudok nyugodt szívvel visszagondolni arra a személyre pedig tényleg sok sok éve volt), az nem jelenti azt hogy később nem jöhetnek még elő újabb hasonló figurák. Annyi a szerencse hogy idővel egyre inkább jól lehet őket kezelni, meg időben felismerni a jeleiket, egyre korábban. Így érzelmileg is egyre kevésbé vonódsz majd be, így nem tudnak csapdába csalni és manipulálni.

Egyébként ha átlagnál türelmesebb, empatikusabb vagy, pl az is nagyon jó bevonzás nekik. Az is imádják ha figyelsz a részletekre és emlékszel mindenre, ez az egójuknak hatalmas simi. Közben meg valószínű korábbi traumákból származó maradvány, pl gyerekkori gaslightingok elleni védekezés miatt van meg benned ez is, szóval tudod mit jelent, ha már bevonzás... Illetve azt is imádják ha képes vagy az önkritikus gondolkodásra és akár kételkedni magadban (vagy akár őt felmenteni, hogy biztos csak tévedett, biztos csak te érted félre, ő nem ártana neked), ezzel is nagyon jól visszaélnek, sokkal könnyebb ugyanis így elhitetni hogy valóban minden a te hibád, ő pedig hibátlan. Illetve úgy általában az instabilabb önértékelésű emberekre is hajlamosak ráhajtani, ragyogóan megérzik ha valami rossz történt az életedben és lent vagy épp, na olyankor simán megjelennek "megmentőként", majd igen hamar benyújtják a számlát, amit az ő kamatos kamat felfogásukkal kb életed végéig fizethetnél nekik.

Szóval főleg ilyenekre gondoltam. Ezek képesek bármivel gátlástalanul visszaélni, és a leggázabb hogy tényleg pozitív, jóindulatú, empatikus tulajdonságokkal is. A legjobb módszer ha megtanulja az ember időben felismerni őket. Tapasztalatból mondom, van egyfajta igen kellemetlen zsigeri feszültség ami eléggé fizikális, ha másból nem, legkésőbb abból felismerhetőek hogy ott vannak a közeledben, és már beférkőztek érzelmileg, és kezdik a hülye megkavarós játékaikat.

júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátzónázott ember a fő nárcisztikus, ilyen cuki megértő barátként viselkedni próbált, bár bennem nulla vonzalmat ébresztett mert találkozásunk 3. másodpercében levágtam hogy nárci. De gondoltam mint haver csak nem fog annyira nárciskodni, hát de aztán igen, próbálta rám erőltetni a ghostingolós sunyi életformáját, meg a nyomozgatásait és kontrollmániáját, mindenen hüledezett csak ő volt a normális meg a kis körei, meg a megszokott dolgai. Ég és föld egy normális érző emberi lény akikkel jó lenni meg egy ilyen. De ismertem olyan nárcit is aki küzdött magával, és sok jó tulajdonsága is van.
júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
16-17: Ez a fajta viselkedés nemcsak a nárcisztikusokra jellemző, hanem más személyiségzavaroknál is megjelenhet, pl. a borderline is tud így viselkedni.
aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!